Orange Polska sprzedaje zabytkowy gmach przy ulicy Powstańców Śląskich. Może w nim powstać duży hotel Orange Polska S.A.

Orange Polska sprzedaje zabytkowy gmach przy ulicy Powstańców Śląskich. Może w nim powstać duży hotel

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Orange Polska S.A. sprzedaje trzypiętrowy budynek dawnej dyrekcji poczty przy ulicy Powstańców Śląskich 134-138. Właściciel już od kilku lat prezentuje gmach na rynku nieruchomości. Do tej pory nie znalazł na niego kupca.

Cena jaką ustalił za ten okazały budynek jego aktualny właściciel - Orange Polska S.A. to kwota 43 000 000 zł (netto). Budynek może zostać sprzedany w trybie negocjacji.

Ofertowaną nieruchomość stanowi zabytkowy budynek przy ul. Powstańców Śląskich 134-138 we Wrocławiu wykorzystywany jako obiekt biurowy o powierzchni użytkowej 11 661,55 mkw. Jest to obiekt 3-piętrowy z podpiwniczeniem, kondygnacją przyziemia, parterem oraz poddaszem. Część nadziemna to ponad 2000 mkw. powierzchni biurowych na każdą kondygnację wraz z pomieszczeniami magazynowymi i socjalnymi.

Do nieruchomości przynależy budynek gospodarczy i garażowy stanowiące integralną część. Bryła to układ zamknięty z 2 dziedzińcami wewnętrznymi oraz patio.

fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej

Oferowana nieruchomość posiada duże walory architektoniczne, elewacja zewnętrzna o bogatych zdobieniach. Budynek jest rozpoznawalny i wyróżnia się w okolicy. Działka o powierzchni 8 609 mkw. i nieregularnym kształcie zbliżonym do trapezu. Zachodnim bokiem przylega do ulicy Powstańców Śląskich.

Istnieje możliwość parkowania w obrębie działki, na terenie dziedzińców oraz na zewnątrz budynku (ok. 35 miejsc parkingowych w obrębie nieruchomości).

Możliwe wykorzystanie nieruchomości:

Koncepcja zakłada stworzenie kompleksu o różnych zastosowaniach:

- luksusowy hotel z 70 pokojami,

- ekskluzywna przestrzeń handlowa i usługowa o powierzchni ok. 2000 mkw.,

- VIP Klub,

- centrum konferencyjne w otoczeniu zabytkowego poddasza,

oraz funkcje uzupełniające takie jak:

- nowoczesne przestrzenie biurowe,

- SPA,

- fitness club,

REKLAMA

- klinika,

- piwnica na wino w dawnym podziemnym schroni

Orange Polska S.A.
Orange Polska S.A.

Projekt realizowany będzie z należytym poszanowaniem wartości historycznej i artystycznej w budynku. W ten sposób fasady, dach, układ pomieszczeń oraz różne elementy wnętrza jak: witraże, detale, stolarka drewniana, schody, itp. zostaną zachowane i odrestaurowane.

Planowane jest stworzenie dużego wewnętrznego dziedzińca foyer hotelowego naturalnie doświetlonego poprzez przeszklony dach o niezależnej konstrukcji. Ponadto projekt zakłada zadaszenie środkowego dziedzińca przeznaczonego do oświetlania niektórych obszarów hotelu, w szczególności kawiarnię, z której można podziwiać piękne witraże nadające klimat dalekich podróży i niezapomnianych wspomnień.

Orange Polska S.A.
Orange Polska S.A.

Kolejny dziedziniec uzupełniono o zieleń i przestrzeń rekreacyjną wraz ze szklanym pawilonem pełniącym funkcje miejsca spotkań i wydarzeń. Będzie to przestrzeń o wysokich walorach wizualnych, pozbawiona współczesnych dobudówek jak garaże czy winda towarowa.

Pod dziedzińcem zaplanowano mały parking podziemny na 15 aut z dobrze skomunikowanymi windami osobowymi.

Orange Polska S.A.
Orange Polska S.A.
Orange Polska S.A.

Na terenu parku od ulicy Pocztowej zaprojektowano alejki i miejsca siedzące dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą. Głównym celem jest integracja z miejską strukturą oraz stworzenie reprezentacyjnej strefy wejściowej hotelu.

Orange Polska S.A. zastrzega, że wskazane w ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Orange Polska S.A. i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

dodał Orzech

Opracowana koncepcja architektoniczna przedstawia możliwe rozwiązania przestrzenne w zakresie kształtowania kubatury budynków. Nie stanowi ona projektu budowlanego oraz nie jest poparta badaniami i ekspertyzami. Realizacja będzie wymagała opracowania takiego projektu i uzyskania pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Artykuł opracowano na podstawie materiałów Orange Polska S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA