DODAJ

Urzędnicy szukają kupca na dużą działkę na Brochowie

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Mariusz Bartodziej
2017-07-11 15:51:56
Miasto ogłosiło kolejny przetarg na sprzedaż pięciohektarowej działki przy ulicy Sygnałowej. Nowa cena wynosi niespełna 6 mln złotych.

Nieruchomość przy ul. Sygnałowej jest przeznaczona pod budowę zespołu domów jednorodzinnych z odpowiednią infrastrukturą drogową. Magistrat  bezskutecznie – próbował sprzedać ją już 3 lipca za kwotę 6,6 mln złotych. Kolejny przetarg, z ceną wywoławczą obniżoną do 5 mln 940 tys. złotych, zaplanowano na 30 października.

Naprzeciwko sprzedawanej działki mieści się już osiedle jednorodzinne. To "Rodzinne Wille Jagodno", składające się docelowo z 122 mieszkań w kameralnej zabudowie.

UM Wrocławia


Miasto ma problem ze sprzedażą także innej działki przy ul. Sygnałowej, znajdującej się tuż przy tej pięciohektarowej. Ma ona powierzchnię 1 ha i jest przeznaczona pod usługi. Mogą tam powstać m.in. biura, obiekty handlowe i gastronomiczne. 

Pierwszy przetarg odbył się 20 września 2016 roku z ceną wywoławczą 2,4 mln zł. Czwarty, jak na razie ostatni, 19 czerwca 2017 r. z obniżoną ceną do 1,92 mln złotych.

UM Wrocławia