Nowy projekt powstanie blisko zbiegu ulic Chociebuskiej i Nowodworskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków działkowych. Poprzedni inwestor chciał postawić 35-metrowe bloki. Nowy nie zdradza jeszcze planów.
Dom Development S.A. złożył 2 kwietnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku hotelowego wraz z masztem telekomunikacyjnym, wiatą śmietnikową oraz placem zabaw przy ul. Chociebuskiej 11 na Nowym Dworze. Potwierdza, że jest właścicielem nieruchomości i dopiero dopracowuje projekt. Nie wiadomo więc, czy plany poprzedniego inwestora okażą się aktualne.
Powstaną kilkunastopiętrowe bloki?
Powierzchnia działek nr 6/4, 6/5 oraz 9/5 wynosi 4 171 mkw. Znajdują się na nich przeznaczone do rozbiórki maszt nadawczy Orange, wiata śmietnikowa oraz czterokondygnacyjna, dawna centrala telekomunikacyjna. Magistrat stwierdził we wrześniu ubiegłego roku, na wniosek Domax Development Sp. z o.o. Sp. k., brak potrzeby przeprowadzenia oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Zgodnie z wydaną decyzją, w miejsce istniejącej zabudowy miałoby powstać osiedle trzech 35-metrowych (11 pięter), jednoklatkowych budynków wielorodzinnych. Pomieściłyby maksymalnie 200 mieszkań. Na parterze jednego z obiektów inwestor przewidział 200 mkw. powierzchni usługowej (jeden lokal, trafostacja i centrala).
Między dwoma z budynków deweloper zaplanował plac zabaw oraz rekreacji. Zapewniłby ok. 250 miejsc parkingowych, w tym część w dwupoziomowym garażu podziemnym. Łączna powierzchnia zabudowy miałaby wynieść ok. 1 257,8 mkw.
UM Wrocławia
Nowe mieszkania w budowie i w planach
Na Nowy Dwór postawiło również Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. Zrealizuje inwestycję przy ul. Rogowskiej, na terenie odkupionym od państwa. Na osiedle Stokrotka złożą się dwa budynki. Pierwszy pomieści blisko 40 mieszkań o metrażach do 68 mkw. O szczegółach pisaliśmy w grudniu.
materiały inwestora
Mieszkań ma przybyć również przy ul. Nowodworskiej. W marcu donosiliśmy, że miasto planuje sprzedać pustą działkę w sąsiedztwie zabytkowej zabudowy (budynek na tym terenie nie przetrwał wojny). Plan miejscowy zakłada budowę obiektu o podobnej formie.