Grupa AccorInvest rozpoczęła budowę nowego hotelu w centrum Krakowa Materiały prasowe AccorInvest / Orbis S.A.

Grupa AccorInvest rozpoczęła budowę nowego hotelu w centrum Krakowa

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Małopolski powstanie kolejny nowy hotel. Grupa AccorInvest rozpoczęła w centrum Krakowa budowę nowego obiektu hotelowego, który ma wprowadzić na lokalny rynek hotelowy standardy charakterystyczne dla segmentu lifestyle marki Accor.

Projekt ten, zlokalizowany w strategicznym punkcie miasta, przy ulicy Worcella 8, będzie siódmym obiektem Grupy AccorInvest/Orbis S.A. w stolicy Małopolski i jest zaplanowany do otwarcia w drugim kwartale 2025 roku.

Nowo powstający hotel ma zaoferować gościom 170 stylowych pokoi, a także restaurację, bar oraz strefę rekreacyjną z fitness i SPA. Dodatkowym atutem obiektu będzie jego bliskie sąsiedztwo z centrum handlowym Galeria Krakowska i dworcem kolejowym, umożliwiając łatwy dostęp do serca Starego Miasta i innych ważnych punktów na mapie Krakowa.

– Nowy hotel w Krakowie to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju i wzmacnianiu wartości portfela hotelowego w Europie w segmencie midscale oraz ekonomicznym. Właściwy hotel, we właściwej lokalizacji, z właściwym zespołem… dla wspaniałych doświadczeń. Jest to inwestycja, która umocni naszą pozycję w branży hotelowej, szczególnie w regionie Europy Wschodniej. Nowy hotel przyciągnie świadomych ekologicznie gości, a także będzie idealnym miejscem zarówno dla podróżujących służbowo, jak i turystów. Jesteśmy przekonani, że stworzy on atrakcyjną ofertę na lokalnym rynku. – skomentował Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbisu i COO AccorInvest w Europie Wschodniej.

W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej, hotel zostanie zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, o czym świadczyć ma certyfikat BREEAM Excellent. Jest to krok w kierunku realizacji budynków ekologicznych, które minimalizują swój wpływ na środowisko naturalne. Zarówno projekt hotelu, jak i nadzór nad budową są powierzony doświadczonym firmom, z AKA Studio jako pełnomocnikiem inwestora oraz hiszpańską firmą Stone Designs, która odpowiada za projekt architektoniczny wnętrz.

Materiały prasowe AccorInvest / Orbis S.A.
REKLAMA
Materiały prasowe AccorInvest / Orbis S.A.
Materiały prasowe AccorInvest / Orbis S.A.
Materiały prasowe AccorInvest / Orbis S.A.
Materiały prasowe AccorInvest / Orbis S.A.

Otwarcie hotelu przy ul. Worcella 8 w Krakowie nastąpi w II kwartale 2025 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA