[Warszawa] Przemysł wraca do Ursusa

Kajtman

Na terenach byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus, zaledwie 8 kilometrów od centrum Warszawy, powstaje Diamond Business Park Ursus – nowoczesny park biznesowy, w którym pracę może znaleźć nawet 1000 osób. Pierwsza część inwestycji realizowanej przez AIG/Lincoln Polska zostanie oddana do użytku już w tym roku.


Jeszcze w październiku tego roku AIG/Lincoln Polska odda do użytku pierwszy z dwóch budynków Diamond Business Park Ursus – nowoczesnego kompleksu magazynowo-dystrybucyjno-biurowego, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie docelowo ok. 50 tys. mkw. Pracę może tam znaleźć nawet 1000 osób. Ponad 9-hektarowy teren, na którym powstaje obiekt jest usytuowany na terenie byłych ZPC Ursus w Warszawie.


– Zainteresowanie zlokalizowaniem biznesu w Ursusie przekroczyło nasze oczekiwania – mówi Hubert Michalak, dyrektor inwestycyjny z AIG/Lincoln Polska. – Nie dziwi nas to jednak, gdyż tereny byłej fabryki ZPC Ursus, dzięki świetnemu położeniu i infrastrukturze przemysłowej, to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w stolicy do prowadzenia działalności biznesowej – dodaje Michalak.


Park biznesowy w Ursusie jest szóstym projektem „Diamond Business Park”, wybudowanym przez AIG/Lincoln Polska. Działalność prowadzona w Diamond Business Park Gliwice, Łódź czy Piaseczno ma bardzo różnorodny charakter. Obejmuje m.in.: montaż urządzeń elektronicznych, składanie układów kierowniczych, metkowanie i pakowanie odzieży kompletację i realizację zamówień w handlu elektronicznym czy obsługę tzw. farm danych – potężnych serwerów służących do bezpiecznego przechowywania danych klientów banków, firm ubezpieczeniowych i instytucji finansowych.

Diamond Business Park Ursus będzie pierwszym nowoczesnym parkiem biznesowym na terenie byłych ZPC Ursus. Doskonała komunikacja środkami transportu publicznego, łatwy dojazd do centrum Warszawy i bliskość tras wylotowych z miasta łączy się tu z unikalną infrastrukturą techniczną. To jedyny rejon stolicy dysponujący zdublowanym dostępem do energii elektrycznej o najwyższych parametrach przemysłowych, infrastrukturą ciepłowniczą i wodną – z niezależnymi ujęciami wody pitnej i przeciwpożarowej, systemem odprowadzania i oczyszczania ścieków przemysłowych oraz dostępem do infrastruktury kolejowej.