Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić połączenie kolejowe Praga - WrocławFoto: NÖLB Mh - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić połączenie kolejowe Praga - Wrocław

Orzech
Orzech

Jest szansa, że już wkrótce stolica Dolnego Śląska zyska bezpośrednie połączenie kolejowe z czeską Pragą. Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić międzynarodowe połączenie kolejowe Ex32 przez Pardubice i Letohrad do Wrocławia. To kolejny przewoźnik kolejowy z Czech, który chce uruchomić regularne połączenia na trasie Praga - Wrocław.

Jak poinformował nieoficjalnie portal branżowy "Rynek Kolejowy", kursy mogą zostać wydłużone do Gdyni. Połączenia z Pragi do Wrocławia mają ruszyć w grudniu 2024 roku, wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy. Będą dofinansowane przez czeski i polski rząd.

Połączenie mają obsługiwać cztery pary pociągów dziennie. Pociągi na terenie województwa dolnośląskiego mają się zatrzymywać na stacjach: Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko Miasto, Bardo Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice, Strzelin i Wrocław Główny.

REKLAMA