DODAJ

Na Przedmieściu Oławskim stanie hotel. Będą wyburzenia

Mieszkania i domy / Wrocław
Na Przedmieściu Oławskim stanie
Mariusz Bartodziej
2017-12-27 13:15:56
Atal S.A., ogólnopolski deweloper, planuje nową inwestycję przy ulicy Krakowskiej 37. Już drugi raz stara się otrzymać zgodę na realizację podobnego przedsięwzięcia.

Deweloper złożył 23 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego wraz z lokalami handlowo-usługowymi w parterze, garażem wielostanowiskowym oraz na rozbiórkę istniejących obiektów przy Krakowskiej 37-45. Dawniej znajdowało się tam Wrocławskie Przedsiębiorstwo Obrotu Surowcami Włókienniczymi i Skórzanymi. Dziś to kompleks biurowo-magazynowy należący do Atal S.A. Znajdują się w nim przestrzenie na wynajem, od 300 do 1100 mkw.

Nowa inwestycja ma powstać na działkach nr 29 i 4/53, o łącznej powierzchni ponad 1,6 ha. Są własnością Skarbu Państwa z wieczystym użytkowaniem.

UM Wrocławia


Za projekt architektoniczny odpowiada Piotr Marciniak z pracowni Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Dla tego dewelopera zaprojektowali już osiedle Atal Marina Apartamenty w Warszawie. W ramach czteroetapowej inwestycji powstanie docelowo ponad 800 mieszkań.

Materiały inwestora


Druga próba inwestora


Atal S.A. złożył 2 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku zamieszkania zbiorowego, w którym świadczone będą usługi hotelarskie, z lokalami handlowo-usługowymi i garażem wielostanowiskowym. Łączna kubatura miała wynieść blisko 83 tys. metrów sześciennych.

Inwestor dwukrotnie uzupełniał dokumentację, we wrześniu i w październiku, a 13 listopada otrzymał odmowną decyzję.

Atal zrewitalizuje młyn na Różance

Ogólnopolski deweloper odnowi zabytkowy Młyn Różanka w ramach osiedla Nowe Miasto Różanka zlokalizowanego przy ul. Obornickiej. W dziewięciokondygnacyjnym budynku znajdzie się czterdzieści jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań o powierzchni od 29 do 101 mkw. Na siódmej kondygnacji będą dostępne lokale dwu- i trzypoziomowe. Inwestycja przewiduje utworzenie naziemnego miejsca postojowego i komórki lokatorskiej na każde z mieszkań oraz ogólnodostępnej wózkowni. Atal S.A. zaplanował zakończenie prac budowlanych na III kwartał 2019 roku, a pozwolenie na użytkowanie na ostatni kwartał tego samego roku.

materiały inwestora


materiały inwestora


W tym samym kwartale zostanie ukończony i oddany do użytku drugi etap Nowego Miasta Różanka. W dwóch budynkach znajdzie się 250 mieszkań o metrażach od 41 do 94 mkw. Na każde przypadnie miejsce parkingowe (198 w garażach podziemnym i 52 naziemne).

materiały inwestora


W II kwartale przyszłego roku deweloper skończy budować pierwszy etap inwestycji. W ramach niego również powstaną dwa budynki, w których będą dostępne 152 mieszkania o powierzchni od 42 do 101 mkw. Deweloper utworzy 84 miejsca parkingowe zewnętrzne (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych) i 125 podziemnych (sześć dla niepełnosprawnych).

http://www.miastorozanka.pl/


materiały inwestora