Bouygues Immobilier ruszył w Warszawie z budową nowego osiedla z ekologicznego betonu źródło: Materiały dewelopera

Bouygues Immobilier ruszył w Warszawie z budową nowego osiedla z ekologicznego betonu

WIZUALIZACJE
REKLAMA
W ostatnich dniach grudnia 2021 roku przy ulicy Polskiej na warszawskich Siekierkach ruszyła budowa najnowszego osiedla francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier w Warszawie. Aparté Mokotów będzie ekologiczną inwestycją zlokalizowaną w zacisznej części Mokotowa i oddalonej jedynie pięć minut jazdy samochodem od ulicy Czerniakowskiej. 
Generalnym wykonawcą jest firma F.B.I. Tasbud, która zajmie się kompleksowo pracami budowlanymi, znana jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie ze swoich proekologicznych realizacji. Firma wdrożyła wiele innowacyjnych i nowoczesnych budynków przyjaznych środowisku na rynkach skandynawskich, azjatyckich, afrykańskich i bliskowschodnich. 
Materiały dewelopera
– Kluczowe dla nas było wybranie generalnego wykonawcy, który ma doświadczenie w budownictwie ekologicznym. To dla nas bardzo ważne, gdyż w Aparté Mokotów zastosujemy szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa i ekologii, np. beton niskoemisyjny czy panele fotowoltaiczne. To będzie zdecydowanie zielona inwestycja – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.
Materiały dewelopera
Inwestycja APARTÉ Mokotów położona będzie przy ul. Polskiej na warszawskich Siekierkach w dzielnicy Mokotów. W 3 minimalistycznych budynkach zaprojektowanych w nowoczesnej formie znajdują się jedynie 92 mieszkania. Niską, 3-piętrową zabudowę charakteryzują duże okna oraz zastosowane przy wykończeniu elewacji płytki. Każde mieszkanie wyposażone będzie w przestronny balkon lub wygodny ogródek – o powierzchni nawet 246 mkw. Starannie zaprojektowane tereny zielone między budynkami będą współtworzyć wyjątkowy klimat tego miejsca.
Materiały dewelopera
Każdy balkon i ogródek będzie wyposażony w oświetlenie i zewnętrzne gniazdko elektryczne. Ogródki będą dodatkowo posiadać kranik ułatwiający podlewanie zieleni. W podziemnej hali garażowej znajdą się 93 miejsca parkingowe, w tym 69 pojedynczych i 24 na platformach. Zadaszone stojaki na rowery, wózkarnia w jednym z budynków oraz osiedlowy paczkomat to kolejne rozwiązania odpowiadające za wygodę na co dzień. Bezpieczeństwo zapewnią wideodomofony, kontrola dostępu oraz monitoring.
Materiały dewelopera
Wyróżnikiem inwestycji jest ekologia, na którą deweloper Bouygues Immobilier kładzie szczególny nacisk. W Aparté Mokotów widać to już od samych fundamentów. Przy budowie budynków zostanie użyty specjalny niskoemisyjny beton, który zmniejsza ślad węglowy prawie o połowę. Nawierzchnia dachu Aparté zostanie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynków latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Dodatkowo zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które będą służyć do zasilania części wspólnych. Woda, potrzebna do podlewania trawy i roślin w częściach wspólnych, będzie pozyskiwana z systemu retencji. Na terenie Aparté Mokotów na wspólnym zielonym patio zostaną posadzone rodzime gatunki zieleni i zamontowane budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów pożytecznych.
Materiały dewelopera
– Aparté Mokotów zostało zaprojektowane z myślą o środowisku i z myślą o mieszkańcach. Proekologiczne rozwiązania idą w parze z tymi z zakresu wellbeingu. Lokatorzy będą mogli korzystać z zadaszonych miejsc na rowery, wózkowni i dedykowanego dla naszej inwestycji paczkomatu – mówi Mariusz Zabielski, dyrektor oddziału centralnego Bouygues Immobilier Polska.
Materiały dewelopera
Materiały dewelopera

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA