Postęp prac na budowie drogi ekspresowej S17 ma odcinku Warszawa Wschód – Lubelska GDDKiA / Foto: Krzysztof Nalewajko

Postęp prac na budowie drogi ekspresowej S17 ma odcinku Warszawa Wschód – Lubelska

ZDJĘCIA

Układane są ostatnie metry nawierzchni betonowej na S17, trwają prace bitumiczne na drogach lokalnych i ruszyła rozbiórka ostatnich metrów dawnej DK2. Zaawansowanie robót przy budowie węzła Warszawa Wschód wynosi już ok. 90 proc. Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacuje, że kierowcy z nowego węzła i fragmentu S17 skorzystają jesienią tego roku.

Łączna długość odcinka pomiędzy węzłami Warszawa Wschód (Zakręt) a węzłem Lubelska to ok. 2,5 km. Trzypoziomowy węzeł umożliwi relacje we wszystkich kierunkach. Na najniższym poziomie -1 poprowadzono jezdnię z dwoma pasami ruchu, obsługującą szlak Warszawa - Mińsk Mazowiecki. Na poziomie 0 powstaje rondo, pod którym budowane są przejścia podziemne dla pieszych oraz rowerzystów. Z ronda będzie można wjechać na łącznice węzła. Na poziomie +1 ulokowano drogę ekspresową S17, stanowiącą fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy, który w przyszłości zostanie połączony z S8 na wysokości Marek.

GDDKiA / Foto: Krzysztof Nalewajko
GDDKiA / Foto: Krzysztof Nalewajko
REKLAMA