REKLAMA

Wiadomości o inwestycjach

Pierwszy etap wielkiego kompleksu CTPark Sulechów na ukończeniu
Deweloper i inwestor CTP wchodzi w decydującą fazę realizacji pierwszego etapu CTPark Sulechów – inwestycji umożliwiającej prowadzenie szerokiego zakresu operacji magazynowo-produkcyjnych. Nowy obiekt, zlokalizowany w województwie lubuskim, dostarczy na rynek w pierwszej fazie ponad 81 000 mkw. przestrzeni najmu.
Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Wola Retro w Warszawie
Develia sprzedaje biurowiec Wola Retro w Warszawie. Ogólnopolski deweloper podpisał już przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Cenę sprzedaży ustalono na 69,8 mln euro (ok. 328,6 mln zł). Transakcja zostanie sfinalizowana w momencie spełnienia warunków zawieszających do 30 kwietnia 2023 roku.
W Zabrzu powstanie nowy park handlowy
W województwie śląskim powstanie nowy park handlowy. Obiekt zostanie wybudowany w liczącym ponad 160 tys. mieszkańców Zabrzu, przy ulicy Wolności 480 na terenie osiedla Zaborze, na którym mieszka około 27 000 mieszkańców. Tuż obok terenu inwestycji znajduje się pętla tramwajowa, a w bezpośrednim sąsiedztwie przebiega Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ) łącząca najważniejsze miasta Aglomeracji Śląskiej zamieszkiwanej przez około 3 miliony mieszkańców.
Znakomity początek 2023 roku dla Małopolski. KPT wydał decyzje dla pięciu polskich firm, które zainwestują blisko 104 mln zł
Małopolscy przedsiębiorcy dynamicznie rozpoczęli 2023 rok. Nowe inwestycje, w tym zwiększenie zdolności produkcyjnych i budowa nowych zakładów – to wszystko będzie możliwe dzięki decyzjom wydanym przez Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.
Międzynarodowa sieć restauracji Master Burger otwiera w Warszawie swój pierwszy lokal w Polsce
Międzynarodowa sieć restauracji Master Burger otwiera swój pierwszy lokal w Polsce. Na pierwszą lokalizację wybrała Centrum Handlowe Blue City w Warszawie. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, reprezentując najemcę.
Nowa inwestycja Grupy Azoty w Tarnowie
Grupa Azoty uruchomiła w Tarnowie nowy magazyn składowania nawozów. W nowo wybudowanym kompleksie będzie można przechowywać łącznie ok. 6 650 ton nawozów.
W Szczecinie powstanie Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej
W Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie powstanie nowe Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej. Zadanie będzie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
We Wrocławiu powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych. I etap już gotowy! [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych mieszkańców miasta. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO) w Parku Tysiąclecia trwa budowa dużego placu zabaw "Średniowieczny Wrocław".
Firma Projekt Solartechnik Development uruchomiła nową elektrownię fotowoltaiczną w Pile
Firma Projekt Solartechnik Development uruchomiła elektrownię fotowoltaiczną o mocy 5 MW w Pile (woj. wielkopolskie). Największa tego typu inwestycja w tym mieście powstała dzięki dobrej współpracy z lokalnym samorządem.
Nowe osiedle na łódzkim Widzewie z lex deweloper? [WIZUALIZACJE]
Łódzka firma chce zbudować na Widzewie-Wschodzie osiedle kilku piętrowych budynków. Musi wykorzystać specjalny tryb "Lex Deweloper", bo zgodnie z planem można tam budować jedynie niskie domy.
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemera
Nemera, światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków wybudowała zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.
OKAM z finalną wizją Warzelni w kompleksie Bohema – Strefa Praga w Warszawie [WIZUALIZACJE]
OKAM, przy wsparciu pracowni architektonicznej KALLAN, stworzył finalną wizję rewitalizacji Warzelni w inwestycji BOHEMA – Strefa Praga przy ul. Szwedzkiej na Pradze Północ. Pod koniec ub.r. deweloper uzyskał prawomocne pozwolenie na prace budowlane.
Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji. DFDS kolejnym najemcą
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 mkw. z 61 000 mkw. całkowitej powierzchni Panattoni Park Poznań West Gate. Z blisko 10 500 mkw. korzysta firma DFDS oferująca kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki w całej Europie.
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności. Zlikwidowane zostanie rondo tramwajowe, a przystanki przeniesione w okolicę pomnika Tadeusza Kościuszki.
Podróżni na stacjach w Głownie i Strykowie dzięki kładkom i windom łatwiej będą korzystać z kolei [ZDJĘCIA]
Podróżni na stacjach w Głownie i Strykowie dzięki kładkom i windom łatwiej będą korzystać z kolei. Zwiększy się dostępność do pociągów w kierunku Łodzi i Łowicza. Gotowe są konstrukcje kładek, schody i szyby windowe. Inwestycję za 18 mln zł, ułatwiającą dostęp do kolei, realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków RPO woj. łódzkiego.
Grupa Dobry Hotel obejmuje w zarządzanie Centrum Eventowe Butelkownia w Praskim Koneserze [ZDJĘCIA]
Butelkownia to nowoczesne centrum eventowe, na które składa się prawie 1000 mkw. wysokiej klasy przestrzeni w Centrum Praskim Koneser – zrewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek na Starej Pradze. Obiekt został zaprojektowany w niezwykle oryginalnym, industrialnym stylu, a jego wyjątkowy design i elastyczna powierzchnia sprawiają, że Butelkownia stanowi idealne miejsce do organizacji eventów biznesowych oraz wieczornych imprez okolicznościowych na najwyższym standardzie.
Rynek magazynowy w Polsce rośnie stabilnie, choć w 2023 roku decyzje mogą być podejmowane wolniej
Miniony rok na rynku magazynowym był bardzo podobny do 2021 roku. Wybudowano i wynajęto podobną ilość powierzchni. Zmianie uległy sektory napędzające rozwój magazynów. Zamiast e-commerce dominować zaczęły firmy produkcyjne. Brak dużych transakcji i popyt generowany głównie przez mniejsze inwestycje dowodzi większej ostrożności, jaka zapanowała wśród uczestników rynku.
Kolejna firma z branży IT stawia na Katowice. Avenga otworzyła biuro w Carbon Office
Kolejna duża firma z branży IT zdecydowała się zainwestować w Katowicach. Tym razem jest to Avenga. Spółka otworzyła swoje biuro w Carbon Office przy ulicy Węglowej 9.
Lidl otworzy kolejny nowy sklep w województwie zachodniopomorskim
Lidl Polska otworzy kolejny nowy sklep w województwie zachodniopomorskim. Tym razem w Starych Bielicach przy ul. Koszalińskiej 10. Otwarcie zaplanowano na najbliższy czwartek, 26 stycznia, na godzinę 6:00.
Budowana przez Grupę Antczak w Kaliszu nowoczesna pływalnia będzie ogrzewana ciepłem z ziemi
Obiekt, który wraz z basenem zajmie około 1,8 tys. mkw. Powierzchni, ma być funkcjonalny, ekologiczny i energooszczędny. Dlatego głównym źródłem ciepła i chłodu będzie układ pompy ciepła, która zapewni ogrzewanie wody basenowej, a w okresie letnim chłodzenie pomieszczeń. Budowa ma być ukończona w połowie 2023 roku.
REKLAMA