Warszawa

NOWE MIESZKANIA WARSZAWA PRAGA-PÓŁNOC

Znaleziono inwestycji: 32
Pokaż inwestycję
Konopacka
Warszawa, Praga-Północ, Konopacka 12
metraże
25 - 46 m2
Pokaż inwestycję
Aleje Praskie
Warszawa, Praga-Południe, Podskarbińska 32/34
Pokaż inwestycję
Osiedle Lizbońska
Warszawa, Praga-Południe, Lizbońska 1
Pokaż inwestycję
Apartamenty Galant Ząbkowska
Warszawa, Praga-Północ, Ząbkowska 41
Omulewska 24
Pokaż inwestycję
Omulewska 24
Warszawa, Praga-Południe, Omulewska 24
Villa Skaryszewska
Pokaż inwestycję
Villa Skaryszewska
Warszawa, Praga-Południe, Międzynarodowa 61A
Sprzeczna 6
Pokaż inwestycję
Sprzeczna 6
Warszawa, Praga-Północ, Sprzeczna 6
Apartamentowiec Szaserów 46
Pokaż inwestycję
Apartamentowiec Szaserów 46
Warszawa, Praga-Południe, Szaserów 46
Koprzywiańska 1B
Pokaż inwestycję
Koprzywiańska 1B
Warszawa, Praga-Południe, Koprzywiańska 1B
Autonomia Praska
Pokaż inwestycję
Autonomia Praska
Warszawa, Praga-Północ, Namysłowska 6B
Livin’ Praga
Pokaż inwestycję
Livin’ Praga
Warszawa, Praga-Północ, Kotsisa 2/4
Bajońska
Pokaż inwestycję
Bajońska
Warszawa, Praga-Południe, Bajońska 7, 9
Targowa 66a
Pokaż inwestycję
Targowa 66a
Warszawa, Praga-Północ, Targowa 66a
Na Okrzei
Pokaż inwestycję
Na Okrzei
Warszawa, Praga-Północ, Stefana Okrzei
Praga Piano
Pokaż inwestycję
Praga Piano
Warszawa, Praga-Południe, Podskarbińska
Igańska 2
Pokaż inwestycję
Igańska 2
Warszawa, Praga-Południe, Igańska 2A
Kamienica Grochów
Pokaż inwestycję
Kamienica Grochów
Warszawa, Praga-Południe, Jarocińska 32
Pasaż Abrahama
Pokaż inwestycję
Pasaż Abrahama
Warszawa, Praga-Południe, Abrahama 1A
Pokaż inwestycję
Wiarusów 20
Warszawa, Praga-Południe, Wiarusów 20
Pokaż inwestycję
Apartamenty Saskalia
Warszawa, Praga-Południe, Arabska 1A

Praga-Północ leży w prawobrzeżnej części Warszawy. Przez dziesięciolecia dzielnica uchodziła za bardzo niebezpieczną. Jednak w przeciągu ostatnich dwóch dekad obraz Pragi-Północ bardzo się zmienił. Przede wszystkim władze zadbały o poprawę bezpieczeństwa, a nowe inwestycje sprawiły, że jakość życia znacznie się poprawiła. Poza tym rewitalizacja zabytkowych kamienic, czy rozbudowana sieć komunikacji miejskiej przyciągają nowych mieszkańców.

Jakie są osiedla na Pradze-Północ?

Praga-Północ sąsiaduje od północy z Białołęką, od wschodu z Targówkiem, od południa z Pragą-Południe. Z kolei przez Wisłę graniczy ze Śródmieściem i Żoliborzem.

Pragę-Północ dzieli się na 4 osiedla, w skład których wchodzą: Pelcowizna, Nowa Praga, Stara Praga i Szmulowizna.

Ile osób mieszka na Pradze-Północ?

Powierzchnia Pragi-Północ to tylko 11,31 km2. Z tego względu jest jedną z najmniejszych obszarów Warszawy. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy wynosi 63,4 tys. Z kolei gęstość zaludnienia szacowana jest na 5 609 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest Praga-Północ?

Popularność dzielnicy wśród kupujących mieszkania sprawiła, że również deweloperzy zaczęli się interesować inwestycjami w tej części Warszawy. Spośród ofert z rynku pierwotnego można znaleźć niewielkie mieszkania z myślą o studentach, jak również apartamenty klasy premium. Te ostatnie cieszą się popularnością klientów, którzy szukają luksusu i bezpośredniego sąsiedztwa zabytkowej części dzielnicy. Przeciętne ceny nieruchomości są poniżej średniej dla całej Warszawy, dlatego dzielnice chętnie wybierają single, ale także rodziny z dziećmi.

Ile czasu zajmuje dojazd z Pragi-Północ do centrum miasta?

Praga-Północ pod względem komunikacji jest dobrze rozwinięta. Dojazd do centrum miasta zajmuje od 10 do 20 minut. Z najdalej oddalonych części dzielnicy do Śródmieścia podróż może trwać 35 minut. Jeśli natomiast zdecydujemy się wybrać w podróż metrem, to ze stacji Dworzec Wileński do stacji Świętokrzyska dojedziemy w 10 minut. Warto podkreślić, że wydłużona została druga linia metra. Dzięki temu tłok, który wcześniej panował w kolei metra na Pradze-Północ został zredukowany.

Jak wygląda rynek nieruchomości na Pradze-Północ?

Przez dziesięciolecia zaniedbana Praga-Północ, dzięki rewitalizacji starych kamienic i nowym inwestycjom deweloperskim, zaczęła odzyskiwać dawno utracony blask. Spośród nowych mieszkań najwięcej można znaleźć 1-, 2- i 3-pokojowych. W ofertach od deweloperów można znaleźć nowe lokale z ogródkami na parterze. Poza tym nowe inwestycje na Pradze-Północ są ogrodzone płotem, a przed budynkami znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe dla mieszkańców. Atutem dzielnicy jest bliskość Śródmieścia, a ceny mieszkań pomimo tego pozostają konkurencyjne.

Dominująca część zabudowy dzielnicy to kamienice z początków XIX i XX wieku. Budynki te tworzą unikalny klimat Pragi-Północ. Jeżeli chcemy zapoznać się z historią dzielnicy, warto zajrzeć do Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Pradze-Północ?

Pragę-Północ dzieli się na takie osiedla jak: Pelcowizna, Nowa Praga, Stara Praga i Szmulowizna. W każdym z tych obszarów powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Jednak najwięcej z nich buduje się w obrębie Portu Praskiego na osiedlu Stara Praga.

Mieszkania na sprzedaż na Pradze-Północ bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Pradze-Północ. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Pradze-Północ?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Pradze-Północ jest nieco wyższa niż na sąsiadującej Pradze-Południe i wynosi 11,5 tys. zł/mkw. (średnia w Warszawie: 12 tys. zł/mkw.) Najwyższe ceny lokali mieszkalnych można zaobserwować na Starej Pradze (12,4 tys. zł/mkw.) oraz na Nowej Pradze (11,6 tys. zł/mkw.). Najtaniej jest natomiast w Szmulowiźnie (10,5 tys. zł/mkw.). Z kolei w Pelcowiźnie trzeba przeciętnie zapłacić za cztery kąty 10,7 tys. zł/mkw.

Do najdroższych ulic Pragi-Północ należą: Wrzesińska (14 tys. zł/mkw.), Olszowa (14 tys. zł/mkw.), Sprzeczna (13,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Kolejny duży biurowiec w Warszawie został sprzedany
Kolejna znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Firma CPI Property Group sfinalizowała sprzedaż 15-piętrowego biurowca Concept Tower, który zlokalizowany jest przy ul. Grzybowskiej 87 na warszawskiej Woli.
Rumuńska marka modowa wchodzi do Polski. Znamy lokalizację pierwszego sklepu
Kolejna zagraniczna marka zadebiutuje na polskim rynku handlowym. Na wejście do naszego kraju zdecydowała się rumuńska firma modowa Made by Society. Na lokalizację swojego pierwszego sklepu w Polsce wybrała Warszawę.
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]
Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Warszawie? [RAPORT]
Brookfield Partners systematycznie monitoruje wszystkie powierzchnie biurowe, niezależnie od klasy budynku. Raport Office Market Pulse obejmuje 7,94 mln m² powierzchni biurowej, co stanowi około 1,7 mln m² więcej niż w konkurencyjnych raportach. Dzięki temu przegląd rynku rzetelnie odzwierciedla rzeczywisty stan warszawskiego rynku biurowego.
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA+FILM]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów. Wielofunkcyjny kompleks na warszawskiej Woli z portfolio Grupy Capital Park – Fabryka Norblina – powitał nowego najemcę. Atelier diamentów House of Diamond to nowa polska marka, która zaprasza do świata najszlachetniejszych i najbardziej pożądanych kamieni świata.
Ogłoszono przetarg na rewitalizację i przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgody w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Kolejny fragment ścisłego centrum stolicy zostanie zrewitalizowany. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgody w ramach Nowego Centrum Warszawy.
Wiadukt mostu Poniatowskiego w Warszawie będzie jak nowy [ZDJĘCIA]
Ładniejszy i bezpieczniejszy. Taki będzie wiadukt mostu Poniatowskiego po zakończeniu remontu. Ponad stuletni obiekt przechodzi obecnie konieczną konserwację. Niedawno skomplikowane prace renowacyjne konstrukcji przeniosły się dalej – z ul. Kruczkowskiego w stronę brzegu Wisły. Pomimo prac cała przeprawa jest cały czas czynna dla ruchu drogowego.
W centrum Warszawy powstaje kolejny nowy wieżowiec [FILMY+WIZUALIZACJE]
W Warszawie ruszyła budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
W centrum Warszawy trwa budowa nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
The Bridge to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce. Jego konstrukcja osiągnęła już imponującą liczbę 40 pięter biurowych i 160 m wysokości. W tym momencie trwa budowa kondygnacji technicznych, z którymi wieżowiec będzie mierzył aż 174 m. Inwestycja Ghelamco będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej.
REKLAMA