Firma SOFTSWISS podwoi zatrudnienie w swoim polskim centrum technologicznym w Poznaniufot. Jakub Zazula

Firma SOFTSWISS podwoi zatrudnienie w swoim polskim centrum technologicznym w Poznaniu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma SOFTSWISS, otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia Spółki w Polsce. Polska jest jednym z czterech krajów, w których jest oficjalne przedstawicielstwo tej firmy IT.

Od 2021 roku liczba pracowników biura w Poznaniu zwiększyła się dwukrotnie i obecnie pracuje w nim 240 osób. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. Zgodnie ze słowami kierownictwa firmy, potencjał specjalistów w Polsce będzie rosnąć z każdym miesiącem, głównie dzięki wykwalifikowanym polskim pracownikom.

– Branża IT w Polsce jest teraz na etapie rozwoju. Jeśli mówić o liczbach, to tylko w zeszłym roku spośród wszystkich ofert pracy w polskiej branży IT ponad połowę stanowiły oferty dla programistów. Mamy szerokie plany jeśli chodzi o zwiększenie zatrudnienia i atrakcyjne oferty dla wykwalifikowanych programistów. Konkurencja jest duża, ale staramy się zachęcać nowych specjalistów dzięki ciekawym projektom, zgranemu zespołowi i systemowi bonusów – mówi Maciej Wieczorek, Dyrekor Regionalny w polskim biurze SOFTSWISS.

Do końca 2022 roku firma planuje zwiększyć liczbę swoich pracowników w różnych krajach do 1600 osób. Szerokie plany dotyczą polskiego rynku. Zgodnie z prognozami firmy, do końca grudnia centrum programistyczne w Poznaniu może zwiększyć liczbę pracowników jeszcze o minimum 50% - 150 osób.

Specjalnie dla rynku lokalnego SOFTSWISS opracował system bonusów, który działa dla nowych pracowników firmy. Jeśli wyśle się CV w odpowiedzi na określone oferty i do końca sierpnia 2022 r. z powodzeniem przejdzie się rozmowę kwalifikacyjną, to po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego specjaliści od razu dostaną od 2 000 do 4 000 $ premii rekrutacyjnej. W polskim biurze firmy SOFTSWISS jest ponad 100 nowych ofert pracy dla programistów i nie tylko.

– Wybierając kraj do otwarcia nowego biura, nieprzypadkowo zatrzymaliśmy się na Polsce – mówi założyciel firmy SOFTSWISS Iwan Montik. –Jest to rozwijający się kraj Unii Europejskiej z dużymi możliwościami, jeśli chodzi o zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. A Poznań jest nowoczesnym, współczesnym, a jednocześnie bardzo kompaktowym miastem. Jest tu wiele ośrodków akademickich, a co za tym idzie, także młodych, aktywnych i utalentowanych ludzi. Z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), która pomaga zagranicznym inwestorom w Polsce, udało nam się bez biurokracji otworzyć swój biznes, co pomogło nam od razu skoncentrować się na projektach roboczych i urosnąć dwukrotnie. Analizując pierwszy rok pracy, widzimy, że w Polsce udaje nam się rozwijać bardzo szybko.

REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

O inwestorze:

Firma SOFTSWISS, to jeden ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. W 2021 roku firma otrzymała nagrody w nominacjach ,,Najlepsza firma roku w obsłudze klientów” na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards.

Siedziba polskiego centrum inżynieryjnego firmy SOFTSWISS znajduje się w Poznaniu, w kompleksie biurowym Maraton przy ul. Królowej Jadwigi 43.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA