Develia S.A. zakupiła w Krakowie grunt inwestycyjny z pozwoleniem na budowęPixabay

Develia S.A. zakupiła w Krakowie grunt inwestycyjny z pozwoleniem na budowę

Orzech
Orzech
REKLAMA

Agencja doradcza immo lab sfinalizowała proces sprzedaży gruntu inwestycyjnego z pozwoleniem na budowę, zlokalizowanego w Krakowie. Kupującym jest holding deweloperski Develia S.A., a sprzedającym firma Cracovia Property Sp. z o.o.

Grunt będący przedmiotem transakcji o powierzchni 4 688 mkw. znajduje się przy ulicy Bochenka i posiada pozwolenie na budowę nieruchomości mieszkaniowo-usługowej.

– Rosnąca popularność pracy hybrydowej i zdalnej istotnie przyczyniła się do wzrostu zainteresowania klientów mieszkaniami położonymi nieco dalej od ścisłych centrów dużych miast, w bardziej przyjaznym do codziennego życia otoczeniu. Kluczem do sukcesu nieoczywistych lokalizacji jest dobra komunikacja. Nieruchomość przy ulicy Bochenka jest tego najlepszym przykładem. Z jednej strony mamy tu dogodny dojazd do kluczowych ośrodków biznesowych i ścisłego centrum Krakowa, a z drugiej, dzięki szybkiemu dostępowi do autostrady A4, możemy błyskawicznie udać się za miasto – mówi Paweł Kucz, Transaction Manager, immo lab.

REKLAMA

Potencjał zabudowy działki jest duży i dochodzi do 8 300 mkw. łącznej powierzchni użytkowej, w tym 7 373 mkw. powierzchni mieszkalnej.

– Krakowski rynek gruntów ma się dobrze i jest jednym z ciekawszych obecnie dla inwestorów, o czym świadczy fakt, że jako jeden z nielicznych w pierwszym kwartale tego roku zaliczył wzrosty cen. Widzimy duże zainteresowanie deweloperów tym miastem, a szczególnie tzw. młodymi dzielnicami, w których wciąż jest miejsce na nową tkankę miejską. Co więcej w Krakowie inwestorzy chcą rozwijać projekty PRS, więc jest to element znacząco wpływający na dynamikę ofert – wyjaśnia Daniel Puchalski, Partner Zarządzający i Założyciel immo lab.

Przypomnijmy, Cracovia Property Sp. z o.o. zrealizowała kilka lat temu przy ul. Bochenka dużą inwestycję mieszkaniową.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Tomek(gość)
Pewnie, niech caly Kraków zabuduja w betonie bo po co zieleń po co łąki po co... dramat
REKLAMA