DODAJ

Wrocławski deweloper sprzedaje działkę pod biurowiec. Przedłużył się termin transakcji

Biura / Wrocław
Wrocławski deweloper sprzedaje działkę
Tomasz Matejuk
2016-11-22 14:28:58
Nie do końca bieżącego roku, ale do 31 marca 2017 roku zostanie sfinalizowana transakcja sprzedaży nieruchomości przy ulicy Fabrycznej, należąca do tej pory do Vantage Development.

W sierpniu wrocławski deweloper zawarł przedwstępną umowę na sprzedaż działki przy ulicy Fabrycznej 6-8, przeznaczonej pod inwestycję komercyjną. Cenę transakcji ustalono na 10,8 mln zł netto. Na tej działce miał pierwotnie powstać biurowiec Gamma Office.

– Przyrzeczona umowa sprzedaży nieruchomości zawarta zostanie w terminie do dnia 31 grudnia 2016 roku, z opcją wydłużenia tego terminu o 3 miesiące w określonych w umowie przedwstępnej okolicznościach – tłumaczyli wówczas przedstawiciele Vantage Development.

I ta opcja właśnie została wykorzystana  17 listopada 2016 roku sprzedający otrzymał od kupującego pismo dotyczące skorzystania z możliwości prolongaty terminu uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę dla inwestycji zlokalizowanej na tej nieruchomości na okres trzech miesięcy, liczonych od 31 grudnia 2016 roku. 

– W związku z powyższym, przedłużeniu do dnia 31 marca 2017 roku uległ termin na zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży nieruchomości – czytamy w raporcie giełdowym dewelopera.

Przedstawiciele Vantage Development nie zdradzają na razie, kim jest nabywca. 

fot. Jan Augustynowski


VD sprzedaje budynki przy Dworcu Głównym

Przypomnijmy, że we wrześniu Vantage Development przyjął także list ofertowy dotyczący sprzedaży biurowca Delta 44. Cenę ustalono na 28 mln złotych.

A niedawno ten sam deweloper sfinalizował sprzedaż budynku mieszkalnego przy ulicy Dąbrowskiego 40Kupił go za ponad 43 mln złotych Fundusz Mieszkań na Wynajem.

Vantage stawia na Promenady Business Park

Jeśli chodzi o inwestycje biurowe, Vantage Development skupia się aktualnie na kompleksie Promenady Business Park, który powstaje w ramach potężnego przedsięwzięcia mieszkaniowo-komercyjnego Promenady Wrocławskie.

Vantage Development


Pierwszym obiektem, który powstał w ramach Promenady Business Park był biurowiec Promenady Epsilon, który na swoją siedzibę wybrały takie firmy jak Quatar Airways, Impel czy Sinohydro. W drugim biurowcu – Promenady Zita swoją siedzibę znalazły takie firmy jak: Impel Security Polska, Impel Cleaning, OPM Facility and Services Management oraz lider z branży ciepłowniczej.

W planach są jeszcze biurowce Omega, Sigma i Kappa.