[Wrocław] Wciąż nie wiadomo jak będzie przebiegać wschodnia obwodnica z Bielan do Żernik

[Wrocław] Wciąż nie wiadomo jak będzie przebiegać wschodnia obwodnica z Bielan do Żernik

REKLAMA

Odcinek od Żernik Wrocławskich do Bielan jest kolejnym etapem trasy Bielany - Łany - Długołęka, czyli tzw. wschodniej obwodnicy Wrocławia. Ze względu na kontrowersje społeczne wokół jego przebiegu, a także napotkane ograniczenia techniczne, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zdecydowała się przedstawić kilka wariantów trasy i przeprowadzić w tej sprawie społeczne konsultacje.

Mają one służyć wymianie opinii, uwag i spostrzeżeń między pracującymi nad tym przedsięwzięciem urzędnikami i projektantami, a mieszkańcami okolic, przez które przebiegać będzie droga. Wyniki konsultacji wraz z analizami: oddziaływania na środowisko, stanu zabytków i informacją o stanowiskach archeologicznych, a także analizą realiów technicznych i ekonomicznych inwestycji, będą podstawą dla ostatecznej decyzji o przebiegu trasy Żerniki Wrocławskie-Bielany.

Pierwszy etap konsultacji społecznych odbył się 19 kwietnia 2012 roku w Żórawinie. W spotkaniu wzięło udział około 300 osób oraz wójtowie Żórawiny i Kobierzyc. Następnym etapem konsultacji społecznych będą, zaplanowane na jesień, spotkania w mniejszych grupach z mieszkańcami osiedli i wsi leżących w obszarze oddziaływania wariantów trasy.

Niezależnie od tego, DSDiK przygotowuje internetową platformę dialogu z mieszkańcami na temat przebiegu wspomnianego fragmentu drogi Bielany-Łany-Długołęka.

Autor: jg/inf. pras.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA