Wrocławski deweloper był jednym z czterech chętnych na teren przy zbiegu ulic Białodrzewnej i Ernsta Maya na modelowym osiedlu WuWa2. Zaoferował dwa razy więcej, niż oczekiwali w magistracie. Zbuduje dwa budynki mieszkalno-usługowe i stworzy teren rekreacyjny nad istniejącym rowem.
Komisja przetargowa rozstrzygnęła pisemny przetarg (ogłoszony 20 marca) na sprzedaż nieruchomości przy ul. Białodrzewnej na wrocławskich Nowych Żernikach. Cena wywoławcza wynosiła 3 mln zł netto. Zainteresowani mogli składać oferty do 24 czerwca. Wpłynęły cztery. Najkorzystniejsza okazała się ta od firmy Rodis Sp. z o.o Sp. k. Zaproponowała 6 mln zł.
– Oferta spełnia wszystkie warunki zawarte w ogłoszeniu przetargowym, a zaproponowany sposób zagospodarowania jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ogłoszeniem przetargowym oraz założeniami i celami projektu Wzorcowego Osiedla Mieszkaniowego Nowe Żerniki – wyjaśnia komisja.
UM Wrocławia
Popularność WuWy2 rośnie
Powierzchnia działki nr 193 wynosi 5 780 mkw. Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis Sp. z o.o., mówi nam, że popularność tej części miasta jako terenu inwestycyjnego rośnie wśród mieszkańców Wrocławia, a "koncept Nowych Żernik wyraźnie notuje wysokie oceny nabywców mieszkań".
– Wiemy o tym z pierwszej ręki, ponieważ właśnie kończymy naszą pierwszą inwestycję w tym miejscu, o nazwie Osiedle Ande, przyjętą z dużym uznaniem przez naszych klientów – tłumaczy Arkadiusz Rodziewicz.
UM Wrocławia
Niemal 90 mieszkań i ciąg usługowy
Rodis chce ruszyć z budową na początku przyszłego roku (musi skończyć prace w trzy lata od daty nabycia nieruchomości). Zamierza zrealizować dwa budynki wielorodzinne o łącznej powierzchni około 5 000 mkw. Planuje wydzielić w nich niespełna 90 mieszkań (z balkonami lub tarasami) oraz lokale usługowe w parterze, jako uzupełnienie ciągu usługowego stworzonego w inwestycji Ande. Stworzy więcej miejsc parkingowych niż wymaga plan miejscowy (minimum to 1,2/mieszkanie). Oba obiekty składające się na nowe osiedle zaprojektowano na planie litery "U".
– Razem, dzięki zachowaniu linii zabudowy, tworzą rodzaj kwartału miejskiego, który wpisuje się dotychczasowy charakter Nowych Żernik, gdzie udało się stworzyć w wielu miejscach wrażenie pierzei urbanistycznych i wyraźne rozróżnienie między zabudową a przestrzeniami publicznymi – opisuje Rodziewicz.
Rów osią założenia
Budynki będą przedzielone istniejącym rowem melioracyjnym.
– Dzięki temu jest niejako osią założenia, jego głównym miejscem, czymś, co istnieje w sensie technicznym, ale co zostanie przekształcone w teren rekreacyjny – zapowiada wiceprezes zarządu Rodis.
W planach są m.in. meble miejskie, plac zabaw oraz mostek łączący oba budynki. Inwestor chce też zasadzić kilkadziesiąt drzew – w gruncie, nie w donicach.
– Co docelowo zbuduje coś, co rzadko się obecnie widzi w inwestycji mieszkaniowych: zielone pierzeje z dużych drzew – zauważa Arkadiusz Rodziewicz. – Dodatkowo w wielu przypadkach balkony i tarasy mieszkań otrzymają jakby swoje prywatne drzewo, zasadzone dokładnie w osi balkonu/mieszkania.
Zdjęcia i wizualizacja są dostępne w galerii.