W centrum Wrocławia powstanie nowy apartamentowiec Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

W centrum Wrocławia powstanie nowy apartamentowiec

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Z centrum stolicy Dolnego Śląska konsekwentnie znikają kolejne niezabudowane działki. Na Przedmieściu Świdnickim, w sąsiedztwie placu Legionów, przy ulicy Joachima Lelewela 9 powstanie nowy budynek apartamentowy.

Inwestorem apartamentowca jest firma Hilten Sp. z o.o.-Ślężna Park Sp. k., powiązana ze Skan Konsylium, która to spółka zakupiła nieruchomość pod tę inwestycję od gminy Wrocław w marcu 2018 roku. Zgłosiło się czternastu chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 560 tys. zł. Zwycięzca, Skan Konsylium, zaoferował 1 mln 820 tys. zł. Nieruchomość składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 483 mkw., nr 11/9 oraz 11/11.

Budynek przy ul. Lelewela 9 będzie liczył siedem kondygnacji od ulicy i sześć – od strony podwórka. Za projekt architektoniczny apartamentowca odpowiedzialna jest znana wrocławska pracownia projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
REKLAMA
Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

W budynku powstaną apartamenty, zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem, oraz biura. Na parterze znajdzie się jeden lokal usługowy. Przewidziano siedem apartamentów z antresolą, luksusowy, dwupoziomowy penthouse z tarasem, windę oraz półautomatyczny parking podziemny z miejscem na 14 samochodów. Lokale mieszkalne będą wyposażone w balkony lub duże okna typu portfenetr. W nadbudówce z tarasem przewidziano luksusowy apartament.

GUNB
GUNB

Budowa już trwa, a jej zakończenie przewidziano na trzeci kwartał 2024 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA