DODAJ

[Wrocław] Coraz bliżej budowy nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła II

Biura / Wrocław
Pomiędzy ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą ma stanąć nowy biurowiec. Inwestor właśnie zrobił kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy.

Jak już donosiliśmy na początku stycznia, spółka Hills&Rolls złożyła wniosek o o pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego przy ulicy Nabycińskiej 2

Wniosek jest wciąż rozpatrywany, ale inwestor wykonał kolejny krok w kierunku rozpoczęcia całego przedsięwzięcia.

Pod koniec kwietnia, na wniosek spółki Hills&Rolls, we wrocławskim magistracie wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Chodzi o budowę odcinka elektroenergetycznej sieci kablowej średniego napięcia na ulicy Nabycińskiej – w ramach jej przebudowy, w celu usunięcia kolizji z planowanym budynkiem biurowo-usługowym, który ma powstać między ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą.

To teren, na którym kiedyś stał sklep Jysk, wyburzony jesienią 2015 roku. Wcześniej wyburzono także stojącą tam plackarnię i bary z kuchnią azjatycką.Inwestor to spółka należąca do grupy PM Holding, która ma na swoim koncie m.in. przebudowę biurowca Times i budowę apartamentowca Solo 11.

Nowy kompleks biurowy w miejscu Cuprum

Po drugiej stronie ulicy Legnickiej, w miejscu wyburzonego biurowca Cuprum, ma powstać kompleks Cuprum Square.

– Projekt Cuprum Square posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie dalszych prac uzależnione jest od uzyskania zgody korporacyjnej – tłumaczył nam kilka miesięcy temu Michał Holaczuk, dyrektor ds. inwestycji w KGHM TFI SA.

Jak donosiliśmy w lipcu zeszłego roku, KGHM całe przedsięwzięcie chce zrealizować wspólnie z Polskim Holdingiem Nieruchomości

Wciąż jednak nie zapadły ostateczne decyzje w sprawie realizacji kompleksu biurowego i budowa nadal nie ruszyła.Kompleks biurowo-usługowy przy placu Jana Pawła II ma składać się z dwóch budynków, o łącznej powierzchni około 33 tys. metrów kwadratowych.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusa Group (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek "A" o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek "B" o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.