DODAJ

Działki na Poświętnem sprzedane za ponad 8 milionów złotych

Wrocław
Działki na Poświętnem sprzedane
Mariusz Bartodziej
2017-11-29 17:51:59
Dokładnie 8 mln 94 tys. zł netto zapłaciła firma Dallmayr Vending & Office za czterohektarową nieruchomość przy ulicy Irysowej. W pobliżu na zmianę właściciela czekają jeszcze kolejne.

Do licytacji 30 października przystąpiło trzech uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 7,1 mln zł netto. Najwyższa oferta przewyższyła ją o niemal milion złotych. Zwycięzcą została firma Dallmayr Nending & Office Sp. z o.o. Sp. k., działająca w przemyśle spożywczym.

Działki nr 1/14, 1/15, i 1/24, o łącznej powierzchni blisko 4,3 ha, są przeznaczone pod usługi i aktywność gospodarczą. U zbiegu ulic Irysowej i Jana Nowaka-Jeziorańskeigo mogą powstać m.in. obiekty produkcyjne, hotelowe, naukowo-badawcze i handlu detalicznego małopowierzchniowego.

UM Wrocławia


To była trzecia próba sprzedaży tej nieruchomości. Pierwszy przetarg, z ceną wywoławcza 7,8 mln zł, odbył się 4 kwietnia. Drugi, po obniżeniu wartości działek o ponad 700 tys. zł, 27 czerwca. Podczas licytacji 30 października miasto otrzymało więc większą kwotę, niż zakładało na samym początku – o prawie 300 tys. zł.

Firma Dallmayr Vending & Office ma swój oddział we Wrocławiu, przy ulicy Jana Długosza 2-6. W swojej ofercie ma różnorodne rodzaje kaw, herbat, ekspresów i automatów do kawy oraz akcesoriów. Świadczy również usługo cateringowe.

Kolejne dwie nieruchomości pod młotek

Miasto próbowało sprzedać jeszcze inne tereny przy ulicy Irysowej. Po skosie w stosunku do nieruchomości należącej już do firmy Dallmayr Vending & Office, znajdują się działki nr 3/5, 4/11 i 4/14, o łącznej powierzchni blisko 2,3 ha. Plan miejscowy przewiduje utworzenie tam obiektów usługowych.

Na terenie nieruchomości znajduje się staw. Obszar atrakcyjny krajobrazowo, na którym można zlokalizować m.in. funkcje hotelowe, kongresowe i konferencyjne, kryte i terenowe urządzenia sportowe – czytamy w opisie przetargowym.

Pierwszą próbę sprzedaży miasto podjęło 6 marca, z ceną wywoławcza 4 mln 530 tys. zł. Drugą – 13 czerwca, po obniżce o 450 tys. zł. Rezultatu nie przyniósł także trzeci przetarg z 14 września, gdy działki można było kupić za 3,8 mln zł.

UM Wrocławia


Trzykrotnie magistrat próbował sprzedać także działkę znajdującą się tuż obok, o nr 2/4. Teren o powierzchni ponad hektara jest przeznaczony pod aktywność gospodarczą, usługi i usługi towarzyszące. Mogą tam powstać m.in. obiekty produkcyjne, hotelowe, biura, magazyny i bazy kurierskie.

Cena wywoławcza za każdym razem wynosiła 1 mln 995 tys. zł. Przetargi obyły się 12 maja, 17 sierpnia, a ostatni – 3 listopada.

UM Wrocławia


Inne nieruchomości jeszcze czekają

Trzy inne nieruchomości przy ulicy Irysowej są przygotowywane do sprzedaży. Jedną z nich jest działka nr 70, o powierzchni 3,9 ha. Plan miejscowy przewiduje utworzenie na niej obiektów usługowych i aktywności gospodarczej. Znajdują się na niej budynki mieszkalno-usługowe, o łącznej pow. 485 mkw.

UM Wrocławia


To samo przeznaczenie ma działka nr 1/19. Jest większa od pozostałych przewidzianych do sprzedaży, liczy ponad 5 ha. Jest zabudowana obiektami przeznaczonymi do rozbiórki.

UM Wrocławia


Obiekty usługowe oraz aktywności gospodarczej mogą w przyszłości powstać również na działkach nr 1/22 oraz 3/6. Ich łączna powierzchnia wynosi 2,7 ha.

UM Wrocławia