Francuska firma Docaposte otworzyła centrum badawczo-rozwojowe w Łodzifot. Jakub Zazula

Francuska firma Docaposte otworzyła centrum badawczo-rozwojowe w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

W biurowcu Ogrodowa Office francuska firma Docaposte otworzyła centrum badawczo-rozwojowe. Tym samym, w ramach filii Trust & Sign, zainicjowała swoją działalność w Polsce.

Nowy gracz w Łodzi zatrudnia obecnie tylko kilkunastu pracowników, lecz jeszcze do końca bieżącego roku zamierza co najmniej podwoić ich liczbę, by w 2023 r. dysponować co najmniej 40-osobowym zespołem.

fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula

Łódzki zespół Docaposte Trust & Sign będzie rozwijać m.in. projekty związane z podpisem elektronicznym, co obok obsługi sektora gamingowego jest jedną z głównych specjalności rozwijającej się francuskiej spółki.

– Szukamy przede wszystkim osób ze zdolnościami w obszarze research & development. W miarę rozwoju centrum będziemy potrzebowali też pracowników obsługi biura, księgowości i in. wspierających tych pracujących z kodem – powiedział Pascal Thibout, dyrektor Docaposte Digital Trust Services, prezes Docaposte Trust & Sign. Zapowiedział, że Polska, jako jeden z krajów z najlepszym zapleczem w obszarze badawczo-rozwojowym w Europie, stanie się punktem startowym dla ekspansji Docaposte do innych krajów EuropyWłoch, Hiszpanii, Rumunii czy Niemiec.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA