Dolny Śląsk: Leadec zatrudni 220 pracowników w nowej fabryce silników Mercedes-Benz w Jaworzeźródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Dolny Śląsk: Leadec zatrudni 220 pracowników w nowej fabryce silników Mercedes-Benz w Jaworze

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma Leadec podpisała kontrakt na kompleksową obsługę techniczną linii produkcyjnych i montażowych silników w nowym zakładzie w Jaworze.

W nowym zakładzie produkującym czterocylindrowe silniki benzynowe i diesla do samochodów osobowych Mercedes-Benz znajdzie zatrudnienie około 1 000 pracowników. Będą wspierani przez ok. 220 pracowników Leadec, którzy będą odpowiadać za utrzymanie techniczne produkcji.

Leadec posiada wieloletnie doświadczenie w usługach wsparcia produkcji oraz jest odpowiedzialny za różne rodzaje serwisu technicznego świadczonego w ponad 30 zakładach produkujących silniki na całym świecie.

Firma Leadec już od 2017 r. współuczestniczy w projektowaniu nowego zakładu, tworząc m.in. koncepcję utrzymania technicznego infrastruktury produkcyjnej w zakładzie. Eksperci Leadec konsultują zarówno kwestie konstrukcji instalacji produkcyjnych, jak i uczestniczą w odbiorach końcowych maszyn. Leadec dysponuje olbrzymim know how w tym zakresie, zgromadzonym dzięki wieloletniej współpracy z zakładami Mercedesa na całym świecie, np. w Stuttgarcie, Tuscaloosa, Sindelfingen, Kecskemét i Pekinie.

Nasz międzynarodowy zespół od samego początku odpowiadał za usługi inżynierskie w ramach doradztwa i produkcji. Ponieważ realizujemy już utrzymanie techniczne w zakładach Mercedesa w Kölleda i Pekinie, mogliśmy przenieść nasze doświadczenie bezpośrednio do Jawora. Zespół natychmiast przeszedł do zadań, przygotował pracowników do standardowych prac związanych z utrzymaniem technicznym oraz pomógł podczas uruchomienia i instalacji linii – wyjaśnia Alexander Bonk, dyrektor Leadec Management Central Europe.

O firmie Leadec
Leadec jest wiodącym dostawcą usług technicznych wspomagających produkcję przemysłu motoryzacyjnego i produkcyjnego. Firma z siedzibą w Stuttgarcie zatrudnia prawie 20 000 osób na całym świecie i w 2017 r. osiągnęła obroty ok. 900 mln euro. Od ponad 50 lat Leadec wspiera swoich klientów w całym łańcuchu dostaw na potrzeby produkcji. Firma ma oddziały w ponad 200 lokalizacjach, często bezpośrednio w zakładach i obiektach swoich klientów. 
Globalne usługi Leadec obejmują: instalację (instalacja i automatyzacja, demontaż i ponowny montaż), konserwację (konserwacja sprzętu produkcyjnego i czyszczenie techniczne), wsparcie (IFM/TFM i logistyka wewnętrzna) oraz digitalizację i optymalizację (inżynieria procesowa i usługi cyfrowe), a także inne usługi lokalne.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA