REKLAMA
Napisz komentarz
Anonymous
Mimo, ze zyjemy w Polsce i wszystko jest tu mozliwe. Jestem niemal pewien, że kapitalny remont dworca PKP i wybudowanie nowego dworca PKS zostana przeprowadzone.
Gdyby do tego nie doszlo, Wroclaw doswiadczyl by wstydu na skale europejska, bo jak mozna przyjac gosci na kurnikowatym dw. PKS oraz smierdzacym i brudnym dw. PKP (swoja droga pelnych roznej masci zulikow, bezdomnych itp. itd., rzucajacych do podroznych tekstami w stylu "daj piataka na wino", "kopsnij szluga")...

Z drugiej strony gdy wyliczam sobie ile mamy do zrobienia, to chyba tylko ogolnonarodowa pielgrzymka na kleczkach do Czestochowy nam pomoze...
0
Zaloguj aby dodać komentarz
ANwroZ
Właściwie konieczne jest przebudowanie tego dworca przed 2012. Najlepiej połączyć zadanie z remontem dworca PKP. No i na koordynatora całosci może DARKA . : :thumright: Teraz szybko powiadomić Dudkiewicza , bo od jutra układa front robót .
0
Zaloguj aby dodać komentarz
lukas
Jak myślicie ??? będzie coś robione przed euro 2012 z dworcem pks??? Czy zostawią tak jak jest???
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Darek
A to już problem Grodu Kraka :):), w moim projekcie jeden z poziomów byłby przeznaczony wyłącznie jako płyta postojowa.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
bystrzak2000
"Darek" napisał:
Dwupoziomowy dworzec, jak w Krakowie - zapomniałem podać tej info w opisie.

Co z tego, że w Karkowie dworzec jest dwupoziomowy, skoro nikt nie pomyślał o płycie postowej i autobusy parkują po okolicznych trawnikach ;)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Darek
Dwupoziomowy dworzec, jak w Krakowie - zapomniałem podać tej info w opisie.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
lukas
A gdzie parking dla autobusów - pod ziemią???? - bo w tej koncepcji zabrałeś duży kawałek parkingu - prawie cały
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Darek
Do wyboru: przejście podziemne z DW PKS w kierunku DW PKP lub dla tych co lubią "po ziemi", przejście dla pieszych na końcu deptaka (deptak pomiedzy budynkami nr 2 i 3).

Co do obajśnień mojej koncepcji: żółte strzałki, to wjazdy i wyjazdy z DW PKS.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Darek
Moja propozycja budowy nowego dworca PKS we Wrocławiu i zagospodarowanie okolicy. Tereny na tyłach Dworca Głównego PKP:

OPIS:

X koloru zielonego - nowe place

Pomiędzy budynkami nr 2 i nr 3 deptak ze sklepami po obu jego stronach

1 - wieżowiec - dominata wysokosciowa (55 metrów)

2 - nowy dworzec PKS otoczony 6 kondygnacyjnym kompleksem w którym na parterach znajdą sie sklepy, na górnych piętrach biura

3 - hotel ekonomiczny 1 lub 2 gwiazdkowy (6 kondygnacji)

4 - biurowiec (6 kondygnacji)

5 - apartamentowiec (6 kondygnacji)

6 - dom handlowy (6 kondygnacji)

7 - apartamentowiec (6 kondygnacji)

Wzdłuż Dyrekcyjnej, po drugiej stronie kilka nowych kamienic o wysokości 6 kondygnacji

dwpks1vs8.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA