Warszawa, Bielany

Najnowsze artykuły z Warszawa

Centrum handlowo-rozrywkowe Westfield Mokotów z nowymi najemcami
Z końcem lata centrum Westfield Mokotów poszerzyło swoją ofertę o różnorodne propozycje. Na Mokotów powróciła m.in. ceniona polska marka La Mania, która zaprasza do swojego flagowego salonu. To jednak nie jedyna nowość, którą w ostatnim czasie zaskakuje Westfield Mokotów.
W centrum Warszawy powstaje wielki kompleks wielofunkcyjny ze 150-metrowymi wieżowcami [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum Warszawy, na Woli, trwają pierwsze prace związane z budową nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego o nazwie Towarowa 22. To nowa inwestycja AFI Europe i Echo Investment S.A.
Partners Group oraz Peakside Capital Advisors sfinalizowały zakup 5 ha gruntu inwestycyjnego w Warszawie
Partners Group oraz Peakside Capital Advisors z sukcesem sfinalizowały zakup 5 ha gruntu na Okęciu, przy ulicy Kinetycznej w Warszawie. Wyjątkowa lokalizacja, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina i przy skrzyżowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy z drogą ekspresową S79, została przeznaczona pod zrównoważoną inwestycję magazynową dedykowaną miejskiej logistyce ostatniej mili. Transakcja została przeprowadzona w ramach istniejącej współpracy joint venture pomiędzy obiema stronami.
W centrum Warszawy dobiega końca budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku, a zakończy się w grudniu 2023 r. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
Złote Tarasy przyciągają kolejnych nowych najemców
Już 21 września w Złotych Tarasach otworzy się pierwsza w Warszawie restauracja Popeyes. Pochodząca z Luizjany sieć barów szybkiej obsługi to już siódmy w 2023 roku nowy najemca w Złotych Tarasach po takich markach jak, m.in. LUSH, Candy Pop czy Hugo. Jak informuje międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield, która odpowiada za rekomercjalizację i zarządzanie obiektem, jeszcze w tym roku w Złotych Tarasach możemy spodziewać się kolejnych międzynarodowych debiutów.
Savills podpisał umowy najmu na ponad 4 tys. mkw. w biurowcu North Gate
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma Savills reprezentowała właściciela obiektu North Gate w Warszawie, fundusz Deka Immobilien, przy transakcjach najmu na ponad 4 tys. mkw. w budynku.
Budimex zazieleni trasę tramwaju do Wilanowa w Warszawie
Budimex – generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie – realizuje kolejny etap akcji Przystanek Zieleń, w ramach której wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa‎ przybędzie z inicjatywy firmy 400 drzew. Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów. W trakcie poprzedniego etapu akcji zgłoszenia wpłynęły od 25 wspólnot, a suma drzewek, o które poproszono Budimex przekroczyła 450. Podczas II etapu akcji zgłoszenia zbierane są do 22 września, a nasadzenia będą robione w październiku.
Na warszawskiej Woli powstaje nowy biurowiec The FORM [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku.
Galeria Młociny w Warszawie z szesnastoma nowymi najemcami
Od początku roku należąca do EPP i Echo Investment Galeria Młociny podpisała umowy z szesnastoma nowymi najemcami, rozbudowując swoją ofertę o marki takie jak m.in. Nike, Popeyes, Fielmann czy Lovisa, wzmacniając pozycję na rynku warszawskich obiektów handlowych. Nowi najemcy zajęli łączną przestrzeń o powierzchni ponad 3550 mkw.
W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY + ZDJĘCIA]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
REKLAMA