REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Jak działa kredyt konsolidacyjny?
Kiedy nasza sytuacja finansowa ulega pogorszeniu, staramy się znaleźć optymalne rozwiązania. Im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym trudniej będzie nam uniknąć opóźnień w spłacie poszczególnych rat. Rozwiązaniem twojego problemu może okazać się konsolidacja pożyczek – sprawdź, na czym ona polega!
W Warszawie postępują prace na budowie nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY]
W biznesowym sercu Warszawy, przy placu Europejskim, Ghelamco buduje najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny wieżowiec w tej części Europy – The Bridge. Budynek docelowo będzie mieć 174 m wysokości i 47 tys. mkw. powierzchni biurowej. Za jego architekturę odpowiada renomowana holenderska pracownia UNStudio i PBPA Projekt Wieżowiec powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Nowa droga w centrum Łodzi prawie gotowa. Połączy ulice Wschodnią i Sienkiewicza [ZDJĘCIA]
Prace przy budowie nowej drogi w centrum Łodzi są już na ostatniej prostej. Już wkrótce przespacerujemy się nią pomiędzy ulicami Wschodnią i Sienkiewicza. Co słychać na placu budowy?
Budowa tunelu średnicowego w Łodzi z waloryzacją i większym wsparciem finansowym [FILMY+ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ponad 80 mln zł na waloryzacje i wypłatę kosztów ogólnych związanych z budową podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec. Zwaloryzowana wartość kontraktu zapewnia kontynuację inwestycji. Zabezpieczone zostały środki na wzmocnienia gruntów pod kamienicami. Inwestycja za ponad 1,8 mld zł netto wspófinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
We Wrocławiu powstanie kolejny nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest budowa kolejnego nowego parku handlowego. Tym razem w zachodniej części miasta, na osiedlu Leśnica. Powstanie w miejscu nieczynnego i niszczejącego od wielu lat Centrum Handlowego Leśnica, obok Lidla i przejazdu kolejowego.
Kolejny inwestor planuje budowę nowego parku handlowego w Olsztynie
Kolejny inwestor zamierza wybudować w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego nowy park handlowy. Tym razem jest to firma LCP Properties z Warszawy, należąca do M Core, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych.
Perspektywy rozwoju rynku handlowego w Polsce od strony inwestycyjnej [RAPORT]
Parki handlowe przeżywają wyraźną fazę rozwoju, ustanawiając kolejne rekordy pod względem nowej podaży. Inwestorzy i deweloperzy aktywnie reagują na rosnący popyt, stale dostarczając na rynek nowe projekty. Ten rosnący poziom nowej podaży jest dowodem na atrakcyjność parków handlowych dla sektora detalicznego.
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaiczną
TAURON zakończył pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach – Dziećkowicach. Farma o mocy 37 MW powstała na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych, a jej moc docelowa sięgnie 100 MW. Uruchomienie farmy w Mysłowicach oznacza, że moc zainstalowana w zielonych aktywach TAURONA przekroczyła 600 MW.
Największy polski producent podzespołów elektronicznych zainwestuje w Krakowie
We wschodniej części Krakowa powstanie zakład produkcyjny największego polskiego producenta podzespołów elektronicznych. Reprezentujący sektor zaawansowanych technologii Fildeltronik pozyskał od Nowa Huta Przyszłości S.A. parcelę o powierzchni 4,3 hektara przy ulicy Igołomskiej i wniesie istotny wkład w proces rozwoju Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”.
Otworzono oferty w przetargu na przebudowę i budowę mostów w Bolesławcu, w ciągu DK94
Dwanaście ofert wpłynęło w przetargu na rozbudowę układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Bolesławiec. Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest w I kwartale 2024 r. po zakończeniu postępowania przetargowego.
Projektowanie przebudowy Zakopianki z Nowego Targu do Szaflar czas zacząć
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7 km Zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami. Projekt przygotuje IVIA za 3,75 mln zł. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie decyzji środowiskowej. Czas na przygotowanie projektu będzie wynosił maksymalnie 32 miesiące.
Panattoni ruszyło z budową parku przemysłowego o powierzchni ponad 84 000 mkw. na zachodzie Łodzi
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozbudowuje swoje portfolio w granicach Łodzi. Deweloper ruszył z budową pierwszej hali w ramach Panattoni Park Łódź West II, która zajmie 70 630 mkw. Blisko połowę powierzchni obejmie Rohlig SUUS Logistics.
Jeden z najsłynniejszych polskich hoteli Sofitel Grand Sopot zostanie sprzedany?
Jeden z najsłynniejszych polskich hoteli, zabytkowy Sofitel Grand Sopot zostanie sprzedany? Jak poinformował portal trojmiasto.pl obiekt ma wkrótce zmienić właściciela. Kiedy dojdzie do transakcji?
Ponad 309 mln zł dofinansowania na wielki Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach [WIZUALIZACJE]
Katowicki Hub gamingowo-technologiczny wybrany do dofinansowania! Ponad 309 mln zł dofinansowania przyznano w ramach działania Innowacyjna infrastruktura wspierająca gospodarkę programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Powstanie Hub-u zostało ujęte w wykazie operacji o znaczeniu strategicznym planowanych do realizacji w ramach programu.
Kolejna firma z decyzją o wsparciu inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną
Kolejna decyzja o wsparciu nowej firmy i jej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane na terenie powiatu lublinieckiego, w województwie śląskim.
PKP Cargo S.A. nowym najemcą Skalar Office Center w Poznaniu
PKP Cargo S.A. wynajęła powierzchnię biurową ok. 550 mkw. w budynku biurowym Skalar Office Center w Poznaniu. W wyborze lokalizacji spółce doradzała firma Litwiniuk Property Sp. z o.o.
ALDI otwiera w Opolu 300. sklep w Polsce
W środę 6 grudnia o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy nowy sklep ALDI w Opolu. Placówka zlokalizowana przy ulicy Krapkowickiej 14J jest 300. sklepem sieci w Polsce i 10. w województwie opolskim. Z okazji tego wyjątkowego otwarcia ALDI zaplanowało dla swoich klientów liczne degustacje, promocje i konkursy z nagrodami.
Mniej nowej powierzchni i renegocjacje umów – rynek powierzchni biurowych w Warszawie w III kwartale 2023 roku
Jak wskazuje najnowszy cykliczny raport BNP Paribas Real Estate Poland „At A Glance – III kwartał na rynku biurowym w Warszawie” w analizowanym okresie przybyło niewiele powierzchni biurowej. Luka podażowa jest wyzwaniem dla najemców, którzy mając coraz bardziej ograniczony wybór, skłaniają się do przedłużania umów. Jednocześnie w stolicy spadł wskaźnik pustostanów oraz nie zmienił się istotnie poziom czynszów w porównaniu z poprzednim kwartałem. Na znaczeniu zyskują biura elastyczne oraz biura z recyklingu.
LUX MED zostaje w krakowskim O3 Business Campus na dłużej
Grupa LUX MED przedłużyła umowę najmu w zarządzanym przez EPP O3 Business Campus w Krakowie. Nowoczesny kompleks biurowy wyróżniają liczne rozwiązania prośrodowiskowe, które stanowią kluczowy element strategii biznesowej zarządcy obiektu i zostały wdrożone w trosce o użytkowników oraz planetę. Łączna przestrzeń objęta umową wynosi niemal 2 200 mkw. w budynkach A i C, w których zlokalizowane są odpowiednio oddział stomatologiczny oraz przychodnia lekarska.
Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel [WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski, nad Jeziorem Maltańskim, powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel. Po wielu miesiącach starań inwestora, spółki Malta Ski, Urząd Miasta w Poznaniu wydał pozwolenie na realizację tej inwestycji.
REKLAMA