REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Koreańska Hanwha Ocean daje 100 mln dolarów na rozwój przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska Hanwha Ocean daje 100 mln dolarów na rozwój przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsce
Południowokoreańska firma Hanwha Ocean inwestuje w Polsce. Ogłasza bezprecedensową inwestycję 100 mln USD w ramach programu Orka, która ma stać się motorem rozwoju przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsce. Program ma stworzyć ponad 1300 miejsc pracy, wzmocnić lokalne stocznie i łańcuchy dostaw, a także wygenerować środki dla sektora publicznego.
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracy
ABB ogłasza jedną z największych inwestycji przemysłowych ostatnich lat w Polsce. Koncern przeznaczy około 100 mln zł na rozbudowę i modernizację fabryki w Przasnyszu (woj. mazowieckie), wzmacniając jej rolę w produkcji technologii średniego napięcia i automatyki sieciowej. To element szerokiej, europejskiej strategii modernizacji infrastruktury energetycznej — i jednocześnie impuls rozwojowy dla regionu, gdzie powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy.
W Małopolsce powstaną nowe zakłady produkcyjneartykuł
Pokaż artykuł
W Małopolsce powstaną nowe zakłady produkcyjne
Ponad 50 milionów zł zainwestują firmy w Małopolsce. Nowe inwestycje powstaną w Gorlicach, Świątnikach Górnych, Tarnowie i Jordanowie. Marzec w Krakowskim Parku Technologicznym zakończył się wydaniem czterech decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kontrowersyjny budynek dawnego ZETO na Starym Mieście we Wrocławiu pozostanie w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kontrowersyjny budynek dawnego ZETO na Starym Mieście we Wrocławiu pozostanie w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]
Budzący kontrowersje modernistyczny budynek Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO położony w samym centrum wrocławskiego Starego Miasta, przy ul. Ofiar Oświęcimskich 7-13, pozostanie w rejestrze zabytków.
W Mielcu wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy. Bliżej koleją do pracy i szkołyartykuł
Pokaż artykuł
W Mielcu wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy. Bliżej koleją do pracy i szkoły
Mielczanie zyskają nowy przystanek – niebawem ruszają prace budowlane. Powstanie dodatkowy punkt zatrzymywania się pociągów, który zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i ułatwi komunikację. Budowa przystanku, to inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za nieco ponad 3 mln zł, realizowana w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach II etapu Podhalańskiej Vita we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach II etapu Podhalańskiej Vita we Wrocławiu
Jeden z największych deweloperów w Polsce, Develia S.A. rozpoczęła sprzedaż mieszkań w II etapie wrocławskiej inwestycji Podhalańska Vita. Projekt powstaje w dzielnicy Złotniki, w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych. Kameralny charakter nowoczesnych budynków, wnętrza dające swobodę aranżacji oraz szybki dojazd do centrum to jedne z kluczowych atutów projektu.
LCube uzyskał finansowanie na Logistic Park Rzeszówartykuł
Pokaż artykuł
LCube uzyskał finansowanie na Logistic Park Rzeszów
Deweloper magazynowy LCube zakończył z powodzeniem negocjacje dotyczące finansowania projektu Logistic Park Rzeszów zlokalizowanego przy międzynarodowym lotnisku Rzeszów-Jasionka. W ramach zawartej umowy kredytowej pozyskał ponad 13 mln euro i 10 mln zł od Banku Pekao S.A. Pozyskane środki zabezpieczą finansowanie budowy II etapu parku logistycznego i pozwolą na refinansowanie wybudowanej już części obiektu.
Nowa wylotówka z Krakowa na północ – Trasa Wolbromska, otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa wylotówka z Krakowa na północ – Trasa Wolbromska, otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]
Od piątku, 22 grudnia kierowcy mogą już korzystać z Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek. W otwarciu nowej wylotówki z Krakowa na północ wzięli udział wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.
Bioceltix otworzy we Wrocławiu fabrykę biologicznych leków weterynaryjnychartykuł
Pokaż artykuł
Bioceltix otworzy we Wrocławiu fabrykę biologicznych leków weterynaryjnych
Kolejna nowa inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Polska firma Bioceltix S.A. otworzy we Wrocławiu fabrykę biologicznych leków weterynaryjnych. Wrocławska spółka wynajęła powierzchnię od Ideal Idea w City Park Wrocław III przy ulicy Brzezińskiego, w pobliżu lotniska.
Fortress z kolejną nową inwestycją pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Fortress z kolejną nową inwestycją pod Szczecinem
Kolejna nowa inwestycja zagraniczna w województwie zachodniopomorskim. Grupa Antczak wybuduje magazyn o powierzchni ponad 5,5 tys. metrów kwadratowych wraz z przestrzeniami biurowymi na terenie Fortress Logistic Park w liczącym ponad 66 tysięcy mieszkańców Stargardzie pod Szczecinem. Obiekt realizowany jest w oparciu o standard certyfikacji BREEAM Excellent. Dzięki realizacji inwestycji, powstaną kolejne nowe miejsca pracy
Drogowe remonty w Warszawie - co było, a co będzie zrobione?artykuł
Pokaż artykuł
Drogowe remonty w Warszawie - co było, a co będzie zrobione?
Warszawski Zarząd Dróg Miejskich podsumował letnie prace na drogach. W sumie zrealizowano niemal 90 zadań za 85 mln zł. To 19 km wyremontowanych ulic.
Develia wspólnie z miastem Gdańsk zrewitalizuje dzielnicę Nowy Portartykuł
Pokaż artykuł
Develia wspólnie z miastem Gdańsk zrewitalizuje dzielnicę Nowy Port
Develia zawarła z Gminą Gdańsk umowę partnerstwa publiczno-prywatnego „Nowy Port 2030+”. W jej ramach zrealizuje szereg inwestycji w dzielnicy Nowy Port, położonej bezpośrednio nad Zatoką Gdańską, w tym budowę obiektów użyteczności publicznej oraz inwestycji mieszkaniowych, w których powstanie ponad 1000 mieszkań i lokali usługowych.
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla znanego producenta słodyczy, firmy Wawel S.A., w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, co wiąże się z ulgą podatkową na nowe przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwo zrealizuje inwestycję o wartości ponad 95,9 mln zł w swoich zakładach produkcyjnych w Dobczycach i Niezdowie (woj. małopolskie, powiat myślenicki).
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpęduartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu. Regionalny przewoźnik – Koleje Dolnośląskie testuje pociągi o napędzie wodorowym. O szczegółach mówili w środę, 3 września podczas konferencji prasowej marszałek Paweł Gancarz, wicemarszałek Michał Rado, Paulina Hennig-Kloska – Minister Klimatu i Środowiska oraz Dorota Zawadzka – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Co dalej z działką na której miała powstać wielka fabryka Intela pod Wrocławiem?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z działką na której miała powstać wielka fabryka Intela pod Wrocławiem?
Co dalej z działką na której planowano wielką fabrykę Intela pod Wrocławiem? Po rezygnacji globalnego giganta technologicznego, amerykańskiej firmy Intel, z realizacji największej zagranicznej inwestycji typu greenfield w ostatnich latach w Polsce - budowy fabryki półprzewodników wartej 4,6 mld dolarów, teren w Miękini pod Wrocławiem znów budzi zainteresowanie światowych inwestorów.
Nowoczesne zaplecze dla przyszłości armii - otwarcie nowego budynku Instytutu Radioelektroniki Wydziału Elektroniki WATartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne zaplecze dla przyszłości armii - otwarcie nowego budynku Instytutu Radioelektroniki Wydziału Elektroniki WAT
- To wielki moment, kiedy oddajemy do użytku kolejną inwestycję. Inwestycję w najnowocześniejsze technologie, rozwój umiejętności obsługiwania, posługiwania się najnowocześniejszymi technologiami - tak bardzo potrzebnymi dzisiaj we współczesnym polu walki, w siłach zbrojnych, w polityce odstraszania, którą niezmiennie prowadzimy - powiedział wicepremier W. Kosiniak-Kamysz.
Green Capital wybuduje na Dolnym Śląsku jeden z największych wielkoskalowych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Green Capital wybuduje na Dolnym Śląsku jeden z największych wielkoskalowych magazynów energii w Polsce
• Projekt w Lwówku Śląskim należy do największych realizacji magazynowania energii w Polsce i wpisuje się w konsekwentną strategię Green Capital w obszarze magazynowania energii
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowieartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowie
Z udziałem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, przedstawicieli władz lokalnych oraz reprezentantów świata nauki i biznesu, 9 maja 2023 roku w Lubartowie, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu. Inwestycję dla spółki IPT Fiber realizuje firma STRABAG. W Lubartowie powstanie jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków zajmujących się rozwojem technologii światłowodowych nowej generacji.
Kolejowy tunel dalekobieżny w Łodzi z pozwoleniem na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowy tunel dalekobieżny w Łodzi z pozwoleniem na budowę
Spółka CPK otrzymała kolejne pozwolenie na budowę dotyczące tunelu dalekobieżnego w Łodzi. Decyzja dotyczy najważniejszego elementu inwestycji: drążenia pod centrum miasta ponad 4-kilometrowego odcinka dla Kolei Dużych Prędkości. W związku z innymi etapami tej inwestycji w Łodzi trwają już prace budowlane.
Przemysł zbrojeniowy będzie kołem napędowym polskiej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Przemysł zbrojeniowy będzie kołem napędowym polskiej gospodarki
Jak zapowiedział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz: "– Stawiamy na własne zdolności produkcji zbrojeniowej. Przemysł zbrojeniowy będzie kołem napędowym polskiej gospodarki".
REKLAMA