REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S12 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S12 w woj. lubelskim
Do Wojewody Lubelskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na odcinku drogi S12 Dorohucza – Chełm. Wydanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie budowy.
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściu
6 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie została podpisana umowa na studium wykonalności, przygotowanie raportów o oddziaływaniu na środowisko oraz na odkład urobku, a także opracowań pomocniczych dla budowy nowego, wschodniego toru podejściowego do portu w Świnoujściu, która będzie realizowana dzięki środkom europejskim z Programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027". W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
Na Dolnym Śląsku powstaje nowy, duży aquapark za ponad 250 mln zł [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje nowy, duży aquapark za ponad 250 mln zł [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W województwie dolnośląskim powstaje kolejny nowy aquapark. Tym razem w liczącym ponad 67-tysięcy mieszkańców Lubinie. Generalnym wykonawcą Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Rekreacji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana. Kontrakt na budowę lubińskiego aquaparku opiewa na kwotę 256,6 mln zł brutto.
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]
W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie), w zachodniej części Polski, trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy jednej z najważniejszych inwestycji zbrojeniowych w historii Polski. W rejonie ulicy Mironickiej ma powstać fabryka pocisków rakietowych o powierzchni 116 hektarów, realizowana przez konsorcjum polskiej firmy WB Electronics oraz koreańską Hanwha Aerospace.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują nową, wielką inwestycję w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują nową, wielką inwestycję w Polsce
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) planują nową, wielką inwestycję w północnej części Polski. PSE zakończyły prace nad ustaleniem przebiegu trasy nowej linii elektroenergetycznej 400 kV łączącej stacje: Gdańsk Błonia i Olsztyn Mątki. Prawie 139-kilometrowa linia będzie przebiegać przez 15 gmin na terenie województw: pomorskiego (51,36 km) i warmińsko-mazurskiego (87,30 km). Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2029 roku.
Rare Metals wybuduje w gminie Ozimek zakład przetwarzania baterii litowo-jonowych i komponentów do ich produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
Rare Metals wybuduje w gminie Ozimek zakład przetwarzania baterii litowo-jonowych i komponentów do ich produkcji
Kolejna duża inwestycja w województwie opolskim. Firma Rare Metals Sp. z o.o. wybuduje w gminie Ozimek zakład przetwarzania baterii litowo-jonowych i komponentów do ich produkcji.
Dawna Fabryka Cukierków "Pszczółka" przy ulicy Krochmalnej w Lublinie została wystawiona na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
Dawna Fabryka Cukierków "Pszczółka" przy ulicy Krochmalnej w Lublinie została wystawiona na sprzedaż
Krajowa Spółka Cukrowa SA i Fabryka Cukierków "Pszczółka" wystawiły na sprzedaż kompleks dawnej Fabryki Cukierków, znajdujący się przy ulicy Krochmalnej 13 w Lublinie.
Amerykańska firma TaskUs stawia na Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma TaskUs stawia na Łódź
Łódź pozyskała kolejnego dużego, zagranicznego inwestora. Miasto to na siedzibę swojego polskiego biura wybrała notowana na NASDAQ amerykańska firma TaskUs, która działa w branży BPO.
Ruszają prace nad kolejnym podziemnym tunelem w Łodzi. Tym razem dla pociągów Kolei Dużych Prędkości [WIZUALIZACJE + MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszają prace nad kolejnym podziemnym tunelem w Łodzi. Tym razem dla pociągów Kolei Dużych Prędkości [WIZUALIZACJE + MAPA]
W Łodzi powstanie kolejny podziemny tunel kolejowy. Tym razem dla pociągów Kolei Dużych Prędkości (KDP). Spółka Centralny Port Komunikacyjny, która zajmuje się również budową KDP w Polsce, właśnie ogłosiła przetarg na pierwsze prace budowlane. Prace nad jego budową podzielono na kilka etapów.
W Bielawie powstaje największy park handlowy w regionie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Bielawie powstaje największy park handlowy w regionie [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku, w Bielawie powstaje nowy park handlowy. Jest to największa inwestycja w historii gminy Bielawa. Obiekt powstaje u zbiegu al. św. Jana Pawła II i ul. Wojska Polskiego.
Na wrocławskich Maślicach powstanie kolejny nowy, duży budynek wielorodzinnyartykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskich Maślicach powstanie kolejny nowy, duży budynek wielorodzinny
Szykuje się kolejna nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na jednym z najszybciej rozwijających się osiedli w stolicy Dolnego Śląska – Maślicach. Inwestycja zostanie zrealizowana przy al. Śliwowej, w nowej części wrocławskich Maślic, w okolicy, w której w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat wybudowanych zostało kilkanaście dużych kompleksów mieszkaniowych.
Polska firma ADSYSTEM inwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ADSYSTEM inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna polska firma otrzymała od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzję o wsparciu swojej inwestycji. Tym razem jest to firma ADSYSTEM. Spółka jest znanym producentem materiałów wystawienniczych.
Kolejna duża inwestycja w zachodniej części Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja w zachodniej części Polski
Kolejna duża inwestycja w zachodniej części Polski. Tym razem swoją nową inwestycję zrealizuje Grupa Arctic Paper. Spółka zainwestuje województwie lubuskim, w Kostrzynie nad Odrą, w którym to mieście posiada wielką fabrykę.
W Zabrzu powstanie Śląskie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej artykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu powstanie Śląskie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej
W Zabrzu powstanie Śląskie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej. 6 czerwca 2024 r. spółka Warbud S.A. podpisała umowę na wykonawstwo budynku Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej wraz z łącznikiem. Kontrakt będzie realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj w konsorcjum z firmą Meritum GB.
Storage Production Europe inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Storage Production Europe inwestuje w woj. śląskim
Storage Production Europe zainwestuje 1 500 000 PLN w rozwój swojego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Czeladzi, w województwie śląskim. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Perfect Milk inwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Perfect Milk inwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie warmińsko-mazurskim, przy wsparciu udzielonemu przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną (W-MSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Znany polski producent chemii motoryzacyjnej inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Znany polski producent chemii motoryzacyjnej inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska, rodzinna firma inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.). Tym razem jest to znany, działający od ponad 35 lat, producent chemii motoryzacyjnej Autoland. Onwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polski producent ślusarki aluminiowej rozbuduje fabrykę w Grajewieartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent ślusarki aluminiowej rozbuduje fabrykę w Grajewie
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w rozbudowę swojej fabryki zlokalizowanej w północno-wschodniej części Polski. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała decyzję o wsparciu nowej inwestycji firmy TOREL G&H Sp. z o.o. w Grajewie, w województwie podlaskim.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w powiecie kłobuckim.
Kolej wróci do centrum Pyskowicartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróci do centrum Pyskowic
Zwiększy się dostęp do kolei dla mieszkańców Pyskowic. Usprawni się połączenie centrum Pyskowic z Katowicami i Gliwicami, dzięki odbudowie toru i stacji kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie linii, która połączy stację Pyskowice z centrum miasta. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
REKLAMA