REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Firma MM Systemy rozpoczęła rozbudowę fabryki z branży automotive w województwie opolskim
Następna firma z branży automotive inwestuje na terenie województwa opolskiego. 20 czerwca br. w Kątach Opolskich została rozpoczęta kolejną rozbudowa zakładu MM Systemy Sp. z o.o.
OSTC Polska została najemcą biur serwisowanych w Chillispaces w kompleksie Alchemia w Gdańsku
Firma OSTC Polska, lider na rynku instrumentów pochodnych, podpisała umowę na wynajem biura serwisowanego w Chillispaces, mieszczącego się w budynku Argon w kompleksie Alchemia Business Center przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. W procesie poszukiwania powierzchni biurowej oraz w negocjacjach najemcę wsparła firma doradcza Newmark Polska.
W Łodzi powstaje wielofunkcyjny kompleks WIMA Widzewska Manufaktura [FILMY + ZDJĘCIA]
W Łodzi, w dzielnicy Widzew, przy ulicy Piłsudskiego trwa realizacja nowej, dużej inwestycji Cavatina Holding S.A. – WIMA Widzewska Manufaktura. Będzie to jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.
Czy samodzielne wykonanie tarasu to dobry pomysł?
Na pewno słońce oraz deszcz to skrajne zjawiska atmosferyczne. Jednak zarówno jedno, jak i drugie może być uciążliwe, gdy mamy akurat dzień wolny i chcemy spędzić go na świeżym powietrzu. Mając swój ogród czy też taras na pewno nie musimy nigdzie się udawać. Jest to bardzo fajna sprawa. Naszym wrogiem może być jedynie pogoda, która akurat w wolnym dniu zepsuła się na dobre. Warto zastanowić się nad zadaszeniem tarasu. Jak zadaszyć swój taras? Sprawdźmy to.
W Katowicach trwa budowa ostatniego wieżowca Global Office Park [FILM + ZDJĘCIA]
W Katowicach przy ul. Mickiewicza Cavatina Holding realizuje Global Office Park, kompleks typu mixed-use. Aktualnie trwają prace związane z budową ostatniego z trzech wieżowców.
Chińska firma z branży e-commerce zajmie 15 100 mkw. w Panattoni Park Nadarzyn
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął ponad 15 100 mkw. powierzchni firmie JD.com w nowo ukończonym Panattoni Park Nadarzyn. Deweloper ukończył również proces certyfikacji środowiskowej budynku metodą BREEAM – 78,4 proc. W procesie najmu JD.com pośredniczyła firma doradcza M4 Real Estate.
Cavatina Holding buduje w Krakowie kolejny biurowiec w kompleksie Ocean Office Park [ZDJĘCIA]
Ocean Office Park to wielofunkcyjny projekt realizowany na krakowskim Zabłociu. Cavatina Holding prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kompleksu. Powstający budynek Ocean B zaoferuje ponad 26,5 mkw.
W dzielnicy Nowa Huta w Krakowie trwa remont i przebudowa budynku Sceny Stolarnia przy Teatrze Ludowym [FILM + ZDJĘCIA]
W Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta na Osiedlu Teatralnym trwają prace remontowe w budynku dawnej Sceny Stolarnia przy Teatrze Ludowym, który po ich zakończeniu zamieni się w centrum o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Koszt wszystkich prac wyniesie 24 miliony złotych.
W centrum handlowym Magnolia Park pojawiły się nowe sklepy, kilka innych zmieniło wygląd i lokalizację
Największe wrocławskie centrum handlowe Magnolia Park pozyskało kilku nowych najemców, zwiększając swoją ofertę dla klientów. Obiekt należy do Union Investment Real Estate i zarządzany jest przez firmę Multi Poland. Znajduje się w zachodniej części stolicy Dolnego Śląska, przy jednej z najważniejszych ulic – Legnickiej.
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji niemieckiej firmy Viessmann w Legnicy
Niemiecka firma Viessmann po raz kolejny inwestuje w Legnicy. Wybuduje w tym dolnośląskim mieście nową fabrykę. Będzie to największa inwestycja w historii tej znanej na całym świecie firmy.
Marvipol startuje z nową inwestycją mieszkaniową na warszawskiej Białołęce [WIZUALIZACJE]
Osiedle Gardenia Lagom powstanie przy ul. Głębockiej w spokojnej części warszawskiej dzielnicy Białołęka. Cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie obejmą łącznie 286 mieszkań. Deweloper oferuje mieszkania 1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowe o metrażach od 25 do 85 mkw. Na parterze budynku D przewidziano lokal usługowy.
Yareal zrealizuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową na warszawskim Bemowie [WIZUALIZACJE]
Pierwsza inwestycja Yareal na warszawskim Bemowie powstanie 300 m od planowanej stacji metra Chrzanów, przełamując dominującą w okolicy tzw. zabudowę łanową. Deweloper rozpoczął już sprzedaż 164 mieszkań w pierwszym z planowanych budynków, które utworzą w okolicy skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej dwa nowe kwartały miejskie. Inwestycja będzie w części zasilana przez własną elektrownię słoneczną, a na ogólnodostępnym skwerze obok niej, pojawią się meble wykonane z poddanych upcyklingowi śmigieł elektrowni wiatrowych.
W zabytkowym kompleksie przy ulicy Wólczańskiej 13 w Łodzi powstaną Lofty w Fabryce Jedwabiu [WIZUALIZACJE]
Kolejny przedwojenny, zabytkowy zespół pofabryczny w Łodzi odzyska blask. Przy ulicy Wólczańskiej 13 w dzielnicy Śródmieście, w pofabrycznym kompleksie Smitza i van Enderta powstaną Lofty w Fabryce Jedwabiu.
W Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku otwarto nowy, czterogwiazdkowy hotel
Dolny Śląsk wzbogacił się o kolejny nowy, czterogwiazdkowy hotel. W Karkonoszach otwarto Mercure Szklarska Poręba. Inwestorzy i projektanci obiektu wykorzystali lokalne akcenty – hotel nawiązuje do legendy o Duchu Gór.
Jest pozwolenie na budowę futurystycznej kładki pieszo-rowerowej w Krakowie [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstanie nowa, futurystyczna kładka pieszo-rowerowa, która połączy dwie krakowskie dzielnice Kazimierz i Podgórze (osiedle Ludwinów). Inwestycja planowana jest do realizacji już od wielu. Była też przez pewien czas blokowana przez Małopolską Konserwator Zabytków.
Kolejna zagraniczna firma z branży automotive rozbuduje swoją fabrykę na Dolnym Śląsku
Niemiecka firma HMT Heldener Metalltechnik, która swoje wyroby dostarcza do największych firm motoryzacyjnych na całym świecie, ze względu na wzrost zamówień, zdecydowała się na rozbudowę swojej polskiej fabryki w Komornikach pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku.
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wysoki apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wysoki apartamentowiec. Swoją najnowszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska zrealizuje Angel Poland Group. Przy ulicy Walońskiej, na Przedmieściu Oławskim powstanie 17-kondygnacyjny budynek The Upper House by Angel.
Capgemini Polska przenosi swoje krakowskie biuro do kompleksu Fabryczna Office Park [ZDJĘCIA]
W związku z szybkim rozwojem i wzrostem zatrudnienia krakowskiego oddziału, firma Capgemini Polska zdecydował się na przeniesienie do nowoczesnego kompleksu biurowego – Fabryczna Office Park. Firma zajmie w nim łącznie ponad 13,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Żabka buduje pod Warszawą jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Europie
Żabka Polska rozwija swoją sieć logistyczną, budując k. Radzymina pod Warszawą jedno z największych i najbardziej innowacyjnych centrów logistycznych w Europie. Uruchomienie nowego obiektu o powierzchni ok. 60 000 mkw. planowane jest na I kwartał 2023 r.
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku
W Świdniku, w województwie lubelskim powstanie fabryka autobusów wodorowych. Spółka PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy podpisała umowę na budowę zakładu produkcyjnego autobusów zasilanych ogniwami wodorowymi z firmą Mostostal Puławy SA.
REKLAMA