REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dolny Śląsk: Wkrótce rozpoczną się spotkania informacyjne dotyczące przebiegu wariantów A4 i S5artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Wkrótce rozpoczną się spotkania informacyjne dotyczące przebiegu wariantów A4 i S5
Od 10 stycznia do 28 lutego 2022 roku odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których za...
Dolny Śląsk: PCC BD wybuduje za 351 milionów złotych nowy zakład produkcji chemicznej artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: PCC BD wybuduje za 351 milionów złotych nowy zakład produkcji chemicznej
Spółka PCC BD zrealizuje inwestycję polegającą na budowie nowego uniwersalnego zakładu produkcji alk...
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]
Na Dolnym Śląsku zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce, w tym 40 w województwie dolnośląskim. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Górny Śląsk apeluje o rozpoczęcie modernizacji dwóch linii kolejowych oraz budowę nowych przystankówartykuł
Pokaż artykuł
Górny Śląsk apeluje o rozpoczęcie modernizacji dwóch linii kolejowych oraz budowę nowych przystanków
Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasto Gliwice oraz Koleje Śląskie wspólnie zaapelowały do spółki PKP PLK o rozpoczęcie modernizacji dwóch linii kolejowych oraz budowę nowych przystanków.
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]
Po latach oczekiwań Kowary ponownie pojawią się na kolejowej mapie Polski. Rewitalizacja linii z Kamiennej Góry do Jeleniej Góry wchodzi w decydującą fazę – pierwsze pociągi mają pojechać trasą w 2028 roku. Inwestycja poprawi mobilność mieszkańców, odciąży lokalne drogi i wzmocni turystykę w Karkonoszach.
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznych
• Planowane do budowy przez KGHM farmy fotowoltaiczne powstaną na terenach w całości należących do Spółki
Dolny Śląsk: Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S8 Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S8 Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód [FILM]
Na Dolnym Śląsku realizowana jest jedna z największych nowych inwestycji drogowych w Polsce. Powstaje droga ekspresowa S8, która połączy Wrocław/Kobierzyce z Kłodzkiem. Docelowo, w przyszłości, ma dotrzeć do granicy z Czechami. To nowy "kręgosłup" drogowy Dolnego Śląska. Inwestycja ma ożywić gospodarczo kolejne części tego regionu Polski i przyciągnąć nowych inwestorów i inwestycje.
Dolny Śląsk zyska nowy gazociąg. To kolejna inwestycja GAZ-SYSTEM z dofinansowaniem UEartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk zyska nowy gazociąg. To kolejna inwestycja GAZ-SYSTEM z dofinansowaniem UE
Spółka otrzyma 10 mln zł wsparcia z funduszy europejskich na budowę gazociągu Kotowice-Krzeczyn. Nowa infrastruktura w województwie dolnośląskim zwiększy bezpieczeństwo dostaw gazu w regionie.
PKP Intercity odebrało część zmodernizowanych wagonów artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity odebrało część zmodernizowanych wagonów
Z początkiem marca PKP Intercity odebrało 60 z 90 wagonów zmodernizowanych przez firmę H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. Modernizacja została wykonana w ramach zamówienia z 2022 roku wartego niemal 495 mln zł brutto. Spółka odbierze wszystkie zmodernizowane wagony najpóźniej w IV kwartale 2024 roku.
Ponad 100 miliardów złotych z KPO i funduszy UE na rozwój Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 100 miliardów złotych z KPO i funduszy UE na rozwój Polski
Sezon wakacyjny trwa, a Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej nie zwalnia tempa i wciąż wzmacnia polską gospodarkę. W sierpniu będzie można ubiegać się o ponad 100 miliardów złotych z funduszy europejskich i z KPO. Na dofinansowanie będą mogły liczyć projekty z takich obszarów jak przedsiębiorczość, energetyka, ekologia, nauka, edukacja, ekonomia społeczna i innowacje społeczne. Skorzystają na tym m.in. przedsiębiorcy, instytucje naukowo-badawcze i oświatowe oraz organizacje pozarządowe.
Alupol Films zainwestuje 300 mln zł w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Alupol Films zainwestuje 300 mln zł w Małopolsce
Alupol Films Sp. z o.o., jeden z kluczowych producentów folii polipropylenowych w Polsce, należący do Grupy Kęty S.A., uzyskał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji (PSI), co oznacza ulgę podatkową na nowe przedsięwzięcie. Decyzję wydał Krakowski Park Technologiczny, operator PSI w województwie małopolskim i powiecie jędrzejowskim.
REFIELD rośnie konsekwentnie: 100 tys. mkw. GLA w dwa lataartykuł
Pokaż artykuł
REFIELD rośnie konsekwentnie: 100 tys. mkw. GLA w dwa lata
Po intensywnym ubiegłym roku, w którym Refield oddał do użytku trzy nowe parki handlowe, deweloper wyraźnie przyspiesza tempo rozwoju i zapowiada realizację kolejnych inwestycji. W najbliższych dwóch latach spółka planuje skomercjalizować, wybudować i oddać do użytku projekty o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. GLA. Nowe obiekty powstaną w różnych częściach kraju, głównie w miastach regionalnych.
Producent przemysłowych robotów dla branży półprzewodnikowej inwestuje w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Producent przemysłowych robotów dla branży półprzewodnikowej inwestuje w Opolu
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wydała kolejną decyzję o wsparciu inwestycji. Firma ASYS Polska z Opola zainwestuje w rozbudowę zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w tym mieście.
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskim
Kolejna polska firma zainwestuje na terenie województwa opolskiego, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem będzie to spółka Corotop, która zainwestuje w Ozimku.
Łódź – Miasto Przemian: Rewitalizacja kamienic jako symbol nowej ery miastaartykuł
Pokaż artykuł
Łódź – Miasto Przemian: Rewitalizacja kamienic jako symbol nowej ery miasta
Łódź, miasto o bogatej historii przemysłowej, przechodzi dynamiczną transformację, której sercem jest rewitalizacja historycznych kamienic. Ten proces, łączący podziw i szacunek dla przeszłości z nowoczesnym podejściem do urbanistyki, staje się symbolem nowej ery dla miasta. W ślad za Łodzią idą inni, a proces rewitalizacji przynosi nie tylko estetyczne, ale też finansowe korzyści.
[Ruda Śląska] Osiedle domów jednorodzinnych, ul. Jesionowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Ruda Śląska] Osiedle domów jednorodzinnych, ul. Jesionowa
Ruda Śląska
[Lublin] Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury Politechniki Lubelskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury Politechniki Lubelskiej
Lublin, Rury
Stabłowicka 77inwestycja
Pokaż inwestycję
Stabłowicka 77
Wrocław, Fabryczna, Stabłowicka 77
Pałac Izreala Poznańskiego (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
Pałac Izreala Poznańskiego (remont)
Łódź, Śródmieście, Ogrodowa 15
Żłobek, ul. Sołtysowicka 9ainwestycja
Pokaż inwestycję
Żłobek, ul. Sołtysowicka 9a
Wrocław, Psie Pole, Sołtysowicka 9a
REKLAMA