DODAJ

Spirala Czasu – ikona WuWa2 na Nowych Żernikach

Mieszkania i domy / Wrocław
Spirala Czasu – ikona
Kacper Mironowicz
2016-07-27 12:47:52
Budynek wielorodzinny Spirala Czasu powstaje w samym sercu modelowego osiedla Nowe Żerniki. Klienci doceniają centralne położenie inwestycji, które zapewnia dostęp do wszystkich funkcji na osiedlu tuż za progiem mieszkania. Projektanci zadbali również o ekologiczne rozwiązania, takie jak windy odzyskujące energię i panele słoneczne.

W 1929 roku najwybitniejsi architekci ówczesnego Breslau połączyli siły i stworzyli WuWa – unikalną koncepcję ekonomicznego, samowystarczalnego i awangardowego osiedla mieszkaniowego w rejonie dzisiejszego Dąbia. Całość zwieńczyła efektowna wystawa w Hali Stulecia, a później przez lata wzorce z tego przedsięwzięcia czerpano w innych miastach Europy.

Dziś, w XXI-wiecznym Wrocławiu powstaje osiedle, które nawiąże do projektu sprzed 90 lat. Architekci ze studia Archicom znaleźli się w gronie twórców WuWa2, więc Spirala Czasu, wkład lidera wrocławskiego rynku mieszkaniowego w to przedsięwzięcie, będzie wiernie odzwierciedlała jego idee.

Innowacja w rozsądnej cenie

Budowa Spirali Czasu wystartowała ponad pół roku temu, a pierwsi lokatorzy odbiorą swoje klucze w III kwartale 2017 roku. W skład inwestycji wejdzie 69 mieszkań o powierzchni od 38 do 105 metrów kwadratowych (ceny rozpoczynają się od ok. 5200 zł za metr).

W Spirali Czasu odnajdziemy multum innowacyjnych rozwiązań. Wspólne przestrzenie, takie jak klatki schodowe, będą oświetlane dzięki energii z paneli słonecznych, a windy same odzyskają wykorzystany prąd. Po wyjściu na dwór nie znajdziemy się od razu na ruchliwej ulicy, bo zielone aleje pomiędzy budynkami będą w Nowych Żernikach przeznaczone tylko dla pieszych i rowerzystów. Tarasy, ogródki i balkony będą rozległe, ale jednocześnie wyciszone  wiele z balkonów i ogródków zostanie umiejscowionych od strony podwórka. Ponadto mieszkańcy skorzystają ze wspólnych zielonych tarasów i ogródka społecznego, gdzie wspólnymi siłami wyhodują ekologiczne warzywa, owoce i zioła.

Baza usługowa na wyciągnięcie ręki

Lokalizacja w centralnej części modelowego osiedla to niezaprzeczalny atut inwestycji. Produkty spożywcze mieszkańcy Spirali Czasu nabędą tuż za rogiem, na osiedlowym bazarku. W niewiele większej odległości od domu, w granicach Nowych Żernik, odnajdą też przedszkole, szkołę podstawową, zespół boisk sportowych, lekarza rodzinnego, dom seniora i dom kultury, a w samej Spirali Czasu żłobek i klub fitness. Nieopodal, przy ulicy Kosmonautów, mieści się ponadto jeden z największych szpitali w mieście, trzy inne szkoły podstawowe i gimnazjum.

Aktywna okolica

Mieszkańcy Spirali Czasu będą mogli skorzystać z garażu podziemnego, a także wózkowni, rowerowni i komórek lokatorskich w piwnicy. Wolny czas spędzą na spacerze  lub przejażdżce rowerowej w Parku Pilczyckim, Parku Złotnickim bądź Lesie Kuźnickim, a w lecie wykąpią się w nowoczesnym kompleksie sportów wodnych Wakepark.

Do centrum w mniej niż pół godziny

Nowe Żerniki charakteryzuje znakomita komunikacja z centrum Wrocławia. Dostaną się tam w pół godziny dzięki przystankowi MPK przy samym osiedlu, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia lub jeszcze szybciej za sprawą Kolei Dolnośląskich  nieopodal WuWa2 mieści się dworzec kolejowy Wrocław Żerniki.

Zdecyduj, jak zapłacisz

Archicom dba, by jego klienci odczuwali swobodę przy dokonywaniu zakupu i pozostawia im wybór sposobu zapłaty za mieszkanie. Mogą zrobić to jednorazowo i skorzystać z atrakcyjnego rabatu, a także w ratach równolegle do postępów w budowie. Spirala Czasu, tak jak inne inwestycje Archicomu, jest  objęta programem dewelopera Friend to Friend, dzięki któremu członkowie Klubu Klienta Archicom mogą otrzymać bonus 1% wartości brutto mieszkania zakupionego przez osobę, której polecą usługi dewelopera. Na zniżkę o tej samej wysokości może liczyć też nabywca.

Z ofertą mieszkaniową Archicomu w Spirali Czasu można zapoznać się na oficjalnym portalu dewelopera.