DODAJ

Koszalin: Otwarto kolejny odcinek obwodnicy

Drogi i mosty / Koszalin
Koszalin: Otwarto kolejny odcinek
RynekInfrastruktury
2014-06-27 15:51:16

Do ruchu oddano kolejny odcinek koszalińskiego pierścienia drogowego. Teraz turyści z całej Polski oraz mieszkańcy Koszalina mogą omijać centrum i poprzez obwodnicę dojechać do ulicy Morskiej, skąd dalej wjadą na drogę prowadzącą nad morze w kierunku Kołobrzegu i Mielna.


 


Nowy odcinek pierścienia drogowego ma prawie 800 m długości i biegnie od ulicy BoWiD do ulicy Morskiej. Jest to zupełnie nowa droga wybudowana przez Eurovię na zlecenia Zarządu Miejskich Dróg w Koszalinie.


 


W trakcie budowy jest jeszcze odcinek od ulicy Władysława IV do Morskiej, na którym powstanie 160-metrowy most oraz kolejne dwa z dziesięciu rond znajdujących się na trasie pierścienia. Cała trasa będzie miała 12 km długości i będzie przejezdna w październiku tego roku.


 


Przy nowej drodze budowana jest też ścieżka rowerowa i pełna infrastruktura drogowa. Koszt budowy całego pierścienia to 100 mln zł.


 


Nowa droga otwiera kolejne możliwości inwestycyjne miasta, między innymi pomiędzy ulicą Lechicką i Szczecińską (43 ha), poprawia układ komunikacyjny, odciąży śródmieście, pozwoli na zmniejszenie natężenia ruchu w śródmieściu Koszalina.