Polska firma LENAAL rozpoczęła rozbudowę fabryki w RadomiuLENAAL

Polska firma LENAAL rozpoczęła rozbudowę fabryki w Radomiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Polska firma LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła w listopadzie rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Radomiu, w województwie mazowieckim.

Decyzja o rozbudowie została podjęta ze względu na rozwój narzędziowni, która zajmuje się produkcją, naprawą oraz bieżąca konserwacją oprzyrządowania dla odlewni. Po zakończeniu rozbudowy powierzchnia produkcyjna zakładu w Radomiu wyniesie 10,5 tys. metrów kwadratowych.

Spółka planuje zakończenie budowy i gotowość do instalacji wyposażenia w nowej hali już w marcu 2024 roku. Będzie to kolejny etap rozwoju firmy LENAAL. W ramach rozbudowy zakładu produkcyjnego w 2022 roku powstały nowe hale o powierzchni 4,3 tys. mkw., w których zostały zainstalowane maszyny odlewnicze, automatyczne linie obrończe oraz magazyn wysokiego składowania na łącznie 2 000 miejsc paletowych.

O inwestorze:

LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. jest firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie ciśnieniowego odlewania detali ze stopów aluminium i stopów cynku. Zapewnia pełną obsługę w zakresie projektowania i wykonania form, odlewania, obróbki oraz malowania wyrobów gotowych.

Współpracuje z ponad 80 firmami z Polski, krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych reprezentującymi szeroki zakres branż, w tym:

- przemysł motoryzacyjny,

- maszynowy,

REKLAMA

- elektroniczny,

- AGD,

- budownictwo,

- przemysł zbrojeniowy.

Od jej założenia w roku 1989, poprzez ciągłą rozbudowę i inwestycje w innowacyjne technologie, firma stała się nowoczesnym zakładem produkcyjnym. Obecnie nazwa LENAAL oznacza dostawcę o ugruntowanej pozycji rynkowej, zaspokajającego najwyższe wymagania wszystkich branż przemysłu. Zakład produkcyjny znajduje się w Radomiu, w centralnej Polsce, 100 km na południe od Warszawy. Zespół pracowników firmy liczy obecnie 247 osób.

LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. realizuje projekt współfinasowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych, wysokowytrzymałych odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium do zastosowań w układach zawieszenia samochodów osobowych, w tym elektrycznych”.

LENAAL

Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności firmy LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. na rynku międzynarodowym poprzez wdrożenie korpusów zawieszenia dla branży motoryzacyjnej. Opracowana proekologiczna technologia wytwarzania wysokowytrzymałych i materiałooszczędnych aluminiowych odlewów o podwyższonych parametrach eksploatacji będzie miała wpływ na końcowe produkty podnosząc ich jakość i trwałość.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA