Warszawa

Bielany to lewobrzeżna i trzecia najliczniejsza dzielnica Warszawy. Tereny zielone zajmują 28% powierzchni dzielnicy, dlatego to jeden z najbardziej zielonych terenów Warszawy. Komunikacja na Bielanach jest bardzo dobrze rozwinięta. Można szybko przemieścić się z tej dzielnicy na drugi koniec Warszawy. Gwarantuje to metro, które ma aż 4 stacje na Bielanach tj. Żeromskiego, Stare Bielany, Metro Wawrzyszew, czy Metro Młociny. Dobrze rozwinięta jest również infrastruktura, taka jak: ścieżki rowerowe, place zabaw, sklepy, czy ośrodki sportowe.

Jakie są osiedla na Bielanach?

Bielany dzieli się na 14 osiedli. Należą do nich: Chomiczówka, Huta, Las Bielański, Marymont-Kaskada, Marymont-Ruda, Młociny, Piaski, Placówka, Radiowo, Stare Bielany, Słodowiec, Wawrzyszew, Wólka Węglowa, czy Wrzeciono.

Jaka jest liczba mieszkańców na Bielanach?

Powierzchnia dzielnicy wynosi ponad 32 km2. Pod tym względem jest to szósty największy obszar Warszawy. Liczba ludności szacowana jest na prawie 131 tys. mieszkańców. Z kolei gęstość zaludnienia tej dzielnicy to 4 046 os/km2.

Dla kogo rekomendowane są Bielany?

Bielany cenione są przez inwestorów, młode małżeństwa, studentów oraz seniorów. Studenci doceniają bliskość ośrodków akademickich. Z kolei seniorzy, których jest tutaj ponad 36 tys., doceniają występowanie licznych placówek medycznych oraz bogatą ofertę kulturalną.

Jak wygląda rynek nieruchomości na Bielanach?

Deweloperzy, którzy zdecydowali się tutaj zainwestować, stworzyli przemyślane osiedla mieszkaniowe wpisujące się w klimat dzielnicy. Do zalet dzielnicy należy zaliczyć aż 4 stacje metra, dostęp do szkół, przedszkoli, ośrodków akademickich, a także punktów usługowych. Ponadto ceny mieszkań są tu stosunkowo korzystne jak na Warszawę. Z tych względów chętnie kupują tu mieszkania inwestorzy. Warto dodać, że przekrój ofert od deweloperów jest tutaj szeroki. Bliskość uczelni wyższych powoduje, że chętnie wynajmują tutaj mieszkania studenci.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Bielanach?

Do najpopularniejszych osiedli na Bielanach należy zaliczyć: Młociny, Słodowiec, Chomiczówkę, Wawrzyszew, a także Marymont-Kaskadę. Na tych obszarach deweloperzy najchętniej budują nowe mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż na Bielanach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Bielanach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny nieruchomości na Bielanach?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Bielanach wynosi 10,9 tys. zł/mkw. To trochę poniżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Do najdroższych osiedli należą: Słodowiec (12,1 tys. zł/mkw.), Las Bielański (12 tys. zł/mkw.), czy Stare Bielany (11,8 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej można kupić mieszkanie na osiedlu Placówka (7,5 tys. zł/mkw.), Wólka Węglowa (9,9 tys. zł/mkw.), czy Chomiczówka (10,2 tys. zł/mkw.).

Do popularnych ulic wśród kupujących mieszkania należą: Wrzeciona (11,3 tys. zł/mkw.), Jana Kasprowicza (12,4 tys. zł/mkw.), Jana Kochanowskiego (11,2 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Wschodnia Obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięcia
Po blisko trzech latach sprawa wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu S17 wróciła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie oznacza kolejne opóźnienia w realizacji ostatniego fragmentu obwodnicy stolicy.
White Stone Development sprzedała nieruchomość przy ul. Cybernetyki 7
Spółka White Stone Development sprzedała nieruchomość przy ul. Cybernetyki 7 w Warszawie, w dzielnicy Mokotów, obejmującą budynki biurowe HOL77 o numerach 7 i 7a. Teren, na którym powstał kompleks, został zakupiony przez dewelopera w 2019 roku.
I etap warszawskiej inwestycji Bemosphere już gotowy
Rozpoczęły się przekazania mieszkań nabywcom w I etapie inwestycji Bemosphere, którą firma deweloperska Develia zrealizowała na warszawskim Chrzanowie w dzielnicy Bemowo. W ramach tej fazy osiedla powstało 107 lokali o metrażach od 25 do 109 mkw. Trwa budowa kolejnych dwóch budynków kompleksu, w których zaplanowano 182 mieszkania.
W Warszawie trwa budowa nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
Wieżowiec The Bridge, którego inwestorem jest firma Ghelamco Poland, powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Na warszawskiej Woli powstaje nowy hotel Moxy Centrum sieci Marriott [FILM]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola rozpoczęła się budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott.
W Warszawie otworzono Centrum Innowacji dla Medycyny Cyfrowej
W Ośrodku Przetwarzania Informacji (OPI) otworzono Centrum Innowacji dla Medycyny Cyfrowej. Nowe centrum ma przede wszystkim wspierać integrację zespołów badawczych, a tym samym wzmacniać rozwój opieki zdrowotnej w Polsce za pomocą innowacyjnych technologii cyfrowych. Będzie ono łączyć środowisko naukowe i medyczne oraz aktywnie przyczyniać się do transformacji cyfrowej w kraju.
Firma technologiczna SoftServe otworzyła biuro w Warszawie
21 listopada firma SoftServe oficjalnie otworzyła swoje pierwsze, własne biuro w Warszawie. Będzie w nim pracować ponad 200 specjalistów i specjalistek, głównie z zakresu Data & Cloud. Na siedzibę swojego warszawskiego oddziału firma wybrała biurowiec Q22 przy al. Jana Pawła II 22.
SAVILLS: Duże firmy nadal zwiększają udział w popycie na elastyczne powierzchnie biurowe
Z najnowszego raportu Flexmark opracowanego przez platformę Workthere.pl umożliwiającą wyszukiwanie elastycznych biur wynika, że większe firmy zatrudniające ponad 101 osób oraz scaleupy (21-100 pracowników) stanowią już 54% klientów korzystających z elastycznych biur na świecie. Dla porównania w ubiegłym roku ich udział wynosił 42%. Wzrost ten również znajduje odzwierciedlenie w skali globalnego popytu. Udział większych firm wzrósł z 22% w 2022 roku i niecałych 13% w 2020 roku do obecnych 34%.
To w Warszawie chcą inwestować. Raport Antal i Cushman & Wakefield – BEAS
Wyniki najnowszego badania Business Environment Assesment Study (BEAS) wskazują, że gotowość do nowych inwestycji wśród firm w 9 badanych miastach wyniosła średnio 92% w 2023 roku. To o 1 punkt procentowy więcej w stosunku do poprzedniej edycji z 2021 roku. 73% decydentów badanych firm deklaruje stworzenie z tego względu nowych miejsc pracy.
Amerykańska firma Box rozszerza działalność w Polsce. Otwiera biuro w Varso Tower
Wiodąca platforma zarządzania treścią rozszerza działalność w Polsce i kontynuuje intensywną rekrutację specjalistów w kraju. Lider w branży zarządzania treścią w chmurze, ogłosił dziś otwarcie nowych biur badawczo-rozwojowych w Warszawie i kontynuację ekspansji na Polskę.
REKLAMA