Działka na granicy Brochowa i Jagodna trafiła w prywatne ręceźródło: UM Wrocławia

Działka na granicy Brochowa i Jagodna trafiła w prywatne ręce

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Firma Global Credit Development Fund Polska Sp. z o.o. zapłaciła niemal siedem milionów za nieruchomość znajdującą się przy ulicy Sygnałowej, pomiędzy Konduktorską i Grapową. Powstanie tam osiedle jednorodzinne.
Drugi przetarg dotyczący nieruchomości numer 1/2, z połowicznym udziałem w nr 1/3 (przeznaczonej na drogę wewnętrzną), odbył się 30 października. Przystąpiło do niego czterech uczestników. Licytacja rozpoczęła się od kwoty 5 mln 940 tys. zł netto. Firma Global Credit Development Fund Polska zapłaciła dokładnie 6 mln 949 tys. 800 zł.
Plan miejscowy przewiduje na działce nr 1/2 zabudowę jednorodzinną, uzupełnioną o lokale usługowe.
Urzędnicy próbowali sprzedać ją po raz pierwszy 3 lipca. Wówczas cena wywoławcza wynosiła 6,6 mln zł. Miasto zarobiło więc niemal o 400 tys. zł więcej, niż początkowo zakładało.
Global Credit Development Fund Polska jest inwestorem kapitałowym. Swoją ofertę kieruje do przedsiębiorców, menedżerów, inwestorów i instytucji. Oferuje kapitał na rozwój firm, współpracę przy inwestowaniu i udział w start-upach.
UM Wrocławia
Na obszarze przeznaczonym pod inwestycję już trwają prace przygotowawcze. Budowa placówki przy ulicy Sygnałowej rozpocznie się w 2018 roku.
Obecnie trwa opracowanie koncepcji funkcjonalno-użytkowej. W budynku, oprócz siedmiooddziałowego żłobka dla 220 dzieci, powstanie również centrum aktywności lokalnej i biblioteka – mówi Maja Wysocka z wrocławskiego magistratu.
Inwestycję realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich. Jej koszt wyniesie 11,7 mln zł.
Zadanie dotyczy także zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej oraz drogi dojazdowej do obiektu – dodaje Wysocka.
REKLAMA
Nowy żłobek, przedszkole i szkoła są na Jagodnie niezbędne. Swoje dziecko muszę dowozić do placówki w centrum. Ja z nowej inwestycji już nie skorzystam, ale inni mieszkańcy na pewno, dlatego jest ona potrzebna – mówi nam Anna Bętlewska, mieszkanka Jagodna.
Obawia się jednak wzrostu natężenia ruchu w okolicy.
Już teraz rankami mnóstwo kierowców objeżdża tędy korki na ulicy Buforowej. Gdy wraz z budową żłobka poprawią nawierzchnię drogi, ruch może się zwiększyć – przekonuje.
Nieruchomość o powierzchni ponad 1 ha jest przeznaczona pod usługi, m.in. biura, żłobki i drobne usługi. Pierwszy raz miasto próbowało ją sprzedać 20 września 2016 roku, z ceną wywoławczą 2,4 mln zł. Czwarta próba miała miejsce rok później w czerwcu. Wartość działki obniżono do 1,92 mln zł, ale przetargu i tak nie udało się rozstrzygnąć.
UM Wrocławia
Plan miejscowy przewiduje na sprzedanej nieruchomości o powierzchni ponad 1,7 ha zabudowę wielorodzinną i skwery. Dodatkowo mogą tam powstać obiekty usługowe i urządzenia sportowe.
Zgodnie z naszą analizą, na tym terenie powstanie obiekt o powierzchni całkowitej około trzynaście tysięcy metrów kwadratowych, co, w zależności od przyjętej koncepcji funkcjonalnej, pozwoli nam na zaoferowanie naszym klientom około 250-300 lokali mieszkalnych – informuje Piotr Ponikowski z Deweloper INTER-ES.
APP Konarzewski Studio Projektowe ma opracować projekt osiedla do końca marca 2018 roku. W tym terminie inwestor planuje złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.
Od kilku miesięcy dokonaliśmy rozszerzenia planu inwestycji deweloperskich we Wrocławiu o peryferyjne obszary miasta. Maślice są prężnie rozwijającą się dzielnicą mieszkaniową, dobrze skomunikowaną z miastem, dającą duży potencjał inwestycyjny w realizacji obiektów mieszkaniowych – odpowiada Ponikowski na pytanie, dlaczego zdecydowali się na zakup nieruchomości przy al. Śliwowej.
Dodaje, że istotnym elementem jest również koszt gruntów. – Przy tym poziomie możemy realizować inwestycje, oferując naszym klientom lokale w bardzo atrakcyjnych cenach.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA