DODAJ

Wrocław: Fiasko przetargu na rewitalizację brodzika na Karłowicach

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Fiasko przetargu na
Mariusz Bartodziej
2018-03-01 09:08:01
Do przebudowy terenu rekreacyjno-sportowego pomiędzy ulicą Berenta i aleją Kasprowicza nie zgłosił się żaden chętny. Zarząd Inwestycji Miejskich planuje ogłoszenie kolejnego postępowania w połowie marca.

ZIM unieważnił 27 lutego przetarg na rewitalizację terenu rekreacyjnego na Karłowicach, ponieważ nie otrzymał żadnej oferty.

Trudno być z tego powodu szczęśliwym, bo pewnie opóźni to realizację projektu o czas kolejnego postępowania, jestem zaniepokojony. Jako lider projektu i mieszkaniec nie mam zbyt wiele do czynienia z samym przetargiem, więc nie znam powodu takiej sytuacji – mówi nam Maciej Matyka, lider wszystkich trzech projektów, których realizację planuje ZIM.

Dodaje jednak, że wie, iż w ZIM pracują profesjonalne osoby i z pewnością już nie z takimi problemami musiały sobie radzić.

Będąc w takich rękach, pomimo niepokoju, jestem raczej dobrej myśli co do kolejnych przetargów – uspokaja.

Urzędnicy planują rozpocząć ponowne poszukiwanie wykonawcy inwestycji w pierwszej połowie marca.

Obecnie nie są przewidywane zmiany w postępowaniu, w tym zmiana terminu zakończenia robót budowlanych – wyjaśnia Tomasz Zaczek z ZIM.

Pozytywna zmiana

Maciej Matyka stwierdza, że mieszkańców satysfakcjonuje zakres przewidzianej inwestycji. Dodaje, że będzie to ogromna zmiana funkcji i wyglądu tego terenu.

Bardzo potrzebujemy takiego miejsca. Okoliczni mieszkańcy muszą w tej chwili iść aż pod kościół (parafia św. Antoniego), żeby spędzić na sportowo i rekreacyjnie trochę czasu (co jest problemem zarówno dla starszych, jak i młodszych) – tłumaczy Matyka.

Boisko wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna i plac zabaw


Roboty zostały podzielone na cztery etapy. W ramach pierwszego, projektu nr 115 WBO 2016 (250 tys. zł), powstanie plac zabaw o żwirowej nawierzchni z piaskownicą, huśtawką typu bocianie gniazdo oraz dwoma urządzeniami do wspinaczki. Firma wybuduje ścieżki szutrowe i zajmie się wycinką drzew oraz krzewów, a także rozbierze krawężniki i fundament po dawnej piaskownicy oraz usunie fragmenty ogrodzenia od strony al. Kasprowicza i ul. Berenta.

Drugi etap, projekt nr 8 WBO 2017 (750 tys. zł), przewiduje przebudowę istniejącego pola gry na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni EPDM wraz z piłkochwytami, montaż kolejnego urządzenia do wspinaczki oraz ławek, koszy na śmieci i na psie odchody, jak również budowę następnej ścieżki i słupków uniemożliwiających wjazd na teren rekreacyjny. Zwycięzca przetargu zajmie się dalszym ciągiem prac rozbiórkowych oraz nasadzeniem zieleni.

Trzecią część, projekt nr 265 WBO 2017 (250 tys. zł), stanowi montaż czwartego urządzenia do wspinaczki, słupków do siatkówki wraz z siatką, ławek i stolików z grami planszowymi, stojaków rowerowych oraz stołu do tenisa stołowego. Wykonawca utworzy też siłownię zewnętrzną, na którą złożą się: rower i ster z pylonem, orbitrek oraz koła Tai Chi i poręcze gimnastyczne oraz treningowe.

W ramach czwartego etapu firma m.in. przebuduje ciąg pieszo-jezdny, dawną nieckę basenową wraz z budową ścieżki szutrowej wokół niej, a do tego wykona oświetlenie terenu. Wykonawca będzie miał na realizację wszystkich robót pięć miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Trzy lata pielęgnacji

Trzyletnia pielęgnacja zieleni przewiduje systematyczne podlewane, odchwaszczanie, nawożenie i cięcie roślin. Wykonawca będzie odpowiedzialny również za formowanie koron drzew i żywopłotów, ochronę chemiczną oraz koszenie trawy wraz z grabieniem i wywozem biomasy. Zajmie się jeszcze m.in. bieżącym zasypywaniem dołów na trawnikach, wymianą uschniętych, uszkodzonych, chorych lub brakujących drzew i zabezpieczaniem zieleni na okres zimowy.