DODAJ

Wrocław: Warszawski deweloper inwestuje na Muchoborze Wielkim. Wybuduje osiedle w sąsiedztwie stawu

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Warszawski deweloper inwestuje
Mariusz Bartodziej
2018-12-21 08:34:58
Projekty Deweloperskie Hossanova starają się uzyskać pozwolenia na prowadzenie prac przy ulicy Kunickiego. Chcą zrealizować mieszkania oraz budynek handlowo-usługowy. Na działce o powierzchni ponad trzech hektarów inna spółka jeszcze w tym roku chciała postawić kilkadziesiąt bloków. 

Projekty Deweloperskie Hossanova złożyły 19 grudnia dwa wnioski o pozwolenie na budowę przy ul. Kunickiego 59. Pierwszy dotyczy utworzenia zespołu budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz obiektu handlowo-usługowego. Za projekt odpowiada architekt Maciej Kowaluk. Drugi obejmuje budowę sieci wodociągowej kanalizacji sanitarnej.

Ponadto magistrat wszczął 25 października (na wniosek dewelopera z 4 października) postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia.

Z uwagi na skomplikowany charakter sprawy, zostanie załatwiona w terminie dwóch miesięcy od dnia wszczęcie postępowania – informują urzędnicy.

Deweloper nie odpowiada na nasze pytania dotyczące swoich planów.

Miało powstać ponad 20 bloków

Powierzchnia działki nr 2, położonej między ul. Kunickiego a Gagarina (w sąsiedztwie stawu) wynosi 3,38 ha. Jest własnością Skarbu Państwa, w wieczystym użytkowaniu prywatnego inwestora. Jeszcze w tym roku, o czym informowaliśmy w lutym, chciała ją zabudować inna spółka – Grota-Roweckiego Project Development Sp. z o.o.

UM Wrocławia


Deweloper starał się uzyskać decyzję środowiskową dla realizacji dwuetapowego osiedla z garażami podziemnymi, elementami infrastruktury technicznej i zagospodarowania terenu. W ramach pierwszego etapu miało powstać dziesięć budynków wielorodzinnych, a w ramach drugiego – dwanaście. Wnioskował również o pozwolenie na budowę. W maju wycofał jednak oba dokumenty. Jak poinformował on Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, planowana przez niego inwestycja miała być komercyjna, a nie realizowana w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.