Wniosek o ZRID dla drugiej jezdni obwodnicy złożony

Wniosek o ZRID dla drugiej jezdni obwodnicy złożony

Gorzów Wielkopolski
REKLAMA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła już do wojewody lubuskiego wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego. Trasa powstanie w ciągu drogi ekspresowej S3.
Przedmiotem inwestycji jest dobudowa drugiej (prawej) jezdni zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3 o długości 11,66 km. Łączy odcinek drogi S3 Szczecin – Gorzów (przed węzłem Gorzów Północ w. Małyszyn) z budowanym odcinkiem S3 Gorzów – Międzyrzecz. Dobudowa drugiej jezdni ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo i płynności ruchu tranzytowego oraz poprawienie jego czytelności.
REKLAMA
Termin wydania ZRID-u wynosi 90 dni plus 45 dni potrzebne na przeprowadzenie powtórnej decyzji środowiskowej. Otrzymanie decyzji kończy etap przygotowania inwestycji. Zezwolenie jest bezterminowe. Do rozpoczęcia procedury przetargowej i realizacji robót potrzebne są już tylko pieniądze. Podobnie jak w przypadku obwodnicy Międzyrzecza, na chwilę obecną na realizacje zadania nie ma zapewnionych środków finansowych.
Pierwszy etap budowy zachodniej obwodnicy Gorzowa Wlkp. – od węzła Gorzów Południe w. Zakanale do ul. Sulęcińskiej, o długości około 2,1 km, został zrealizowany w latach 2001-2004. Natomiast drugi etap – od węzła Gorzów Północ do węzła Gorzów Południe o długości około 9,5km, został zrealizowany w latach 2005-2007.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA