DODAJ

Nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej. Odnowią kamienicę i zbudują apartamenty

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowa inwestycja na Kępie
Tomasz Matejuk
2017-02-01 12:53:09
Szykuje się nowa inwestycja na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w ramach której powstanie niespełna 70 apartamentów. Przedsięwzięcie obejmie m.in. rewitalizację opuszczonej kamienicy.

Bouygues Immobilier Polska, czyli polski oddział dużego, francuskiego dewelopera, szykuje się do kolejnej inwestycji we Wrocławiu. W zeszłym roku złożył wniosek o pozwolenie na remont, przebudowę i rozbudowę budynków przy ulicy Władysława Jagiełły 6. 

Chodzi o narożną działkę (nr 53) pomiędzy hotelem Campanile a apartamentowcem Silesia. Na terenie nieruchomości stoją dwa opuszczone budynki (jeden od frontu, drugi w oficynie).

Jakub Zazula


Jak wynika z wizualizacji zamieszczonej na stronie internetowej inwestycji, do kamienicy zostanie dobudowany nowy obiekt.

W budynku znajduje się jedynie 69 apartamentów o metrażach od 23 mkw. do 137 mkw. W ramach inwestycji zaprojektowano szereg wygodnych rozwiązań, w tym podziemną halę garażową dla mieszkańców oraz kameralny, wewnętrzny dziedziniec – zapowiada deweloper.

Za projekt apartamentowca odpowiedzialny jest wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Forma budynku ma stanowić wyjątkowe połączenie walorów zabytkowej i odnowionej kamienicy z atutami nowoczesnej architektury.

Wkrótce ma ruszyć przedsprzedaż apartamentów w tej inwestycji.

fot. Tomasz Matejuk


Bouygues Immobilier w naszym mieście wybudował już apartamentowiec Wyspiańskiego 11, a aktualnie realizuje Belleville przy ulicy Pięknej i Villę Alouette przy ulicy Rymarskiej.

Kolejny apartamentowiec stanie nad Odrą

Dodajmy, że tuż obok, przy ulicy Zyndrama z Maszkowic stanie apartamentowiec, który uzupełni dziurę w zabudowie nad samą Odrą.

Na działce o powierzchni ponad 1,3 tys. metrów kwadratowych firma 6B47 Poland postawi budynek, w skład którego wejdzie 48 apartamentów oraz 34 miejsc parkingowych usytuowanych na dwóch poziomach garażu podziemnego. Będzie można do niego wjechać dzięki hydraulicznej windzie samochodowej. 

materiały inwestora


– W inwestycji znajdziemy zarówno funkcjonalne mieszkania jedno i dwupokojowe, jak i przestronnie zaprojektowane apartamenty oraz unikatowe penthouse’y o powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych – wyliczają przedstawiciele biura Iglica Nieruchomości, odpowiedzialnego za sprzedaż mieszkań w tej inwestycji.

Dodatkowo na terenie posesji znajdą się cztery naziemne miejsca parkingowe. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugi kwartał 2018 roku.

materiały inwestora


Nowe inwestycje na Kępie Mieszczańskiej

To kolejne, nowe inwestycje w tej okolicy. Nieopodal, przy zbiegu ulicy Zyndrama z Maszkowic i Księcia Witolda francuska firma Nacarat buduje apartamentowiec Księcia Witolda 43, a na dużej działce tuż przy mostach Pomorskich powstają Bulwary Książęce, realizowane przez belgijską grupę CFE.

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają też w północnej części Kępy Mieszczańskiej, na terenach należących do niedawna do Agencji Mienia Wojskowego, która sukcesywnie sprzedaje swoje nieruchomości.