DODAJ

Wkrótce start inwestycji tuż obok Magnolii. W pierwszym etapie powstanie prawie 300 mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Wkrótce start inwestycji tuż
Tomasz Matejuk
2017-05-23 12:53:18
W ciągu kilku najbliższych tygodni Vantage Development rozpocznie budowę mieszkań przy ulicy Małopanewskiej. W pierwszym etapie inwestycji powstanie tam niespełna 300 lokali.

Jak informują przedstawiciele Vantage Development, do końca bieżącego roku spółka skupi się przede wszystkim na realizacji projektów mieszkaniowych – kolejnych etapów już powstających inwestycji oraz zupełnie nowych. 

– Mowa tu przede wszystkim o VI, VIII i XI etapie flagowej inwestycji  Promenad Wrocławskich oraz o nowych projektach we Wrocławiu  Login City przy ulicy Grabiszyńskiej, którego budowa trwa oraz 3-etapowej inwestycji przy ulicy Małopanewskiej, której budowa rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni – zapowiada deweloper.

Niebawem ma ruszyć sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji przy ulicy Małopanewskiej, w ramach którego powstanie 288 lokali. Łącznie deweloper planuje tam budowę przeszło 600 mieszkań.

mat. inwestora


Mieszkania zamiast chłodni

Jak już donosiliśmy, w połowie lutego firma Nordis Chłodnie Polskie otrzymała pozwolenie na rozbiórkę budynków przy ulicy Małopanewskiej 6. Stoją tam chłodnie i magazyny producenta lodów, który jednak zdecydował się na wyprowadzkę do podwrocławskich Wróblowic, gdzie powstaje nowy zakład produkcyjny firmy.

Pod koniec lutego Vantage Development, który kupił nieruchomość przy ulicy Małopanewskiej w zeszłym roku, złożył wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu zespołu budynków wielorodzinnych. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Group-Arch.

Dodajmy, że niedawno prezydent Wrocławia wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym w 4 etapach, wraz z zagospodarowaniem terenu, sieciami, przyłączami, drogami i innymi elementami niezbędnej infrastruktury technicznej przy ul. Małopanewskiej".