Infermedica podwoi zatrudnienie we Wrocławiu. Na rozwój technologii zdobyła 120 mln zł Jakub Zazula

Infermedica podwoi zatrudnienie we Wrocławiu. Na rozwój technologii zdobyła 120 mln zł

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wrocławski startup Infermedica na rozwój opartego o sztuczną inteligencję rozwiązania wspierającego podstawową opiekę medyczną, pozyskał łącznie od inwestorów 120 mln zł. Spółka zwiększy również dwukrotnie zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska. Poszukuje inżynierów, deweloperów i pracowników medycznych.

Infermedica zatrudnia obecnie we Wrocławiu 180 osób. Firma planuje podwoić w tym roku swój zespół i poszukuje m.in.: inżynierów, deweloperów i pracowników medycznych, do biura we Wrocławiu oraz zdalnie.

Infermedica to założona we Wrocławiu spółka, która specjalizuje się w narzędziach wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) do wspierania lekarzy i pracowników medycznych w diagnozowaniu i opiece nad pacjentem. Ich rozwiązania są dostępne w 30 krajach i 19 językach. To, co tworzy i wprowadza Infermedica wykorzystują do wstępnej diagnozy pacjentów m.in. tak znane i duże firmy jak Allianz, Microsoft i PZU Zdrowie.

Stworzona i opracowana przez Infermedicę aplikacja Symptomate umożliwia m.in. szybkie sprawdzenie i analizę symptomów pacjentów, sugerując najbardziej prawdopodobne przyczyny dolegliwości i rekomendując dalsze działania.

Dzięki pozyskanym od inwestorów 120 mln zł to, co robi ten wrocławska firma będzie rozwijane.

REKLAMA

Infermedica w rundzie, w serii B, której przewodził fundusz One Peak, pozyskała 120 mln złotych (30 mln dolarów). W tej rundzie udział wzięli: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) i fundusze Heal Capital, karma.vc oraz polski Inovo Venture Partners. W sumie wrocławska spółka otrzymała od inwestorów już ok. 180 mln zł – w tym 40 mln zł w serii A w roku 2020 i 14 mln zł w 2019 r. w rundzie seed, której przewodził estoński fundusz Karma Ventures.

O Infermedica:

Spółka została założona w roku 2012 we Wrocławiu przez Piotra Orzechowskiego w ramach projektu "Akcelerator EIT+ dla spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym".

Aktualnie Infermedica współpracuje z ponad 90 partnerami z 30 krajów, a rozwijany przez firmę silnik diagnostyczny obsługuje 19 języków. Klientami Infermedica są między innymi Allianz, Microsoft, Sana Kliniken, Optum, Gothaer, Médis, a także polskie PZU Zdrowie. Narzędzia Infermedica posłużyły dotychczas do wykonania ponad 10 mln wywiadów medycznych na całym świecie.

Infermedica zatrudnia obecnie 180 osób. Firma planuje podwoić w tym roku swój zespół i poszukuje m.in.: inżynierów, deweloperów i pracowników medycznych, do biura we Wrocławiu oraz zdalnie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA