DODAJ

Biurowiec jak diament wyrośnie przy Robotniczej. Budowa już trwa [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
Biurowiec jak diament wyrośnie
Tomasz Matejuk
2017-02-03 10:34:57
Przy ulicy Robotniczej 42a, gdzie jeszcze do niedawna znajdowały się wiaty garażowe, trwa już budowa nowego biurowca. Oficjalna nazwa inwestycji to Diamentum Office.

W siedmiopiętrowym budynku powstanie 9291 metrów kwadratowych powierzchni najmu i 100 miejsc parkingowych. Obiekt wyposażony będzie w sześć wind.

Prace już się rozpoczęły, a zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku.

mat. inwestora


Przypomnijmy, że w tym miejscu pierwotnie swój biurowiec miała postawić Inwestgrupa (najpierw projekt nosił nazwę Robotnicza Office House, a potem InCenter Office), ostatecznie jednak inwestycja nie została zrealizowana, a działka trafiła na sprzedaż.

Teraz inwestorem całego przedsięwzięcia jest Grupa Cavatina, której prezesem jest Michał Dziuda, udziałowiec deweloperskiego holdingu Murapol, jego wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący rady nadzorczej. 

Segment biurowy jako projekt autorski Michała Dziudy w aspekcie kapitałowym stanowi odrębne przedsięwzięcie biznesowe i nie jest zależny od holdingu Murapol – czytamy na stronie internetowej Grupy Cavatina.

mat. inwestora


Pierwszym projektem biurowy grupy był trzyetapowy projekt Equal Business Park w Krakowie o łącznej powierzchni najmu ponad 48 tys. metrów kwadratowych.

 Obecnie grupa Cavatina jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości, w ramach których planuje począwszy od drugiego kwartału 2018 roku rozpocząć budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę progu 250 tys. metrów kwadratowych GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów  zapowiada deweloper.