Firma Orange Polska otworzyła nowe biuro w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku Cavatina Holding

Firma Orange Polska otworzyła nowe biuro w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku

FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Z początkiem listopada 200 pracowników firmy Orange wprowadziło się do nowej siedziby firmy na gdańskim Młodym Mieście. Wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce w ramach zmiany lokalizacji zajął w biurowcu Palio Office Park A ponad 1 200 mkw. powierzchni GLA. Właścicielem i deweloperem kompleksu Palio jest Cavatina Holding, największy w Polsce deweloper biurowy.

Tereny Stoczni Gdańskiej ze swoją historią i industrialną spuścizną przeobrażają się w dzielnicę przyszłości, zachowując przy tym swój unikatowy charakter. Nawiązująca do portowych tradycji, nowoczesna architektura Palio Office Park wprowadza bogatą infrastrukturę usługową i rekreacyjną, dzięki której mieszkańcy Gdańska odzyskają postoczniowe tereny do swojego użytku. W planach są już liczne restauracje, bary czy kawiarnie, ale przede wszystkim kompleks Palio Office Park dostarczy wysokiej klasy powierzchnie biurowe, stworzone z myślą o zrównoważonym środowisku pracy.

Nie dziwi zatem fakt, że inwestycja przyciąga firmy zafascynowane tym miejscem, ceniące sobie komfort i nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierające zarządzanie obiektem oraz optymalizujące zużycie zasobów takich jak energia czy woda.

Siedziba Orange Polska zajmie w budynku Palio A ponad 1 200 mkw. powierzchni GLA. To kolejne biuro Orange w naszym kraju zaprojektowane według nowoczesnych standardów, z nowym designem i przystosowane do pracy hybrydowej.

fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B
fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B
fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B

Przestrzeń biura została zaaranżowana w formie open space, z powierzchniami wspierającymi, czyli salami konferencyjnymi, chillout rooms oraz nieformalnymi miejscami pracy. Sąsiadująca z inwestycją Stocznia Gdańska oraz Port stały się naturalną inspiracją dla projektantów przy doborze designu dla tych przestrzeni.

– Gdańsk był pierwszym miastem, w którym 5 lat temu rozpoczęliśmy nową historię w biurowym życiu Orange Polska. To właśnie tu otworzyliśmy pierwsze biuro z tak zwanym elastycznym modelem pracy, bez wskazywania pracownikom konkretnego biurka oraz z możliwością pracy w domu przez dwa dni w tygodniu. Dziś jesteśmy o wiele dalej, praca hybrydowa nie jest niczym wyjątkowym, ale nadal stawia przed nami pewne wyzwania. Dzięki elastycznej, dopasowanej do różnego rodzaju pracy powierzchni jesteśmy w stanie zapewnić naszym pracownikom jeszcze lepsze środowisko pracy, uszyte pod ich potrzeby. Wiemy, że w takim biurze jak Palio każdy z nich znajdzie dla siebie idealne miejsce – mówi Adam Wrzosek, Dyrektor Środowiska Pracy Orange Polska.

REKLAMA
Cavatina Holding

Palio Office Park to nowoczesny kompleks biurowo-usługowy powstający na terenie Stoczni Gdańskiej, przy jednej z głównych arterii miasta – ulicy Jana z Kolna.

Zespół ośmiu budynków dostarczy na rynek niemal 90 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni klasy A i wzbogaci portfolio powstającego Młodego Miasta.

W nawiązaniu do wcześniejszego stoczniowego układu urbanistycznego, na terenie inwestycji zostanie odtworzony pierwotny układ drogowy, w tym ulica Malarzy. Zważywszy na zabudowę i historię tego miejsca w projekcie fasad budynków zaplanowano płyty kompozytowe w rudym kolorze przypominające blachę oraz wodne lustra ciągnące się prawie na całej długości elewacji. Są to najważniejsze elementy kompleksu, które tworzą unikalną więź z historycznymi budynkami Stoczni Gdańskiej.

Oddany do użytku budynek A posiada 16 490 mkw. powierzchni. rozmieszczonych na 8 kondygnacjach naziemnych. Dla zmotoryzowanych będzie dostępne ponad 172 miejsc parkingowych oraz dodatkowo 92 miejsca parkingowe, natomiast dla miłośników dwóch kółek zaplanowane są miejsca postojowe dla rowerów oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów w tym szatnie i prysznice. Z myślą o przyszłych najemcach, w kompleksie przewidziane są liczne lokale gastronomiczne i usługowe.

Budynek Palio A korzysta również z najnowszych rozwiązań technologicznych. Budynek jest wyposażony m.in. w system „Integral”, czyli nowoczesne narzędzie technologiczne do zarządzania przestrzenią biurową. Takie rozwiązanie zapewnia najemcom dostęp do kompleksowych planów przestrzeni, możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi.

Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA