NOWE MIESZKANIA ŁÓDŹ

Znaleziono inwestycji: 8
Pokaż inwestycję
Murapol Osiedle Agosto
Łódź, Śródmieście, 6 Sieprnia
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 42
Łódź, Śródmieście, Polskiej Organizacji Wojskowej 42
Pokaż inwestycję
Wólczańska 248
Łódź, Śródmieście, Wólczańska 248
Pokaż inwestycję
Wólczańska 188
Łódź, Śródmieście, Wólczańska 188
Perła Piotrkowska
Pokaż inwestycję
Perła Piotrkowska
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska 252
Helenów Park
Pokaż inwestycję
Helenów Park
Łódź, Śródmieście, Smugowa 39
Wólczańska 4
Pokaż inwestycję
Wólczańska 4
Łódź, Śródmieście, Wólczańska
Rewolucji 69 (R69)
Pokaż inwestycję
Rewolucji 69 (R69)
Łódź, Śródmieście, Rewolucji 1905 r. 69
Mieszkania FMW Składowa 38
Pokaż inwestycję
Mieszkania FMW Składowa 38
Łódź, Śródmieście, Składowa 38
Osiedle Primo
Pokaż inwestycję
Osiedle Primo
Łódź, Śródmieście, Węglowa 17B
Biała Kamienica
Pokaż inwestycję
Biała Kamienica
Łódź, Śródmieście, Więckowskiego 12
Lofty w Fabryce Jedwabiu
Pokaż inwestycję
Lofty w Fabryce Jedwabiu
Łódź, Śródmieście, Wólczańska 13
Rewolucji 1905 48
Pokaż inwestycję
Rewolucji 1905 48
Łódź, Śródmieście, Rewolucji 48
Pokaż inwestycję
Narutowicza Residence
Łódź, Śródmieście, Gabriela Narutowicza 140
Narutowicza Residence
Pokaż inwestycję
Narutowicza Residence
Łódź, Śródmieście, Gabriela Narutowicza 140
Golden Tower
Pokaż inwestycję
Golden Tower
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska 154
New Iron
Pokaż inwestycję
New Iron
Łódź, Śródmieście, Andrzeja Struga 22
Strefa PROGRESS
Pokaż inwestycję
Strefa PROGRESS
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska 217
Gdańska 120
Pokaż inwestycję
Gdańska 120
Łódź, Śródmieście, Gdańska 120
Zamenhofa 1/3
Pokaż inwestycję
Zamenhofa 1/3
Łódź, Śródmieście, Zamenhofa 1/3

Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności (po Warszawie i Krakowie) i czwartym pod względem powierzchni (po Warszawie, Krakowie i Szczecinie) miastem w Polsce. Ma powierzchnię 293,2 km2. Łódź graniczy z miastami: Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, oraz z gminami: Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Brójce, Ksawerów, Nowosolna, Pabianice, Rzgów, Stryków, Zgierz. Aglomeracja łódzka liczy około 1,1 mln mieszkańców. Miasto jest jednolitą gminą na prawach powiatu i pełni funkcję centrum administracyjnego, kulturalnego, edukacyjnego, naukowego, gospodarczego, usługowego i turystycznego. Łódź od kilkunastu lat prowadzi wielką rewitalizację miasta, mocno inwestuje w infrastrukturę oraz przyciąga wielu polskich i zagranicznych inwestorów kształtując wizerunek miasta jako atrakcyjnej lokalizacji dla inwestorów z branży nieruchomości. W Łodzi funkcjonuje 28 uczelni wyższych, w tym sześć państwowych co powoduje, że wielu studentów poszukuje w tym mieście mieszkania na wynajem. Łącznie na wszystkich uczelniach (w tym prywatnych) studiuje około 120 tys. osób. Tak duża liczba studentów zapewnia nam, że w przypadku zakupu w Łodzi mieszkania na wynajem, z pewnością jest duża szansa na szybkie znalezienie najemców i stabilny dochód z tego typu inwestycji.

Ilu mieszkańców ma Łódź

Wg stanu na 31 grudnia 2020 roku w Łodzi zameldowanych jest 667 923 osób. Gęstość zaludnienia wynosi 2278 os./km2.

Dzielnice w Łodzi

W latach 60. XX wieku wprowadzono administracyjny podział Łodzi na pięć dzielnic: Bałuty, Górna, Polesie, Widzew i Śródmieście. Zniesiono go w 1993 roku, tworząc jednolitą gminę miejską na prawach powiatu. W Łodzi nie ma dzielnic – dla celów administracyjnej obsługi ludności do 2012 r. istniał podział na 5 rejonów działania Delegatur Urzędu Miasta Łodzi, który w zasadzie pokrywał się z istniejącym w latach 1960-1992 podziałem na 5 dzielnic administracyjnych. Po reformie organizacyjnej Urzędu Miasta Łodzi z 21 marca 2012 r. dotychczasowe delegatury zostały włączone do struktury organizacyjnej urzędu jako Oddział ds. Obsługi Mieszkańców w ramach Wydziału Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami w Departamencie Obsługi i Administracji. Na obszarze Łodzi istnieje 36 osiedli administracyjnych: Nad Nerem (Górna), Ruda Pabianicka (Górna), Rokicie (Górna), Piastów-Kurak (Górna), Górniak (Górna), Chojny (Górna), Chojny-Dąbrowa (Górna), Wiskitno (Górna), Lublinek-Pienista (Polesie), Retkinia Zachód-Smulsko (Polesie), Karolew-Retkinia Wschód (Polesie), Stare Polesie (Polesie), Koziny (Polesie), Zdrowie-Mania (Polesie), Złotno (Polesie), Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego (Polesie), Katedralna (Śródmieście), Śródmieście-Wschód (Śródmieście), Stary Widzew (Widzew), Zarzew (Widzew), Widzew Wschód (Widzew), Olechów-Janów (Widzew), Osiedle Nr 33 (Widzew), Andrzejów (Widzew), Mileszki (Widzew), Stoki-Sikawa-Podgórze (Widzew), Dolina Łódki (Widzew), Nowosolna (Widzew), Bałuty-Doły (Bałuty), Bałuty-Centrum (Bałuty), Teofilów-Wielkopolska (Bałuty), Bałuty Zachodnie (Bałuty), Radogoszcz (Bałuty), Julianów-Marysin-Rogi (Bałuty), Łagiewniki (Bałuty) oraz Osiedle Wzniesień Łódzkich (Bałuty). Postarajmy się podać walory starych dzielnic Łodzi. Główne zalety dzielnicy Bałuty to dobry dojazd do centrum, bardzo dużo terenów zielonych, rynki i centra handlowe oraz ciekawe miejsca historyczne. Górna charakteryzuje się dobrym dojazdem do centrum, dużą ilością terenów zielonych, a także licznymi rynkami i centrami handlowymi. Do korzyści łódzkiego Śródmieścia można zaliczyć dobry dojazd do pozostałych rejonów miasta. Ta część Łodzi to główne centrum przesiadkowe tego miasta, dużo dobrze zagospodarowanych terenów zielonych, rynki oraz liczne sklepy i centra handlowe, bardzo duża ilość zabytków a także wiele restauracji i pubów. Do największych atutów Polesia należą: dobry dojazd do centrum miasta, bardzo duża ilość terenów zielonych, rynki i centra handlowe, liczne atrakcje dla najmłodszych. Plusy łódzkiego Widzewa to bardzo dobry dojazd do centrum miasta, dużo terenów zielonych i liczne zabytki architektury.

Które regiony Łodzi są najpopularniejsze?

Tak jak w każdym dużym mieście najpopularniejsze jest centrum miasta. Stopniowo w przypadku Łodzi zyskują również dzielnice dalej położone, jak np. Górna, na której lokale są znacznie tańsze niż w Śródmieściu, ich standard jest wysoki, a wokół nich dominują dobrze urządzone i zagospodarowane tereny zielone. Z roku na rok zyskuje także uznawany powszechnie przez mieszkańców Łodzi za najmniej bezpieczny Widzew, który zmienia się nie do poznania. Szukając nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi, warto przyglądać się poszczególnym osiedlom i poszczególnym inwestycjom, by wybrać taką ofertę, która będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom. Ceny nowych mieszkań w Łodzi podobnie jak w innych miastach różnią się w zależności od lokalizacji. Nowe, atrakcyjne i dogodne położenie w pobliżu centrum, kameralne inwestycje sprawiają, że najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi znajdują się na terenie Śródmieścia.

Mieszkania na wynajem w Łodzi jako dobra lokata kapitału?

W ofercie deweloperów w Łodzi najwięcej jest mieszkań dwu- i trzypokojowych, o średniej powierzchni wynoszącej od 35 do 45 mkw. oraz od 55 do 60 mkw. Na takie lokale mieszkalne na rynku pierwotnym w tym mieście jest też największy popyt, gdyż osoby kupujące nowe mieszkania w Łodzi przede wszystkim stawiają na rozwiązania standardowe i zarazem praktyczne. Najmniej na łódzkim rynku nieruchomości znajduje się mieszkań pięcio- i sześciopokojowych. Nie powinno to dziwić, bowiem najczęściej taka duża ilość pokoi charakteryzuje apartamenty lub domy jednorodzinne. Niektóre firmy decydują się na realizację projektów w znacznie wyższej niż standardowa jakości i w najlepszych lokalizacjach. Stawiają także na gruntownie wykończone lokale gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Tego typu rozwiązania "pod klucz" w dużym stopniu pozwalają nabywcy takiego lokalu mieszkalnego zaoszczędzić czas, choć wiąże się to również z wyższymi kosztami zakupu takiego nowego mieszkania. Warto podkreślić, że na łódzkim rynku mieszkaniowym od dłuższego czasu panuje względna równowaga pomiędzy podażą a popytem. Oznacza to stabilizację cen, które ulegają jedynie nieznacznym wahaniom. Choć Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce to jednak ceny nowych mieszkań z rynku pierwotnego należą do najniższych w kraju, a to powoduje większą opłacalność ich zakupy. W Łodzi średnio za mkw. nowego lokalu mieszkalnego trzeba zapłacić połowę tego ile trzeba wydać na zakup mkw. mieszkania w Warszawie. Oczywiście jak zawsze wiele zależy od standardu lokalu, który ma znaczący wpływ na koszty zakupu danej nieruchomości. Najnowsze trendy na rynku pierwotnym w Łodzi pokazują, że najbardziej poszukiwany jest średni standard kupowanego nowego mieszkania.

Kawalerki w Łodzi na sprzedaż

W bazie Investmap.pl znajdziesz mieszkania typu kawalerka o powierzchniach między 13-44 mkw., 65 procent z nich posiada balkon, taras lub loggię. Do kawalerki zazwyczaj możesz dokupić 1 miejsce postojowe.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w dzielnicach Łódź-Polesie, Łódź-Śródmieście, Widzew, Łódź-Bałuty. Wśród nowych mieszkań przeważają mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania na sprzedaż w Łodzi bezpośrednio od dewelopera

Dzięki naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkanie w Łodzi i kupisz je bez prowizji od pośrednika. Najwięcej mieszkań od dewelopera znajdziesz w ofertach Grupa PROFIT Development, Murapol S.A.

Zobacz również dzielnice w Łódź

Najnowsze artykuły z Łódź

Trwa gruntowna metamorfoza dawnej zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Trwa gruntowna metamorfoza dawnej famuły przy ul. Ogrodowej 24. W ciągu dwóch lat dawny dom robotniczy zostanie zrewitalizowany i przekształcony w obiekt mieszkalno-usługowy.
Zabytkowe fabryki przy Sienkiewicza w Łodzi będą uratowane! Co tam powstanie? [ZDJĘCIA]
W dwóch pofabrycznych budynkach przy ul. Sienkiewicza trwają prace remontowe. Co tam powstanie i na jakim etapie są prace?
Plac Wolności w Łodzi jest już prawie gotowy. Zmiany są spektakularne! [ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]
Do finału zbliża się wyczekana przez łodzian odnowa placu Wolności. Już wkrótce ta ważna miejska przestrzeń zostanie oddana mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie. Jak się zmieniła? Co jeszcze zostało do zrobienia?
Lofty w Fabryce Jedwabiu. Kolejny łódzki zabytek zyska nowe życie [WIZUALIZACJE]
W fazę realizacji wkroczył projekt spółki Revisit Home, który da nowe życie fabryce u zbiegu ul. Wólczańskiej z ul. Więckowskiego. Dawny zespół fabryczno-mieszkalny Smitza i van Enderta z końca XIX w., w którego skład wchodziła niegdyś myjnia i apretura jedwabiu, zmieni się w Lofty w Fabryce Jedwabiu.
Biurowiec Hi Piotrkowska w Łodzi z kolejnymi nowymi najemcami
Najwyższy i jeden z najnowocześniejszych kompleksów biurowych klasy A w Łodzi pozyskał kolejnych nowych najemców. Obiekt łączy funkcje biurowe, usługowe i hotelowe w ścisłym centrum miasta, przy ul. Piotrkowskiej 155.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Łodzi?
W pierwszych trzech kwartałach 2023 roku łódzki rynek biurowy powiększył się o zaledwie jeden obiekt. Deweloperzy pozostają jednak stosunkowo aktywni, gdyż w budowie znajduje się 42 300 mkw. powierzchni, która zasili rynek w ciągu najbliższych dwóch lat. Na koniec września 2023 roku zasoby biurowe w Łodzi wynosiły ponad 636 700 mkw. i nie uległy znacznej zmianie. Od początku roku do użytku oddano zaledwie jeden budynek biurowy, będący częścią kompleksu Fuzja o powierzchni 1 900 mkw.
Nowe pokoje hotelu Reymont w stylu Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont w Łodzi, wchodzący w skład Grupy PHH, może pochwalić się nowo opracowanym pokojem wzorcowym. Docelowo hotel będzie pierwszym w Polsce hotelem marki Aiden by Best Western. Zakończenie modernizacji hotelu Reymont planowane jest w II kwartale 2024 roku.
Trwa wielka rozbiórka starego budynku dworca Łódź Kaliska. Powstanie nowy, ekologiczny i komfortowy obiekt [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Trwa wielka rozbiórka starego budynku dworca Łódź Kaliska. To jeden z pierwszych etapów inwestycji, która ma na celu stworzenie nowego, ekologicznego i komfortowego dla podróżnych budynku. Dzięki przebudowie, dworzec zyska również na przepustowości.
Wielkie inwestycje drogowe i kolejowe wokół Łodzi. A2, nowe drogi, KDP i nowe stacje kolejowe
Wokół Łodzi realizowanych i planowanych jest wiele ważnych inwestycji drogowych i kolejowych. Szersza autostrada A2, nowe trasy ekspresowe i inne drogi, które sprawią, że do różnych miejsc w Polsce dostaniemy się wygodniej i szybciej, wreszcie – kluczowe inwestycje kolejowe. Czuć, że Łódź to komunikacyjne serce naszego kraju.
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu inwestycji "Alchemium – magia chemii jutra" Politechniki Łódzkiej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest ALSTAL Grupa Budowlana. Prace budowlane inwestycji wartej ponad 100 mln zł przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
REKLAMA