REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Zabytkowy hotel Grand w Łodzi po gruntownym remoncie. Wkrótce otwarcie [FILM+ZDJĘCIA]
Po trwającym 4 lata remoncie do ponownego otwarcia szykuje się Hotel Grand, najsłynniejszy z hoteli w Łodzi o historii sięgającej 1888 r. Zaoferuje gościom całkiem nową jakość pobytu w swoich progach. Będzie pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem w Łodzi.
Tak będzie wyglądała droga ekspresowa S7 Czosnów – Kiełpin, nowy północny wjazd do Warszawy [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej północnego wlotu DK7 do Warszawy. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej drogi powstanie ekspresówka z trzema pasami ruchu na każdej jezdni.
Trwa budowa drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILMY]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
W centrum Warszawy powstaje nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej [FILMY+WIZUALIZACJE]
W samym centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku, a zakończy się w grudniu 2023 r. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
W Miłkowie pod Karpaczem powstanie największy regionalny park handlowy w Karkonoszach [WIZUALIZACJE]
Kolejna nowa, duża inwestycja handlowa na Dolnym Śląsku. W miejscowości Miłków pod Karpaczem powstanie Centrum Handlowe Przystanek Karkonosze. Będzie to największy regionalny park handlowy w Karkonoszach. Rozpoczęła się już jego komercjalizacja.
Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje zabytkową nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej
Kolejna atrakcyjna nieruchomość we Wrocławiu należąca do Agencji Mienia Wojskowego została wystawiona na sprzedaż. Tym razem w samym centrum miasta, na Kępie Mieszczańskiej, przy ulicy Mieszczańskiej 7, przy mostach Mieszczańskich.
Więcej osób na swoim – bezpieczny kredyt 2% z nowymi limitami
35 tys. osób może skorzystać ze zwiększenia limitów na dopłaty z budżetu państwa w bezpiecznym kredycie 2% w stosunku do aktualnego poziomu akcji kredytowej. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Kwota z budżetu państwa przeznaczona na bezpieczny kredyt 2% ma wzrosnąć z ok. 11,3 do niemal 16,1 mld zł w latach 2024-2032. To wzrost o blisko 4,8 mld zł.
SIC Global Textiles rozpoczął budowę nowej siedziby i hali magazynowo-produkcyjnej pod Łodzią
Spółka SIC Global Textiles – obecna od 30 lat na rynku, czołowy dostawca tkanin obiciowych i dekoratorskich, rozpoczął budowę nowoczesnej siedziby i hali magazynowo-produkcyjnej w Ksawerowie koło Łodzi. Realizowana inwestycja obejmie ok. 20 000 mkw. powierzchni użytkowej. Generalnym wykonawcą obiektu została firma ALSTAL Grupa Budowlana – specjalizująca się w budowie hal przemysłowych oraz magazynów na terenie całego kraju.
Dostępniejsza kolej w Mielcu dzięki programowi przystankowemu
Kolejny przystanek w Mielcu zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i ułatwi komunikację. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 3,5 mln zł netto na zaprojektowanie i budowę dodatkowego punktu zatrzymywania się pociągów oraz budowę miejsc postojowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Ogłoszono przetarg
Przywrócenie ruchu pasażerskiego z Bielska-Białej do Skoczowa to główny cel zadania realizowanego z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn – Skoczów – Bielsko-Biała – Wadowice – Kraków)”.
Polska firma LENAAL rozpoczęła rozbudowę fabryki w Radomiu
Polska firma LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła w listopadzie rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Radomiu, w województwie mazowieckim.
Najemcy wybierają elastyczne opcje najmu biur w kompleksie Business Garden Wrocław
Vastint Poland w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wynajął ponad 2 600 metrów kwadratowych powierzchni ReadyFlex w Business Garden Wrocław. Umowy najmu krótkoterminowego zostały podpisane przez firmy: Kostal Automotive Research & Development Center Poland, Eclipse Poland Limited, Aryzta Polska, Brightech, Evoke Technologies i Primetric, działające w sektorach IT, R&D, doradztwa biznesowego i usług wspólnych. Dodatkowo, firma Northpass Poland zdecydowała się na przedłużenie najmu zajmowanej powierzchni ReadyFlex.
Qubus Hotel Katowice oficjalnie otwarty!
W centrum Katowic otwarto nowy, 4-gwiazdkowy hotel. Polska sieć hoteli biznesowych Qubus Hotel powróciła do tego miasta z całkowicie nowym konceptem hotelowym. Inwestycja jest 12. obiektem tej marki w Polsce. Budowa hotelu ruszyła w 2019 r. i została wstrzymana po wybuchu pandemii po zrealizowaniu parkingu podziemnego i poziomu 0. Wznowiono ją jesienią ub.r. i zrealizowano w bardzo tempie.
W centrum Warszawy powstaje I etap wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Towarowa 22 [FILMY+WIZUALIZACJE]
U zbiegu ulic Pańskiej i Wroniej w Warszawie kończy się budowa podziemnej części pierwszego etapu wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22. Budynek Office House, oprócz biur, oferuje powierzchnie usługowe oraz atrakcyjne tereny zieleni. To zapowiedź wspólnej inwestycji firm z Grupy Echo Investment i AFI Europe, odważnie stawiającej na innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Grupa AccorInvest rozpoczęła budowę nowego hotelu w centrum Krakowa [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstanie kolejny nowy hotel. Grupa AccorInvest rozpoczęła w centrum Krakowa budowę nowego obiektu hotelowego, który ma wprowadzić na lokalny rynek hotelowy standardy charakterystyczne dla segmentu lifestyle marki Accor.
7R z kredytem inwestycyjnym dla kompleksu 7R City Flex Katowice I
7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, uzyskał kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice. Udzielił go mBank. Wysokość kredytu wyniosła 15,5 mln euro, do tego bank sfinansuje podatek VAT w wysokości 15 mln złotych.
Trwa gruntowna metamorfoza dawnej zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Trwa gruntowna metamorfoza dawnej famuły przy ul. Ogrodowej 24. W ciągu dwóch lat dawny dom robotniczy zostanie zrewitalizowany i przekształcony w obiekt mieszkalno-usługowy.
Politechnika Bydgoska otworzyła nowoczesne laboratorium badania układów hamulcowych
Laboratorium badania dużych układów hamulcowych o wymiarach rzeczywistych stosowanych w kolejnictwie otwarto w czwartek 30 listopada na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Inwestycja kosztowała 8 mln zł.
Chiński koncern Sanhua Automotive wybuduje nową fabrykę automotive w województwie śląskim
Katowicka SSE wydała kolejną decyzję o wsparciu dla chińskiego inwestora. Firma Sanhua Automotive Poland Sp. z o.o. będzie produkować komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV – New Energy Vehicles) w tym w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.
Amerykańska firma Concentrix inwestuje w Katowicach. Powstaną setki miejsc pracy
Kolejna amerykańska firma stawia na Katowice. Powstanie wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów IT. Concentrix, globalny dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience otworzył nowe biuro w katowickim kompleksie Global Office Park.
REKLAMA