MLP Group rusza z nową, dużą inwestycją na Dolnym Śląsku. Tym razem w ZgorzelcuMateriały prasowe

MLP Group rusza z nową, dużą inwestycją na Dolnym Śląsku. Tym razem w Zgorzelcu

Orzech
Orzech
REKLAMA

MLP Group rozpoczyna realizację nowego centrum logistycznego w województwie dolnośląskim. Park MLP Zgorzelec będzie zlokalizowany tuż przy granicy z Niemcami i Czechami.

MLP Group kontynuuje dynamiczną rozbudowę portfela zarządzanych parków logistycznych. Ofertę nowoczesnych powierzchni magazynowych na polskim rynku poszerzy MLP Zgorzelec. Nowe centrum będzie uwzględniało najnowocześniejsze trendy panujące na rynku nieruchomości magazynowych. Inwestycja będzie realizowana na zasadach zrównoważonego rozwoju (ESG). Na dachach montowane będą instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

– Rozpoczynamy realizację nowego centrum logistycznego w południowo zachodniej części kraju tuż przy granicy z Niemcami i Czechami. Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, także ten w Zgorzelcu, zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Potwierdzi to stosowanie przez nas międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię magazynową, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania nakierowane są na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

REKLAMA
Materiały prasowe

MLP Zgorzelec jest nowym parkiem logistycznym w portfolio MLP Group. Na działce o powierzchni 11,8 ha planowane jest wybudowanie 3 hal o łącznej powierzchni ponad 50 tys. mkw. Obiekty zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

MLP Zgorzelec wyróżnia się doskonałą lokalizacją zapewniającą bezpośredni dostęp do międzynarodowych rynków. Do przejścia granicznego z Niemcami jest jedynie około 8 km. Jednocześnie park znajduje się zaledwie 6 km od autostrady A4 i 4 km od centrum Zgorzelca.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA