Niemiecka firma Fresenius Kabi stawia na Wrocław. Zwiększy zatrudnienie w Centrum Usług Wspólnychfot. Jakub Zazula

Niemiecka firma Fresenius Kabi stawia na Wrocław. Zwiększy zatrudnienie w Centrum Usług Wspólnych

REKLAMA

Kolejna duża i znana globalna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Niemiecki Fresenius Kabi zdecydował się zwiększyć zatrudnienie w swoim Centrum Usług Wspólnych, które znajduje się we Wrocławiu.

W ciągu najbliższych tygodni planuje zatrudnić kilkudziesięciu nowych pracowników. Poszukiwani są kandydaci z doświadczeniem w księgowości i finansach. Jest to związane z rozszerzeniem działalności firmy Fresenius Kabi w stolicy Dolnego Śląska.

Centrum Usług Wspólnych firmy (Fresenius Kabi Business Services) działa we Wrocławiu od 2014 roku. Zajmuje się usługami finansowo-księgowymi dla spółek koncernu, zlokalizowanych niemalże we wszystkich krajach Europy. Wrocławski centrum Fresenius Kabił zatrudnia aktualnie 140 specjalistów, których praca dotyczy wielu obszarów księgowości, takich jak m.in.: rozliczeń wewnątrzgrupowych, należności, zobowiązań, księgi głównej, aktywów trwałych, rozliczeń wydatków i podróży służbowych, zarządzania danymi dostawców i odbiorców i zakupów pośrednich.

– Jesteśmy dumni, że nasz wrocławski zespół odgrywa kluczową rolę w strukturze firmy. Teraz nadszedł czas na kolejny etap rozwoju i poszerzenie istniejącego zakresu usług. W najbliższym czasie do zakresu naszej działalnością dołączą nowe i ciekawe zadania, które są rzadkością na rynku SSC. Dzięki rozwojowi nowych kompetencji, staniemy się ze strony księgowości w pełni odpowiedzialnym partnerem biznesowym - dla wszystkich 16 krajów, z którymi dziś pracujemy – podkreśla Paweł Fąfara, Senior Director Fresenius Kabi Business Services.

Grupa Fresenius została niedawno uznana przez portal "LinkedIn" za jednego z trzech najlepszych niemieckich pracodawców, ze względu na możliwości rozwojowe oferowane pracownikom. Zlokalizowane w Polsce, we Wrocławiu Centrum Usług Wspólnych Fresenius Kabi znalazło się w roku 2020 na liście "Diamentów Forbes’a", które to wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, które w okresie 3 lat wykazały się wysokim wzrostem działalności, zachowując przy tym wysoką efektywność procesów biznesowych.

Fresenius Kabi
fot. Jakub Zazula

Zlokalizowane w stolicy Dolnego Śląska Centrum Fresenius Kabi wkrótce rozszerzy swoją działalność o takie zadania jak: odzyskiwanie należności, zarządzanie ryzykiem kredytowym, obsługa zleceń sprzedaży, uzgadnianie i analiza kont czy ewidencja zapasów. Nowe zadania zostaną także zlecone działowi księgi głównej oraz zobowiązań.

REKLAMA

– Rozwój naszego wrocławskiego centrum to nie tylko potwierdzenie jego strategicznego znaczenia dla firmy, ale także uznanie dla naszego zespołu, który każdego dnia wspiera działalność operacyjną Fresenius Kabi. Przez ostatnie osiem lat, nasze wrocławskie centrum zintegrowało się w ekosystem grupy Fresenius i w naturalny sposób przyszedł czas na kolejny etap w historii organizacji. Nowe zadania to doskonała okazja dla naszych pracowników do dalszego rozwoju, ale również szansa na poszerzenie go o nowe talenty – mówi Agnieszka Kuźmicka, Senior Vice President, GBS Fresenius Kabi.

Fresenius Kabi prowadzi rekrutację kilkudziesięciu nowych pracowników. Poszukuje zarówno osób z doświadczeniem w księgowości jak i takie, które chcą rozszerzać swoje kompetencje w dziedzinie finansów. Firma poszukuje kandydatów, którzy oprócz języka angielskiego, władają również innym językiem obcym np. niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim lub portugalskim. Najważniejszą jednak cechą przyszłych pracowników jest chęć rozwoju i otwartość.

fot. Jakub Zazula

O inwestorze:

Fresenius Kabi jest globalną firmą farmaceutyczną oferującą kompleksowe wsparcie w opiece nad krytycznie i przewlekle chorymi pacjentami. Jej misją jest "troska o życie", zgodnie z którą pacjentom na całym świecie dostarczane są przystępne cenowo usługi i produkty m.in. żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, leki dożylne, płyny infuzyjne, sprzęt i aparatura medyczna, a także leki biopodobne.

Siedziba Centrum Usług Wspólnych firmy (Fresenius Kabi Business Services) zlokalizowana jest w biurowcu Nowy Targ przy Pl. Nowy Targ 28.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Nowy Targ

Nowy Targ

Dostępna powierzchnia: 1491 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: LEED - Platinium
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/110.0
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • BMS
 • ochrona
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania