DODAJ

Skanska zmodernizuje Szkołę Podstawową nr 47 we Wrocławiu

Wrocław
Skanska zmodernizuje Szkołę Podstawową
tuWroclaw.com
2012-03-29 20:32:37
W końcu zapadły kluczowe decyzje w sprawie modernizacji budynku SP nr 47 przy ul. Januszowickiej. Uczniowie na remont sali gimnastycznej i przebudowę pomieszczeń czekali od lat. Zarząd Inwestycji Miejskich właśnie rozstrzygnął przetarg na te prace.

Skanska podpisała kontrakt na budowę i modernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Januszowickiej we Wrocławiu. Prace, o wartości niemal 12 mln zł potrwają do końca przyszłego roku.

- Przed nami duże wyzwanie - mówi Agnieszka Tarnawa, Menadżer Projektu, Skanska. - Musimy zapewnić bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ prace będą prowadzone w czynnym obiekcie, który będzie przez nas stopniowo przejmowany i na bieżąco oddawany do użytku - podkreśla.

Zadaniem będzie przebudowa i rozbudowa pochodzącego z lat 20. ubiegłego wieku budynku szkolnego. Obiekt zostanie całkowicie odnowiony. Renowacja zabytkowej elewacji będzie prowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków. Wyburzona zostania sala gimnastyczna wraz z łącznikiem oraz stropy wewnątrz modernizowanego budynku. Piwnica zostanie pogłębiona, a poziom posadzek wyrównany. Na piętrze powstanie stołówka szkolna i szatnia dla dzieci. Znajdujący się na tej samej kondygnacji węzeł cieplny zostanie przeniesiony i będzie zasilał nowy i istniejący budynek.

- Wyższe kondygnacje całkowicie odnowimy, wyburzymy ściany działowe, a nowe sale lekcyjne przystosujemy do potrzeb nauczania. Na poddaszu, zaadaptowanym na potrzeby szkoły, powstaną sale lekcyjne i sanitariaty - dodają przedstawiciele Skanski.

Wybudowana zostania także duża sala gimnastyczna, czteropiętrowa dobudówka szkoły oraz łącznik do sali gimnastycznej. W dobudowanej części budynku znajdować się będą nowe sale dydaktyczne. W istniejącym budynku będą też nowe instalacje sanitarne i elektryczne. Budynek zostanie wpięty do sieci ciepłowniczej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Teren wokół szkoły zostanie zagospodarowny.

Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - w ciągach komunikacyjnych nie będzie progów, a między kondygnacjami można się będzie przemieszczać również windą oraz platformą przyschodową.


Autor: jg