REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Miasto odzyskało Dom im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie
Zakończyły się działania formalne, które umożliwiły przekazanie Domu im. Józefa Piłsudskiego miastu. Kraków remontuje niszczejący budynek, który ma duże znaczenie dla historii miasta i kraju. Sąd apelacyjny oddalił też roszczenia Związku Legionistów Polskich dotyczące promocji Krakowa.
URBANCARD już nie tylko we Wrocławiu. System wychodzi do aglomeracji
Szykuje się duża zmiana i ułatwienie dla pasażerów poruszających się autobusami aglomeracyjnymi. Od 1 grudnia na 7 liniach, w ramach pilotażu, będzie można kupować bilety dokładnie w taki sam sposób, jak w pojazdach wrocławskiego MPK.
SAVILLS: Duże firmy nadal zwiększają udział w popycie na elastyczne powierzchnie biurowe
Z najnowszego raportu Flexmark opracowanego przez platformę Workthere.pl umożliwiającą wyszukiwanie elastycznych biur wynika, że większe firmy zatrudniające ponad 101 osób oraz scaleupy (21-100 pracowników) stanowią już 54% klientów korzystających z elastycznych biur na świecie. Dla porównania w ubiegłym roku ich udział wynosił 42%. Wzrost ten również znajduje odzwierciedlenie w skali globalnego popytu. Udział większych firm wzrósł z 22% w 2022 roku i niecałych 13% w 2020 roku do obecnych 34%.
MŚP czyli najważniejszy sektor gospodarki w Polsce
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa są kluczowym motorem rozwoju wysoko rozwiniętego państwa. Mimo, że ten “dogmat ekonomiczny” powinien być oczywisty dla każdego, to w Polsce wielu ma skłonność do przeceniania roli zarówno największych firm (w tym ponadnarodowych korporacji) z jednej, jak i gospodarki centralnie planowanej (w tym ogromnych konglomeratów państwowych) z drugiej strony. Polskie Towarzystwo Gospodarcze jako organizacja wprost (oddolnie) wywodząca się z sektora MŚP, od lat stara się walczyć ze szkodliwymi mitami na jego temat oraz zabiegać o należne miejsce reprezentowanych przez siebie podmiotów w debacie publicznej.
Patodeweloperka? Gdzieżby...
Dzisiaj miałem przyjemność uczestniczyć w Pressummit 2023 organizowanym przez nowyadres.pl w Zakopanem. Wysłuchałem mniej lub bardziej interesujących debat, ale ta na temat "patodeweloperki" poruszyła mnie wyjątkowo. Nie jestem redaktorem, ale prowadząc investmap.pl od 17 lat pozwolę sobie na trochę prywaty i ten subiektywny komentarz. Przez godzinę dowiedziałem się, że odpowiedzialni za ten stan rzeczy są przede wszystkim aktywiści i politycy. I chociaż wcale nie uważam, że są bez winy, tworząc czasami nadmuchane teorie, czy złe prawo, to jednak deweloperzy budują mieszkania. Odpowiedzialny deweloper oczywiście, że kieruje się zyskiem, bo przecież jest odpowiedzialny także za firmę, za realizację inwestycji, za wynagrodzenia pracowników i podwykonawców, ale to nie wyklucza wrażliwości na sprawy istotne społecznie.
Pod Wrocławiem powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy park handlowy SHOPP.CITY. Zlokalizowany zostanie przy ul. Wrocławskiej, obok istniejącego obiektu sieci Selgros oraz restauracji McDonald’s.
Nowy dworzec zwiększy komfort obsługi podróżnych na stacji w Zduńskiej Woli
Finiszuje modernizacja dworca kolejowego w Zduńskiej Woli. Obiekt odzyskuje dawny blask dzięki współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Miasta Zduńska Wola. Od grudnia br. przebudowany obiekt zwiększy komfort podróżowania m.in. do Łodzi i Sieradza. Odnowiona została elewacja budynku. Ostatnie prace prowadzone są wewnątrz dworca. Wartość inwestycji ze środków RPO woj. łódzkiego to ok. 4,5 mln zł.
mBank wzmocni MLP Group kwotą 12 mln euro na refinansowanie budowy obiektu magazynowego w MLP Pruszków II
MLP Group nawiązało współpracę z mBank S.A. Instytucja udzieliła finansowania w wysokości blisko 12 mln euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie budowy obiektu magazynowego o powierzchni 32 tys. mkw., w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W transakcji bankowi doradzała kancelaria prawna Kycia Legal Banking Finance.
Orlen Neptun: nowe inwestycje offshore wind zapewnią prąd dla ok. 8 milionów gospodarstw domowych
Grupa Orlen uzyskała pięć nowych lokalizacji pod budowę morskich farm wiatrowych. – Nowe inwestycje będą miały moc ok. 5,2 GW, co pozwoli produkować czystą energię w ilości wystarczającej, aby zasilić ok. 8 milionów gospodarstw domowych – zapowiedział Robert Nowicki, prezes zarządu Orlen Neptun podczas konferencji Offshore Wind Poland 2023.
Fotowoltaika na zabytkach
Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna rozpoczyna realizację inwestycji fotowoltaicznych na dachach obiektów objętych ochroną konserwatorską. Wszystko po to, by poprawić wydajność energetyczną gminnych budynków. Dotyczyć to będzie m.in. Nowohuckiego Centrum Kultury, wybudowanego w latach 70. XX wieku.
To w Warszawie chcą inwestować. Raport Antal i Cushman & Wakefield – BEAS
Wyniki najnowszego badania Business Environment Assesment Study (BEAS) wskazują, że gotowość do nowych inwestycji wśród firm w 9 badanych miastach wyniosła średnio 92% w 2023 roku. To o 1 punkt procentowy więcej w stosunku do poprzedniej edycji z 2021 roku. 73% decydentów badanych firm deklaruje stworzenie z tego względu nowych miejsc pracy.
Spiżarnia powiększyła swoją bazę magazynową w kompleksie 7R Park Lublin
Spiżarnia, jedna z największych polskich firm zajmującą się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych za granicę powiększyła swoją bazę magazynową.
Mieszkania w Łodzi. Osiedle przy Piłsudskiego zostanie powiększone. Prace rozpoczęte [ZDJĘCIA]
Diasfera Łódzka, nowe osiedle mieszkaniowe, które przy ul. Kilińskiego wybudowała poznańska spółka Duda Development, zostanie powiększone o nowy dom, który stanie w sąsiedztwie – przy al. Piłsudskiego 37, na południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Będzie to trzeci etap tej inwestycji, którego, co ciekawe, nie planowano, przystępując do jej realizacji.
RWE: aukcja CfD w 2025 roku kluczowa dla powodzenia programu offshore w Polsce [FILM]
Polski rynek morskiej energetyki wiatrowej jest dla firmy RWE, wiodącego światowego koncernu w dziedzinie energii odnawialnej i numeru dwa na świecie w sferze morskiej energii wiatrowej, rynkiem strategicznym.
Za rok nowy wiadukt w Młoszowej poprawi bezpieczeństwo na linii Kraków – Katowice
Ruszyła budowa bezkolizyjnego skrzyżowania drogi z torami na linii kolejowej E30. Wiadukt drogowy poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Młoszowej. To kolejny taki obiekt zaplanowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na ważnej magistrali, łączącej Małopolskę ze Śląskiem. W ramach modernizacji za przeszło 2 mld zł, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”, z podobnych wiaduktów korzystają już mieszkańcy Jaworzna, Krzeszowic i Trzebini.
Amerykańska firma Box rozszerza działalność w Polsce. Otwiera biuro w Varso Tower
Wiodąca platforma zarządzania treścią rozszerza działalność w Polsce i kontynuuje intensywną rekrutację specjalistów w kraju. Lider w branży zarządzania treścią w chmurze, ogłosił dziś otwarcie nowych biur badawczo-rozwojowych w Warszawie i kontynuację ekspansji na Polskę.
Rządowa strategia rozwoju lotnictwa cywilnego przyjęta przez Radę Ministrów
21 listopada 2023 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Polityki rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r. (z perspektywą do 2040 r.)” wraz z uchwałą uchylającą uchwałę dotyczącą „Programu rozwoju sieci lotnisk i lotniczych urządzeń naziemnych”. Oba dokumenty zostały przedłożone przez Ministra Infrastruktury.
W nowym rozkładzie brak pociągów regionalnych z Wrocławia do Zielonej Góry. Kolejowy konflikt na linii Lubuskie – Dolny Śląsk
Kolejowy konflikt na linii Lubuskie – Dolny Śląsk. Już 9 grudnia nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Z nowego rozkładu wynika, że z Wrocławia do Zielonej Góry nie będzie można już pojechać bezpośrednim pociągiem regionalnym. Podróżni będą musieli skorzystać z przesiadki w Głogowie lub zostaną zmuszeni wybrać dalekobieżne pociągi PKP Intercity.
Mieszkanie w stanie deweloperskim – jak przygotować ściany do nałożenia tapety?
Przygotowanie ścian w mieszkaniu w stanie deweloperskim do nałożenia tapety jest kluczowe dla osiągnięcia estetycznego efektu i trwałości wykończenia. Proces ten wymaga uwagi do detali i staranności. Zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd ścian, ale także zapobiega późniejszym problemom, takim jak odpadanie czy pękanie tapety. Przestrzeganie kilku prostych zasad gwarantuje, że Twoje ściany będą wyglądały świetnie przez wiele lat.
Fototapety na ścianę – hit powracający do łask?
Fototapety na ścianę, które były kiedyś dominującym trendem w dekoracji wnętrz lat 70. i 80., wracają do mody z nowoczesnym twistem. W epoce, gdzie indywidualizm i personalizacja są kluczowe w designie, fototapety ponownie znajdują swoje miejsce w domach i biurach. Odzwierciedlają nie tylko gust, ale także osobowość ich właścicieli. Ten odrodzony trend łączy w sobie nostalgia za przeszłością z zamiłowaniem do nowoczesności.
REKLAMA