REKLAMA
Znaleziono 1893 wyników
[Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"
Świdnica
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Prudnik] Fabryka Henniges Automotive
Prudnik
Fabryka silników Mercedes-Benzinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka silników Mercedes-Benz
Jawor
Fabryka BTO dla E.G.O.inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka BTO dla E.G.O.
Łódź, Mahoniowa
[Łódź] Biurowiec w dawnej fabryce jedwabnej Getharta przy Pomorskiej/Sterlingainwestycja
Pokaż inwestycję
[Łódź] Biurowiec w dawnej fabryce jedwabnej Getharta przy Pomorskiej/Sterlinga
Łódź, Widzew
firma
Pokaż firmę
Fabryka Pomysłów PR Krzysztof Krzemiński
Knurów, Legionów
PKP Energetyka uruchomiła nową kolejową stację paliw w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
PKP Energetyka uruchomiła nową kolejową stację paliw w Bydgoszczy
PKP Energetyka uruchomiła nową, 19. kolejową stację paliw w Bydgoszczy. Tym samym powiększyła zasięg dostępności paliw dla przewoźników kolejowych o województwo kujawsko-pomorskie. Spółka pracuje również nad rozwojem swojej oferty w kierunku dystrybucji wodoru.
ArcelorMittal Poland inwestuje 52 mln zł w piece wodorowe w krakowskiej walcowni zimnejartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland inwestuje 52 mln zł w piece wodorowe w krakowskiej walcowni zimnej
Za 52 mln zł ArcelorMittal Poland wybuduje w krakowskiej walcowni zimnej dziewięć pieców wodorowych. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na podniesienie jakości produktów, ale równie ważny jest aspekt środowiskowy tej inwestycji. W procesie wyżarzania blach nie będzie już stosowany amoniak; firma znacząco ograniczy też zużycie mediów.
Rusza najnowocześniejsze centrum produkcyjne na trasie Gdańsk-Warszawaartykuł
Pokaż artykuł
Rusza najnowocześniejsze centrum produkcyjne na trasie Gdańsk-Warszawa
Pod Elblągiem zostało oddane do użytku centrum produkcyjno-logistyczne Dobra Novina, które oferuje nowoczesne rozwiązania zarządzania przestrzenią i energią, zaawansowane systemy przeciwpożarowe oraz certyfikaty podkreślające wysokie standardy obiektu.
PGE za 3,6 mld złotych buduje w Rybniku jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PGE za 3,6 mld złotych buduje w Rybniku jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
Kolejne autobusy wodorowe są już w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne autobusy wodorowe są już w Poznaniu
Kolejne autobusy wodorowe są już we flocie MPK Poznań. Do przedsiębiorstwa dotarły pierwsze z dziewięciu zamówionych Solarisów Urbino 12 hydrogen. Trwają odbiory tych pojazdów oraz szkolenia z zakresu ich obsługi.
[wielkopolskie] Firma Fritz Hansen sfinalizowała umowę nabycia nieruchomości w Rawiczuartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Firma Fritz Hansen sfinalizowała umowę nabycia nieruchomości w Rawiczu
Firma Fritz Hansen Production, duński producent mebli, nabyła nieruchomość w Rawiczu od SEWS Polska....
Jawor: Trwają negocjacje z kolejnym wielkim inwestorem z branży automotiveartykuł
Pokaż artykuł
Jawor: Trwają negocjacje z kolejnym wielkim inwestorem z branży automotive
Jawor i Dolny Śląsk mają szanse na kolejną wielką inwestycję z branży motoryzacyjnej. Od pewnego cza...
Wrocław: Park przy Kolejowej się zmieni. Ruszają konsultacjeartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Park przy Kolejowej się zmieni. Ruszają konsultacje
Projekt i koncepcję rewitalizacji terenu zielonego na Przedmieściu Świdnickim przygotuje do przyszłe...
Nowa Fabryka Broni Radom planuje niemal potroić swoją produkcję. Rośnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Nowa Fabryka Broni Radom planuje niemal potroić swoją produkcję. Rośnie zatrudnienie
Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej nowa Fabryka Broni Radom planuje niemal potroić swoją produkcję w ciągu dwóch lat, jako odpowiedź na obecne wydarzenia wojenne w Ukrainie
Rusza budowa II etapu Fabryka Park w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa II etapu Fabryka Park w Katowicach
Rusza II etap budowy kompleksu Fabryka Park w Katowicach, inwestycji realizowanej przez TDJ Estate w dzielnicy Piotrowice, na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, przy ul. Armii Krajowej.
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza?
TAURON oraz Gmina Trzebinia podpisały list intencyjny, na mocy którego zobowiązały się do współpracy, tak by na obszarze zlokalizowanej na terenie Gminy Trzebinia Elektrowni Siersza w dalszym ciągu prowadzona była działalność gospodarcza, zwłaszcza w zakresie energetyki. Podpisanie listu intencyjnego poprzedziła nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której przedstawione zostały opcje inwestycyjne rozważane dla Elektrowni Siersza, a Radni wyrazili aprobatę dla proponowanych kierunków działania.
Plany rozwoju elektromobilności przy głównych drogach w Polsce [MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Plany rozwoju elektromobilności przy głównych drogach w Polsce [MAPY]
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy co 60 km, a dla pojazdów ciężarowych co 120 km (docelowo co 60 lub 100 km). Zaproponowano w sumie 166 lokalizacji, a do tego stacje tankowania wodoru rozlokowane przy 37 węzłach miejskich. Oto założenia AFIR, które właśnie weszły w życie.
Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotych
Kolejna duża inwestycja pod Wrocławiem. Na terenie terenie podwrocławskich Źródeł (gmina Miękinia) 3...
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońskuartykuł
Pokaż artykuł
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońsku
Mondelēz International zainwestuje 620 milionów złotych w płońską fabrykę ciastek, gdzie od prawie pięciu dekad powstają kultowe w Polsce Delicje Szampańskie. Dzisiaj fabryka produkuje także inne marki słodkich wypieków m.in. ciastka Milka czy Lubisie.
REKLAMA