REKLAMA

Artykuły o Trasa tramwajowa na Jagodno

Jacek Sutryk pisze do Donalda Tuska w sprawie tramwaju na Jagodno
Wrocławski magistrat zapewnia, że cały czas prowadzi rozmowy z resortem infrastruktury w sprawie budowy linii tramwajowej na Jagodno. – Prezydent Jacek Sutryk wysłał obszerny list do premiera Donalda Tuska, w którym podniósł te kwestie, a także szerzej odniósł się do innych potrzeb kolejowych Wrocławia – informują urzędnicy.
TAT na Jagodno. Rusza kolejny etap prac, będą zmiany dla mieszkańców
Od piątkowego wieczora zmieni się organizacja ruchu na wrocławskim Jagodnie. To efekt wejścia w kolejny etap prac przy budowie nowej trasy, którą najpierw pojadą autobusy MPK, a docelowo także tramwaje.
Najpierw autobusy, potem tramwaje. Ruszyły prace przy budowie wydzielonej trasy na Jagodno
Budowa wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej na wrocławskie Jagodno wystartowała. W pierwszej kolejności powstanie buspas dla pojazdów MPK, a w przyszłości również torowisko tramwajowe.
Nową linią MPK dojedziemy do szkoły na Wojszycach. Na trasę wyjadą "elektryki"
Już od 4 września po Wrocławiu zacznie kursować nowa linia MPK. Autobusy 310 będą jeździć między Jagodnem a Wojszycami, dowożąc dzieci do nowej placówki edukacyjnej. Przewoźnik zapowiada, że na trasie spotkamy m.in. elektryczne pojazdy.
Buspas na Jagodno coraz bliżej. Tak będzie wyglądać nowa pętla przy Kajdasza [WIZUALIZACJE]
Trwa projektowanie drogi z wydzielonym pasem dla autobusów na Jagodno, a pierwsze roboty budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym kwartale. Wiemy, jak będzie wyglądać nowa trasa i pętla przy ulicy Kajdasza.
Miasto otworzyło oferty w przetargu na budowę buspasa na Jagodno. Zaproponowane ceny pozytywnie zaskakują [FILM]
We wtorek, 29 listopada miasto otworzyło oferty w przetargu pn. Przebudowa ulic Bardzkiej oraz Buforowej i rozbudowa ul. Kajdasza, polegająca na budowie trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno. Chodzi o słynną i długo wyczekiwaną przez mieszkańców tej części stolicy Dolnego Śląska inwestycję – budowę nowej linii tramwajowej na osiedle Jagodno. Niestety, na razie dostaniemy pewien rodzaj "substytutu". Zamiast torowiska tramwajowego ma powstać wydzielona droga dla autobusów, tzw. "buspas".
Wrocław: Ogłoszono przetarg na budowę buspasa na osiedle Jagodno [FILM]
Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg nieograniczony na "Przebudowę ulic Bardzkiej oraz Buforowej i rozbudowę ul. Kajdasza polegającej na budowie trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno we Wrocławiu". Chodzi o słynną i długo wyczekiwaną przez mieszkańców tej części stolicy Dolnego Śląska inwestycję – budowę nowej linii tramwajowej na osiedle Jagodno. Niestety, na razie dostaniemy pewien rodzaj "substytutu". Zamiast torowiska tramwajowego ma powstać wydzielona droga dla autobusów, tzw. "buspas".
Wrocław otrzymał pieniądze z rządowego programu Polski Ład na budowę trasy tramwajowej na Jagodno
Stolica Dolnego Śląska otrzyma pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę linii tramwajowej na Jagodno. Będzie to kwota 65 milionów złotych. Choć miasto nie porzuca planów budowy nowej trasy tramwajowej na to jedno z najszybciej rozbudowujących osiedli we Wrocławiu, na razie zrealizuje rozwiązanie tymczasowe – wybuduje trasę autobusową.
Wrocław: Projekt tramwaju na Jagodno tańszy, niż się spodziewano. O ponad 600 tysięcy złotych
Pięć firm chciało zaprojektować trasę tramwajową na Jagodno, przy czym tylko jedna zmieściła się w z...
Wrocław: Tramwaj na Jagodno jednak pojedzie? Jest przetarg
Trasa tramwajowa na Jagodno to inwestycja wyczekiwana od lat przez mieszkańców tego bardzo szybko ro...
REKLAMA