DODAJ

Wrocław: Murapol wybuduje ponad 400 mieszkań na Klecinie później, niż planował

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Murapol wybuduje ponad
Mariusz Bartodziej
2018-03-13 10:07:23
Murapol S.A. planuje zrealizować przy ulicy Dożynkowej prawie 430 lokali. Miał zacząć budowę w pierwszej połowie 2018 roku, ale odkupi teren później, niż zakładał.

Deweloper zawarł 28 lutego z warszawską firmą Niproar Sp z o.o. aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości przy ul. Dożynkowej. W związku z nim właściwe porozumienie podpiszą między 1 a 22 czerwca.

Jej podpisanie będzie poprzedzone uzyskaniem do dnia 30 maja 2018 roku promes w przedmiocie wyrażenia zgody przez wierzycieli hipotecznych na wykreślenie hipotek obciążających nieruchomość – komunikuje inwestor.

Pozostałe istotne warunku zawartej umowy nie zmieniły się.

Prace budowlane rozpoczniemy po uregulowaniu wszystkich formalności wymaganych do startu budowy. Na ten moment nie podajemy terminu rozpoczęcia komercjalizacji inwestycji zaplanowanej na przedmiotowej nieruchomości – wyjaśnia Małgorzata Gaborek z Murapol S.A.

UM Wrocławia


Blisko 430 mieszkań w sześciu budynkach


Deweloper zawarł 20 października 2017 roku z warszawską spółką Niproar przedwstępną umowę zakupu nieruchomości przy Dożynkowej. Umowę przyrzeczoną dotyczącą sprzedaży działek mieli zawrzeć do 1 marca 2018 roku, a budowa ruszyłaby w pierwszej połowie tego samego roku. Za teren o powierzchni blisko 2,5 ha zapłaci 13 mln zł netto. To porozumienie zastąpiło dokument z 26 listopada 2015 roku.

Na działce przy ulicy Dożynkowej planujemy realizację trzyetapowego projektu nieruchomościowego, obejmującego sześć budynków mieszkalnych. W każdym etapie powstaną dwa budynki z czterema kondygnacjami naziemnymi oraz jedną podziemną z halami garażowymi – wyjaśnia Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.

Na Klecinie powstanie 426 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 19,3 tys. mkw. W pierwszym etapie znajdą się w ofercie dewelopera 132 lokale o metrażach od 28 do 55 mkw. o łącznej pow. użytkowej mieszkań blisko 5,9 tys. mkw. Dla pierwszych dwóch budynków inwestor planuje utworzyć 150 miejsc parkingowych99 w halach garażowych i 61 na zewnątrz.

Projekt architektoniczny zakłada przydomowe ogródki dla właścicieli mieszkań na parterze, z kolei wszystkie lokale na wyższych kondygnacjach będą miały obszerne balkony. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany małą architekturą, a dla najmłodszych mieszkańców przewidziano plac zabaw – mówi Nikodem Iskra.

materiały inwestora


Wrocław jednym z kluczowych rynków

Jak tłumaczy Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A., zdecydowali się na zakup terenu przy ul. Dożynkowej z kilku powodów.

Teren posiada liczne walory rekreacyjne związane między innymi z okoliczną zielenią, bliskością rzeki Ślęzy, parków, toru wyścigów konnych. Jego niezaprzeczalną zaletą jest także niska zabudowa dzielnicy, nieduża odległość od największego kompleksu handlowego w mieście oraz autostrady A4 i obwodnicy miasta, a także bardzo dobre skomunikowanie ze ścisłym centrum Wrocławia.

Podkreśla, że stolica Dolnego Śląska należy do kluczowych rynków działalności Grupy Murapol i to właśnie tutaj sprzedali w 2017 roku najwięcej mieszkań.

Dostrzegając potencjał tego rynku przygotowujemy kolejne projekty, które powstaną w różnych częściach miasta, tak aby odpowiadać na potrzeby mieszkaniowe wrocławian o różnych preferencjach lokalizacyjnych oraz możliwościach finansowych – zapowiada Iskra.

Chęć budowy osiedla już w 2016 roku

Starania o uzyskanie zgody na realizację inwestycji deweloper rozpoczął już w 2016 roku. W maju złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 24 tys. metrów sześciennych na działce nr 6/6 o pow. prawie 8 tys. mkw. W listopadzie otrzymał odmowną decyzję. W tym samym miesiącu wnioskował ponownie, tym razem o zespół dwóch budynków wielorodzinnych, a pozytywną odpowiedź dostał 11 września 2017 roku.

O pozwolenie na budowę na działkach nr 6/9, 6/10 oraz 6/11, o łącznej pow. 16,6 tys. mkw., również zaczął się starać w 2016 roku. Wniosek dotyczący zespołu budynków o kubaturze ponad 43 tys. metrów sześciennych złożył w sierpniu, a zgodę otrzymał rok później. Murapol S.A. złożył w czerwcu 2016 roku jeszcze jeden dokument poświęcony inwestycji na tych samych nieruchomościach. Pozwolenie na realizację dwóch budynków wielorodzinnych urząd wydał 1 grudnia 2017 roku.

Projekt architektoniczny przygotował Maciej Strojny z krakowskiej pracowni MDP Architekci.

UM Wrocławia


Na Klecinę wchodzi również Vantage Development

Na Klecinie po raz pierwszy inwestuje także Vantage Development S.A. Deweloper kupił w styczniu nieruchomość przy ulicy Kobierzyckiej za prawie 4 mln zł i już przygotowuje się do rozbiórki znajdujących się na niej obiektów. O jego planach pisaliśmy pod koniec stycznia.

UM Wrocławia