DODAJ

Miała być Idylla, będą biurowce. Echo planuje kolejne inwestycje na Gądowie Małym [FOTO]

Handel / Wrocław
Miała być Idylla, będą
Tomasz Matejuk
2017-06-14 14:05:28
Przy ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu najprawdopodobniej staną kolejne biurowce – ich budowę planuje Echo Investment, czyli jeden z największych krajowych deweloperów.

Echo Investment najpierw wybudowało biurowiec West Gate przy zbiegu ulicy Lotniczej i Na Ostatnim Groszu. Obecnie na sąsiedniej działce, przylegającej do DH Astra, realizuje kolejny projekt biurowy – West Link.

Na tym nie koniec, bo firma już planuje następne inwestycje biurowe wzdłuż ulicy Na Ostatnim Groszu – na terenie, gdzie pierwotnie miała powstać galeria handlowa Idylla. Właśnie finalizowany jest zakup nieruchomości.

– Transakcja jest w toku. Generalnie planujemy tam realizację budynków biurowych. Na chwilę obecną przygotowujemy koncepcję. Analizujemy wielkości budynków i ich wysokość – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Paweł Słupski z Echo Investment.

Jakub Zazula


Dodajmy, że ten inwestor wybudował już w stolicy Dolnego Śląska trzy obiekty biurowe: oprócz West Gate, także Aquarius Business House u zbiegu ul. Swobodnej i Borowskiej i Nobilis Business House przy ul. Skłodowskiej. 

Obecnie deweloper realizuje wspomniany biurowiec West Link, a także Sagittarius Business House u zbiegu ulicy Suchej i Swobodnej. Jak donosiliśmy wczoraj, Echo kupiło też jedną z działek przy ulicy Powstańców Śląskich, gdzie pierwotnie miało powstać Centrum Południowe.

Kampus Nokii na Gądowie Małym

Głównym najemcą w już wybudowanym biurowcu West Gate jest Nokia. Ta sama firma w całości wynajmie powstający budynek West Link.

Od dawna podkreślamy, że stolica Dolnego Śląska jest dla naszej firmy kluczową lokalizacją. Decyzja o rozwoju naszych zasobów we Wrocławiu była dużo łatwiejsza dzięki dwóm projektom biurowym Echo Investment, które spełniły nasze oczekiwania – mówił w marcu Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu.

Jakub Zazula


Szef wrocławskiego oddziału Nokii już w zeszłym roku zapowiadał, że marzy mu się stworzenie w tej okolicy całego kampusu Nokii, czyli swego rodzaju parku innowacji, w którym oprócz pracy nad innowacjami, byłyby one testowane i wdrażane do codziennego użycia. 

Synergy Business Park jednak powstanie?

Kawałek dalej w stronę estakady Gądowianka od lat planowana jest inwestycja Synergy Business Park. Jak donosiliśmy pod koniec zeszłego roku, budowa ma szansę wkrótce wystartować.

– Inwestycja będzie realizowana zgodnie ze strategią Ghelamco. Oznacza to, że na obecnym etapie projekt jest przygotowany do realizacji. W chwili, gdy podpiszemy umowę najmu rozpocznie się budowa – tłumaczył portalowi InvestMap.pl Radosław Górecki z Ghelamco Poland.

mat. inwestora/Ghelamco


Jak zapowiada inwestor, Synergy Business Park będzie to czternastokondygnacyjny biurowiec klasy A. Docelowo budynek będzie posiadać 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu.